Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrahent nie wystawia faktury VAT - co można zrobić?

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197518 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:50

Zawarliśmy umowę o dostawę kilku partii towaru. Za jedną część towaru zapłaciliśmy na podstawie faktury pro forma, za drugą – otrzymaliśmy fakturę zaliczkową, a kolejna, trzecia partia dopiero ma przyjść. Ale już wiadomo, że kontrahent ma problem z prawidłowym udokumentowaniem transakcji i jak na razie nie możemy się doprosić faktury sprzedaży do pierwszej partii (do faktury pro forma). Z fakturą zaliczkową jakoś by się dało zaksięgować część transakcji, lecz w przypadku faktury pro formy takiej możliwości nie mamy. Jak zmotywować kontrahenta do wystawienia faktury?

Powrót do artykułu: Kontrahent nie wystawia faktury VAT - co można zrobić?

#2 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:50

Witam. Zakupiłem w sklepie pewne produkty, znaczyłem że chcę fakturę VAT. Produkty zostały dostarczone bez faktury. Przy okazji okazało się, że jeden z produktów jest wadliwy i został odesłany. Poprosiłem jeszcze raz o fakturę. Przysłano mi paragon. Poprosiłem ponownie o fakturę. Odpowiedź sklepu: "podczas składania zamówienia zaznaczył Pan paragon także został wystawiony paragon. Niestety nie możemy wystawić już faktury, ponieważ została wystawiona korekta do tego paragonu." Faktura jest potrzebna do odliczeń, co mam zrobić by tą fakturę jednak otrzymać (na 100% znaczyłem, że chcę fakturę, ponieważ była mi ona potrzebna i zawsze zwracam na to uwagę). Jestem zwykłym konsumentem.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 07:16

Witam zapisałam się na kurs i przy zapisie prosiłam o fakturę na firmę co mnie na ten kurs kierowała,Zapłaciłam ze swojego konta a firma co organizuje kurs wystawiła mi fakturę do zapłaty jeszcze raz na firmę co mnie kierowała na kurs . Pewnie będę musiała zapłacić za kurs sama,Czy jest na to rada .

#4 RamseyG

RamseyG

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 09:08

Jeżeli zapłacili Państwo za towar na podstawi faktury pro forma, wówczas należałoby wezwań kontrahenta do wydania towaru oraz wystawienia faktury VAT. Prowadzenie prawidłowej dokumentacji nie jest przywilejem lecz obowiązkiem, który podlega kontroli ze strony urzędu skarbowego. w przypadku biernej postawy kontrahenta zapraszam do współpracy kancelaria prawna

Zawarliśmy umowę o dostawę kilku partii towaru. Za jedną część towaru zapłaciliśmy na podstawie faktury pro forma, za drugą – otrzymaliśmy fakturę zaliczkową, a kolejna, trzecia partia dopiero ma przyjść. Ale już wiadomo, że kontrahent ma problem z prawidłowym udokumentowaniem transakcji i jak na razie nie możemy się doprosić faktury sprzedaży do pierwszej partii (do faktury pro forma). Z fakturą zaliczkową jakoś by się dało zaksięgować część transakcji, lecz w przypadku faktury pro formy takiej możliwości nie mamy. Jak zmotywować kontrahenta do wystawienia faktury?

Powrót do artykułu: Kontrahent nie wystawia faktury VAT - co można zrobić?

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 12:10

Witam zapisałam się na kurs i przy zapisie prosiłam o fakturę na firmę co mnie na ten kurs kierowała,Zapłaciłam ze swojego konta a firma co organizuje kurs wystawiła mi fakturę do zapłaty jeszcze raz na firmę co mnie kierowała na kurs . Pewnie będę musiała zapłacić za kurs sama,Czy jest na to rada .

W czym jest problem? Że zapłaciłaś a firma dostała fakturę "do zapłaty" - sprostuj to u wystawcy faktury przecież nie jest problem.

#6 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:24

Witam, Zamowialm telefon wrac z nowa umowa od telefoni komorkowej Play. Otrzymalam telefon zaplacilam za niego kurierowi, jednakze ten nie mial dla mnie dokumentow faktury za zakup. Od pazdziernika walcze z play o wystawienie takiej faktury. Co moge zrobic?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych