Skocz do zawartości

Zdjęcie

urlop wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 07:04

Dorko, czyli mam rozumieć, że jeśli pracodawca naliczy mi zaległy urlop za rok 2016, to musze go wykorzystać do 30.09.2017 ? A co jeśli będzie przeciągał sprawę do końca roku ?

Nawet gdyby pracodawca przeciągał sprawę do końca roku, to urlop z 2016 jeszcze się nie przedawni. Pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu niewykorzystanego do 30 września, ale to nie oznacza, że niewykorzystany urlop z tym dniem przepada - tu obowiązuje 3-letni okres przedawnienia roszczeń.

Urlop z 2016 przedawni się 30.09.2020 r. (istnieją stanowiska twierdzące, że 31.12.2019, ale to i tak dość czasu).

#22 Paolita

Paolita

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 październik 2017 - 08:11

Cześć.

Proszę was o pomoc.

Pracownik został zatrudniony 15 września 2016 roku. Była to jego pierwsza praca w tym roku. Chłopak ukończył technikum w 2013 r. dodatkowo w 2012 r. przepracował 1 miesiąc i 16 dni.

Staż pracy wynosi mniej niż 10 lat, a więc wymiar urlopu 20 dni, który jest wyliczany proporcjonalnie do przepracowanego okresu.

Proszę powiedzcie mi bo może się mylę. za 2016 rok program kadrowy nalicza mu 4 dni urlopu.

Należy mu się 1/12 z 20 dni - 1,6 x 3 miesiące = 4,8. Czy powinnam zaokrąglić do 5 dni, czy przy pierwszym podjęciu pracy nie jest zaokrąglane i pozostaje 4 dni ?

Będę wdzięczna za okazaną pomoc.

#23 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 10 październik 2017 - 08:15

To nie jest pierwsze podjęcie pracy - pierwsze było w 2012 roku. 

W  kolejnych latach z pewnością zaokrąglasz. Pytanie tylko czemu x 3 miesiące? Do końca 2016 roku powinno być 4 miesiące, chyba że pracował tylko do listopada. 

#24 Paolita

Paolita

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 październik 2017 - 11:03

Urlop wypoczynkowy jest naliczany proporcjonalnie do przepracowanego okresu.

Zatrudnienie nastąpiło 15 września, tak więc 15 październik - 1 miesiąc, 15 listopad - 2 miesiąc - 15 grudnia - 3 miesiąc - chyba, że się mylę, ale czytałam trochę o tym zarówno na forach i innych portalach i tak większość się do tego odnosiła. Chyba, że się mylę ?

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 październik 2017 - 13:34

Urlop wypoczynkowy jest naliczany proporcjonalnie do przepracowanego okresu.

Zatrudnienie nastąpiło 15 września, tak więc 15 październik - 1 miesiąc, 15 listopad - 2 miesiąc - 15 grudnia - 3 miesiąc - chyba, że się mylę, ale czytałam trochę o tym zarówno na forach i innych portalach i tak większość się do tego odnosiła. Chyba, że się mylę ?

A ty rozumiesz, że to nie jest jego pierwsza praca? Piszesz o tym wyżej, więc nie proporcjonalnie tylko za: wrzesień, październik, listopad i grudzień

#26 Guest_Paolita

Guest_Paolita
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 10:18

Rozumiem, stąd moje zdziwienie dlaczego program tak wylicza. Dlatego też zadałam to pytanie tutaj na forum, żeby rozwiać swoje wątpliwości. Dziękuję

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów

Napisano 11 październik 2017 - 10:36

Rozumiem, stąd moje zdziwienie dlaczego program tak wylicza. Dlatego też zadałam to pytanie tutaj na forum, żeby rozwiać swoje wątpliwości. Dziękuję

Nie program tylko ty tak liczysz, o proszę :

"Zatrudnienie nastąpiło 15 września, tak więc 15 październik - 1 miesiąc, 15 listopad - 2 miesiąc - 15 grudnia - 3 miesiąc "

Skąd w październiku powstał 1 m-c? kiedy za wrzesień należy mu się urlop. czyli nie rozumiesz

#28 Guest_Paolita

Guest_Paolita
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 12:35

Droga Agnieszko po wprowadzeniu danych do programu program zaczytał mi 4 dni urlopu choć wcześniej w normalnej karcie urlopowej za 2016 miał naliczone 7 dni, stąd narodziły się moje wątpliwości i poprosiłam o pomoc tu na forum, bez dodatkowych zgryźliwości. Skoro się dopiero co uczę, chciałam zasięgnąć porady osób, które już w tym siedzą dłużej niż ja i maja dużo większa wiedzę. A pisząc 1 miesiąc, 2 miesiąc miałam na myśli "Zatrudnienie nastąpiło 15 września, tak więc 15 październik - przepracował 1-szy miesiąc, 15 listopad - przepracował 2-gi miesiąc - 15 grudnia - przepracował  3-ci miesiąc ". 

Ot tyle..

#29 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów

Napisano 11 październik 2017 - 12:53

Droga Paolito,

do urlopu nie ucz się liczyć m-ca pracy jako od-do, ale

-15-30 września - 1 m-c

-  1-31 października - 2 m-c ..........itd

...bez zgryźliwości :)  ot tyle :)

#30 Guest_Iga

Guest_Iga
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 15:58

Czyli pracownik pracujący do 9 listopada za listopad liczymy 1 mies? Od 9 sierpnia do 9 listopada 7 dni urlopu przy stażu poniżej 10 lat.

#31 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 12 październik 2017 - 08:28

Tak 7 dni zakładając że: 

- nie jest to pierwszy rok pracy zawodowej 

- w sierpniu przed rozpoczęciem pracy nie pracował w innym miejscu (wtedy urlop sierpniowy dostał u poprzedniego pracodawcy)

#32 Guest_Iga

Guest_Iga
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 08:43

A jeżeli do 8 sierpnia był na stażu zawodowym z up czy z up za 8 dni przysługuje urlop? Dziękuję za odpowiedź

#33 Arkus9

Arkus9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 październik 2017 - 10:54

No, przyznam, że te porady są dość interesujące i przydatne :) Jestem pewien, że z nich skorzystam :)

Masz istny talent do prawienia komplementów, które brzmią jak obelgi

#34 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 10:57

Umowa o staż nie jest umową o pracę, stąd nie łączy się z prawem do urlopu z kp, sażyście po 30 dniach przepracowanych przysługują 2 dni wolne płatne, o które musi złożyć wniosek u pracodawcy, u którego odbywa staż - jeżeli takiego wniosku nie złoży, to te dni przepadają. U pracodawcy urlop za sierpień powinien zostać naliczony zgodnie z ogólnymi zasadami, z uwzględnieniem urlopu przysługujacego za sierpień.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych