Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czas pracy pracowników szkoły

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516298 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:32

Co do zasady nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze
zajęć obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy. W tym przypadku dniem wolnym od pracy,
oprócz niedzieli i świąt, jest sobota. Są jednak szkoły, w których praca odbywa
się we wszystkie dni tygodnia.

Powrót do artykułu: Czas pracy pracowników szkoły

#2 Guest_Em

Guest_Em
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:32

Nie umieszczono daty tego artykułu, a więc nie wiadomo, czy na dzień dzisiejszy te przepisy są nadal aktualne. Moim zdaniem należałoby to zapisać, bo przecież przepisy prawa zmieniają się w zastraszającym tempie.

#3 Guest_diego

Guest_diego
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 19:45

czy wyjeżdzając na wycieczke szkolną można zmienić dla nauczyciela czas pracy z podstawowego na równowazny? inaczej 1 nauczyciel 8 godzin i co dalej z wychowankami? minimum 3 opiekunów, 3 x 8 24 godziny? przy równoważnym 12 na 12 , 2 dwóch opiekunów i moga ponad 8 godzin ??

#4 Guest_J.W.

Guest_J.W.
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 11:24

W KN napisano, że nauczyciel NIE MOŻE PRACOWAĆ więcej niż 40 godzin tygodniowo!!!! Ale to nie znaczy, że czas pracy nauczyciela wynosi 40 godzi, prawda? Dlatego opracowano pensum...

#5 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 12:33

Mam dwa pytania w związku z czasem pracy nauczyciela, o którym mowa w tym artykule: 1. Co się stanie jeżeli ze względu na szkolenia i inne czynności wynikające ze statutu tygodniowy czas pracy nauczyciela przekroczy 40 godzin, w tym zajęcia dydaktyczne nie przekroczą pensum? 2. Czy nauczyciela obowiązuje przerwa 15 min wliczana do czasu pracy po przekroczeniu 6 godzin zajęć w przedszkolu (tam godzina pracy to 60 min)? Jeżeli tak to czy do 6 godzin uprawniających do przerwy należy wliczyć tylko zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, czy można także wliczyć inne prace zlecone przez dyrektora w ramach innych czynności wynikających z zadań statutowych realizowanych na terenie przedszkola? Jestem ciekawy jakiś rzeczowych odpowiedzi

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 12:42

Po co czytać artykuł? po co znać przepisy?

najgłupsze najbardziej proste ( z lenistwa do czytania) pytania zawsze padają z oświaty

#7 Greg02

Greg02

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 maj 2018 - 12:59

Po co czytać artykuł? po co znać przepisy?

najgłupsze najbardziej proste ( z lenistwa do czytania) pytania zawsze padają z oświaty

a co co nie Pasuje?

Jak wiesz i to takie proste to napisz. Po to jest forum

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19555 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2018 - 13:12

a co co nie Pasuje?

Jak wiesz i to takie proste to napisz. Po to jest forum

Tak dla sprostowania - nie, Forum nie jest "po to", Forum może pomóc (internauci) ale nie muszą

#9 Greg02

Greg02

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 maj 2018 - 13:22

Tak dla sprostowania - nie, Forum nie jest "po to", Forum może pomóc (internauci) ale nie muszą

Nie pisz nic jak nie masz nic do powiedzenia w temacie. Zajmij się pieskiem, może potrzebuje na spacerek ;)

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19555 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2018 - 13:30

Nie pisz nic jak nie masz nic do powiedzenia w temacie. Zajmij się pieskiem, może potrzebuje na spacerek ;)

Ja ci nie mówię co masz robić, chociaż powinieneś poczytać, zamiast być roszczeniowym, może w takim razie nie mów co mam robić ja.

ja zanim zadałabym pytania na poziomie stażysty w kadrach, najpierw bym poczytała przepisy.

#11 Guest_MK

Guest_MK
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 19:01

Nie umieszczono daty tego artykułu, a więc nie wiadomo, czy na dzień dzisiejszy te przepisy są nadal aktualne. Moim zdaniem należałoby to zapisać, bo przecież przepisy prawa zmieniają się w zastraszającym tempie.

Dołączam się do apelu, przeczytałem przed chwilą "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego" i nie ma w nim informacji o dniu wolnym 2 maja, ani w piątek po Bożym Ciele. Jest za to informacja, że decyzja o dodatkowych dniach wolnych należy do nauczyciela. 

Wniosek jest taki, że artykuł jest nieaktualny. 

Gdyby jednak była podana data artykułu, to sprawa byłaby prostsza. 

#12 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 07:09

To jest straszne, ja jako nauczyciel kontraktowy, moja pensja zbliża się blisko do minimalnej krajowej! To jest skandal! Nie dziwić się, że brakuje nauczycieli, skoro jest szacunku do nich. w żadnym innym cywilizowanym kraju nauczyciele nie maja tak niskich pensji. Straszne!

#13 Guest_ANNA

Guest_ANNA
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:24

U mnie dyrektor nakazał wicedyrektorowi i kierownikowi spędzać w ośrodku całe 40 godzin tygodniowo a do tego szkolenia, przygotowanie do zajęć, samokształcenie w wolnym czasie po pracy. Proszę o odpowiedzi, jestem ciekawa jak jest w innych szkołach.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2020 - 08:37

Artykuł troszkę nieaktualny Czas pracy pracowników szkoły Aktualizacja: 04.12.2008 Co do zasady nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy. W tym przypadku dniem wolnym od pracy, oprócz niedzieli i świąt, jest sobota. Są jednak szkoły, w których praca odbywa się we wszystkie ....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych