Skocz do zawartości

rejestratory wideo w sklepie

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ememens

Guest_ememens
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 15:16

podjąłem decyzję o założeniu monitoringu na sklepie. sklep z artykułami biurowymi, do tej pory żadne napady się nie zdarzały ani nic tak krytycznego na szczęście. w razie czego obsługa nie jest też pozostawiona sama sobie, mamy guziki alarmowe. Jednak co raz częsciej zdarzają się drobne kradzieże które po zsumowaniu wcale nie są już takie drobne niestety. Stąd pomysł na monitoring. I teraz pytanie - wybrać widoczny żeby ukrócić proceder (chyba taki przewiduję efekt przynajmniej) czy niewidoczny, żeby złapać sprawcę?

#2 Guest_czechu

Guest_czechu
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 03:49

widoczny działa prewencyjnie i wielkość strat spadnie, ale i złodziej będzie bardziej wyrafinowany , jeśli masz czas siedzieć i ogladać można się bawić w łapanie ale to żmudna i czasochlonna praca, większość stawia na prewencje, u mnie w sklepie zmniejszyły się traty o około 15 %

#3 Guest_Machalica

Guest_Machalica
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:07

ja bym wybrała widoczne. co z tego że będziesz mieć niewidoczne i kogoś nakyjesz jak to nie będzie stały klient i go póxniej policja może nigdy nie znaleźć?

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:09

widoczny i dodatkowo KONIECZNIE oznakowany przy wejściu jako "obiekt monitorowany"

#5 Guest_PrzemysławSo

Guest_PrzemysławSo
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 15:11

A nie lepiej walnąć combo? Niewidoczne poumieszczać tak, żeby obejmowały cały sklep a zamiast widocznymi dublować pokrycie to atrapy walnąć i już. Wilk syty i owca cała.

#6 Guest_ememens

Guest_ememens
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:07

Kurcze to chyba najlepszy pomysł ale powstaje pytanie jak to zrobić żeby głupio i podejrzanie nie wyglądało tak kamera obok kamery

#7 AntoniGie

AntoniGie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 08:40

Żaden problem - wystawiasz jako widoczną normalną kamerę jaka wygląda wiarygodnie a te prawdziwie w formie czujnika ruchu jak ta ze spy shopu bodajże DVR-33PIR  i masz wszystko wyglądające naturalnie. Działa na wifi, ma swoje oświetlenie. Może nagrywać albo i na żywo lecieć to i ze smartfona pooglądasz. Swoją drogą ten sklep jest ok, popatrz tam też na inne kamerki, bo trochę mają. Kupowałem ostatnio do monitoringu floty w swoim garażu firmowym.

#8 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 06:17

Tak, kamery działają prewencyjne jeśli są widoczne, nie licz na to że kradzieże się skończą, one będą nadal ale w mniejszej skali

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych