Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa klimatyzacji

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1996 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:05

Od mniej więcej tygodnia z klimatyzacji zamiast chłodu, wydobywa się fatalny zapach.

Co z tym zrobić? Akurat wszystko padło, kiedy pojawiły się te upały, a nie mam kiedy pojechać do serwisu.

Jestem w stanie to sam naprawić? I jeśli tak, to w jaki sposób? 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:34

jak umiesz to naprawiaj, co za bzdurne pytanie

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17352 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:37

jak umiesz to naprawiaj, co za bzdurne pytanie

To raczej "zaproszenie" do składania, wrzucania reklam :P :P :P on tak zawsze, zaraz sam sobie wrzuci reklamę

#4 Mehetos

Mehetos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 październik 2017 - 12:45

Myślę, że może Cię zainteresować naprawa klimatyzacji przeźmierowo.

Zawsze korzystam z ich pomocy jak mi nie działa klimatyzacja i muszę przyznać, że dają radę.

#5 filipka

filipka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 19:58

Nie dasz rady sam. Trzeba wyczyścić i odgrzybić klimę. I na koniec najlepiej zrobić ozonowanie. Tylko dobry serwis klimy to zrobi :)

#6 kacperosinski

kacperosinski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:45

Często takich nieprzyjemny zapach z klimy jest spowodowany starym filtrem, który należy co jakiś czas wymieniać. Dodatkowo polecam też używanie przynajmniej raz na jakiś czas klimatyzacji zimą, bo nie można zbyt długo jej nie włączać.

#7 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 06:02

Mam problem z klimatyzacją w samochodzie i zastanawiam się ile potrwa taka naprawa? Znalazłam artykuł http://odkryty.net/d...yzacji-w-aucie dzięki któremu wiem więcej na ten temat. Na co zwrócić uwagę oddając auto do serwisu? Będę wdzięczna za wszelkie porady.

#8 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 18:30

Najrozsądniej będzie jeśli udasz się ze swoim samochodem do ASO. Jeśli jesteś właścicielem samochodu marki FORD możesz skorzystać z aktualnej promocji, o której możesz przeczytać pod adresem https://akcjaserwisowa.pl/klimatyzacja- jak widać, płacąc 99 złotych można sprawdzić sprawność klimatyzacji... Myślę, że powinieneś zdecydować się na ten krok, bo przykry zapach na pewno nie zwiastuje niczego dobrego...

#9 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:35

Klimatyzacja powinna być serwisowana raz-dwa razy w roku... właśnie dlatego, żeby żadne nieprzyjemne zapachy się z niej nie wydobywały, no i oczywiście kwestie zdrowotne. Klimatyzator traci w ciągu roku ok. 10% czynnika chłodzącego, a zalegające bakterie i grzyby oprócz tego, że zmniejszają wydajność sprzętu to jeszcze są szkodliwe dla zdrowia. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych