Skocz do zawartości

limit transakcji gotówkowych - jak liczyć?

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:14

Witam, wyjaśnię, że mam jednoosobową działalność gospodarczą, posiadam sklep osiedlowy. Często dokonuję z hurtowni zakupu różnych produktów. Od kiedy, w związku z nowym limitem transakcji gotówkowych dla przedsiębiorców, będę musiała zacząć go stosować? Czy mam liczyć wartość każdego zakupu osobno, czy może mam wszystkie je sumować i w przypadku przekroczenia kwoty limitu rozliczać się z hurtownią za pomocą rachunku bankowego?

#2 kris210

kris210

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 16:05

Może zapytaj o to specjalisty? To jest moim zdaniem bardzo dobre źródło wiedzy.

Byłaś romantyczna jak ziemniak.

#3 valtorboy

valtorboy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:03

Wg mojej opinii, w przypadku transakcji z dostawcami, należy sporządzić odpowiednie umowy z których będzie wynikało jednoznacznie jaki okres rozliczeniowy będzie brany pod uwagę w przypadku tych transakcji opłacanych gotówkowo z danym kontrahentem. Myślę że odpowiednim okresem rozliczeniowym będzie tydzień. Wtedy na przestrzeni tygodnia proponuje pilnować limitu kwoty brutto 15 tysięcy złotych - po przekroczeniu którego nie będziemy mogli ująć wydatku w kosztach (ale nadal będzie możliwość odliczenia podatku VAT). Najlepszym wariatem jest opłacanie faktur przelewem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych