Skocz do zawartości

Przeniesienie urlopu do nowego pracodawcy

Prawo pracy urlop

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 07:53

Witam,

Od początku września mam przejść do innej spółki firmy w której pracuję. Mam do wykorzystania licząc proporcjonalnie jeszcze ok 15 dni urlopu wypoczynkowego. Nie chcę iść jednak na urlop teraz tylko właśnie we wrześniu.
Wiem, że kiedyś było możliwe trójstronne porozumienie pomiędzy pracownikiem a pracodawcami (starym i nowym) o przejęciu obowiązku urlopowego dla pracownika. Ale podobno się zmieniły przepisy i obecny pracodawca będzie musiał mnie wysłać na urlop lub wypłacić ekwiwalent...
Czy jest jakiś konkretny zapis w PP zakazujący przeniesienia obowiązku udzielenia urlopu pomiędzy pracodawcami pomimo tego że wszystkie strony na to idą?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:00

http://www.infor.pl/...-z-urlopem.html

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20293 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:12

Witam,

Od początku września mam przejść do innej spółki firmy w której pracuję. Mam do wykorzystania licząc proporcjonalnie jeszcze ok 15 dni urlopu wypoczynkowego. Nie chcę iść jednak na urlop teraz tylko właśnie we wrześniu.
Wiem, że kiedyś było możliwe trójstronne porozumienie pomiędzy pracownikiem a pracodawcami (starym i nowym) o przejęciu obowiązku urlopowego dla pracownika. Ale podobno się zmieniły przepisy i obecny pracodawca będzie musiał mnie wysłać na urlop lub wypłacić ekwiwalent...
Czy jest jakiś konkretny zapis w PP zakazujący przeniesienia obowiązku udzielenia urlopu pomiędzy pracodawcami pomimo tego że wszystkie strony na to idą?

"MAM przejść" tzn. co? przejmuje cię nowy pracodawca w myśl art 23 'prim" KP? czy odchodzisz od jednego pracodawcy i zatrudniasz się u nowego?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:17

"MAM przejść" tzn. co? przejmuje cię nowy pracodawca w myśl art 23 'prim" KP? czy odchodzisz od jednego pracodawcy i zatrudniasz się u nowego?

Odchodzę od jednego pracodawcy na mocy porozumienia stron i zatrudniam się u kolejnego

Teoretycznie są to dwa różne podmioty - w praktyce jedna i ta sama firma

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20293 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:27

To niestety zgodnie z tym co masz napisane w linku powyżej, musisz albo urlop wykorzystać, albo dostaniesz ekwiwalent

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Prawo pracy, urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych