Skocz do zawartości


wydatek stuktruralny


wróć do serwisu Księgowość 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:05

Mam problem.

Kiedy powstanie wydatek strukturalny? Faktura za szkolenie pracownika wo-kan, w miesiącu wrześniu.

Faktura wystawiona w lipcu i zapłacona w lipcu.

Teraz księgowana przez 640. Kiedy stawiam pieczątkę w lipcu na fakturze, czy może we wrześniu po odbytym szkoleniu i przeksięgowaniu dok.PK???



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:28

A dlaczego przez 640?



#3 Guest_Gośc

Guest_Gośc
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:39

Jesteśmy ZB i myślałam o koncie 300 ale Gabi zaproponowała 640. Szkolenie odbedzie się dopiero we wrześniu.



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:51

Ale 640 to koszty rozliczane w czasie typu polisa ubezpieczeniowa, czasopisma....inna idea przyświeca kosztom rozliczanym w czasie,a tu rozliczone na 2 m-ce i tylko dlatego, że odbędzie się za 2 m-ce?



#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:55

Przykłady kosztów opłaconych z góry

 

  • zawarto polisę ubezpieczeniową budynku administracyjnego
  • wpłacono roczną opłatę z tytułu wieczystego użytkowania gruntu
  • zawarto umowę leasingu operacyjnego maszyny produkcyjnej na 3 lata.
  • nabyto prenumeratę czasopisma fachowego na okres od 1 marca do 31 grudnia 
  • opłacono przelewem z góry za okres marzec-maj czynsz za używanie obcego magazynu
  • poniesiono koszty zakończonego remontu budynku administracyjnego wykonanego we własnym zakresie,postanowiono rozliczyć koszty remontu w czasie 5 lat (zgodnie z cyklem remontowym) w stosunku do upływu czasu (koszt ten nie ma związku z wielkością świadczeń).


#6 gabi

gabi

    gabi

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2929 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:05

może przez 640  ując nie jest to błąd ale to ona powinna wiedzieć czy dać to przez 640 czy bezpośrednio przez 4 a nie ja to jej księgowość



#7 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:24

Jeśli chodzi o wydatki strukturalne to od 2 września br. nie ma już obowiązku stosowania dodatkowej klasyfikacji wydatków strukturalnych. Wprowadzono zmiany w ustawie o finansach publicznych – m.in. w art. 39 usunięto ust. 2 oraz w art. 41 ust. 2 pkt 1 lit. j – więcej na www.facebook.com/PRBinfor/



#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:26

może przez 640  ując nie jest to błąd ale to ona powinna wiedzieć czy dać to przez 640 czy bezpośrednio przez 4 a nie ja to jej księgowość

A widzisz jak to jest podpowiedzieć ;) teraz to Twoja wina :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:28

Przyjdzie kontrola (nawiedzona), podważą i co? Wyjaśnienie będzie brzmiało: "Gabi zaproponowała 640" :D :D :D



#10 Guest_malgosia

Guest_malgosia
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:38

Mam problem.

Kiedy powstanie wydatek strukturalny? Faktura za szkolenie pracownika wo-kan, w miesiącu wrześniu.

Faktura wystawiona w lipcu i zapłacona w lipcu.

Teraz księgowana przez 640. Kiedy stawiam pieczątkę w lipcu na fakturze, czy może we wrześniu po odbytym szkoleniu i przeksięgowaniu dok.PK???

Jeśli chodzi o wydatki strukturalne to od 2 września br. nie ma już obowiązku stosowania dodatkowej klasyfikacji wydatków strukturalnych. Wprowadzono zmiany w ustawie o finansach publicznych – m.in. w art. 39 usunięto ust. 2 oraz w art. 41 ust. 2 pkt 1 lit. j – więcej na www.facebook.com/PRBinfor/



#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:45

No dobrze od 2 wrzesnia, a dziś mamy lipiec.

To jak jest propozycja twoja Zosiu? Dzwoniłam na dyzury specjalistów z Go..n i Pani tez potwierdziła takie księgowanie.

Bedzie kosztem także do CIT w m-cu wrześniu.



#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:51

Mówicie o klasyfikacji budżetowej.........a wyżej jest cały czas mowa o ewidencji na kontach księgowych ;)

Co zmieni moja propozycja, to twoje księgi, a jeszcze jak "Pani tez potwierdziła takie księgowanie." :lol:

Wybór jest twój



#13 Guest_Gośc

Guest_Gośc
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:10

Jak widzisz nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, dlatego pytam, szukam, czytam. Po to są fora, zeby pytać jak ma się wątpliwości.

Ja mialam co do księgowania i co do wydatku strukturalnego. A odpowiedzi różne, lub brak.



#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:24

Dlatego, że to Forum to masz różne odpowiedzi, Forum nie jest przepisem prawa, jedynie sobie podpowiadamy.

Możesz na 640, albo "4**", nikt za ciebie nie zdecyduje.



#15 gabi

gabi

    gabi

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2929 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 13:24

Dlatego, że to Forum to masz różne odpowiedzi, Forum nie jest przepisem prawa, jedynie sobie podpowiadamy.

Możesz na 640, albo "4**", nikt za ciebie nie zdecyduje.

no Zośka zadecyduj :P dlaczego ja mam być ta winna :angry:



#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 13:30

A bo ja....cały czas jestem tu winna, co nie znaczy, że po stronie Winien :P :P :P

Nie widzisz, że za bęben robię, walą we mnie ze wszech stron, ale.....daję radę, pyskata jestem :lol: :lol: :lol:



#17 100noga

100noga

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 19:15

Mam problem.

Kiedy powstanie wydatek strukturalny? Faktura za szkolenie pracownika wo-kan, w miesiącu wrześniu.

Faktura wystawiona w lipcu i zapłacona w lipcu.

Teraz księgowana przez 640. Kiedy stawiam pieczątkę w lipcu na fakturze, czy może we wrześniu po odbytym szkoleniu i przeksięgowaniu dok.PK???

Wydatki strukturalne zostały zlikwidowane ostatnie sprawozdanie sporządzone zostało za rok 2016. :o



#18 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1152 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 06:58

ostatnie sprawozdanie sporządzone zostanie za rok 2017 z tego co wiem





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych