Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lepiej wynająć mieszkanie dla studenta czy kupić

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102275 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:28

Dzieci szybko dorastają i opuszczają rodzinne gniazdo. Nie oznacza to jednak, że budżet domowy rodziców może trochę odsapnąć. Dziecku, które wybiera się na studia do innego miasta, trzeba zapewnić środki na życie, w tym mieszkanie. Często studenci wynajmują pokoje, choć z analizy Expandera wynika, że kupno 3-pokojowego mieszkania dla dziecka-studenta jest bardziej opłacalne niż wynajem, jeśli pozostałe dwa pokoje udostępnimy innym studentom. W przypadku Wrocławia, jeśli rodzice zaciągną kredyt w euro, to przychody z wynajmu 2 pokoi pokryją wysokość raty i dadzą jeszcze 167 zł nadwyżki.

Powrót do artykułu: Lepiej wynająć mieszkanie dla studenta czy kupić

#2 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:28

Mnie rodzice na studiach kupili mieszkanie i okazało się to dobrą inwestycją, dodając do tego dwójkę lokatorów, która spłacała za mnie kredyt. Dzisiaj wyprowadziłam się na drugi koniec bo kupiłam sama mieszkanie w lubicz apartamenty nad morzem, a moje mieszkanie w Krakowie utrzymują w dalszym ciągu studenci których zawsze będzie pod dostatkiem, więc na tamtym mieszkaniu zarabiam i traktuję je jako inwestycję a w Rowach żyję i uważam, że to najpiękniejsze miejsce do założenia rodziny.

#3 Kajkoo

Kajkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:32

Zdecydowanie na samym początku jest lepiej wynająć, ponieważ nie mamy do końca pewności czy studia i miejsce spodobają się. Sam przeszukałem wiele ofert i najlepszy wynajem mieszkań Rzeszów dostałem w http://www.karpatia.net.pl/ . Zaoferowana propozycja idealnie spasowała pod moje oczekiwania :)

#4 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:11

Mieszkania na Akacjowej Alei w Radzyminie wyglądają na ciekawą alternatywę dla tych ludzi, którzy nie chcą zbyt wiele przepłacać za nowe lokum z rynku pierwotnego. Dojazdy coraz łatwiejsze, bo powstaje obwodnica w Markach, a mieszkanie otoczone całą miejską infrastrukturą przy jednoczesnej bliskości lasu. Czego chcieć więcej?

#5 Guest_edytkaq

Guest_edytkaq
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:06

Jak ktoś chce dziecku kupić mieszkanie to warto zadbać o to, żeby przede wszystkim dzielnica była bezpieczna. Trzeba mieć też na względzie przyszłe powiększenie rodziny ;) Ja bym zdecydowala się na cos pod Warszawą raczej, może Piaseczno. Z tego co wiem to w właśnie w Piasecznie powstaje teraz spoko inwestycja Dom Marzen. Mieszkania są niedrogie i ładne :)

#6 Wiśniowa

Wiśniowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:40

To zależy jaki student ma kapitał, chociaż zazwyczaj nie jest on na początku za duży. Dlatego warto skorzystać czasem z oferty wynajmu, tutaj można wynająć pokój lub mieszkanie w kamienicy w centrum miasta za dogodną cenę i w przyjemnych warunkach, dodatkowo świetna lokalizacja  wynajem pokoi katowice

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych