Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dobrać fotelik dla dziecka?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49117 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:42

Badania są zatrważające. Niemal 64% rodziców nawet nie sprawdza, czy fotelik samochodowy jest właściwie dobrany do ich dziecka. Taki stan rzeczy wynika z dużej nieświadomości rodziców w kwestii bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Jak prawidłowo dobrać fotelik dla dziecka?

Powrót do artykułu: Jak dobrać fotelik dla dziecka?

#2 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:42

U mnie nie było takiej opcji bym źle kupiła fotelik dla dziecka bo moja siostra pracuje w sklepie, gdzie takie rzeczy sprzedają i mi wszytko objaśniła. Najpierw wymierzyłam tylną kanapę w moim tivoli i porównałam z wymiarami fotelika. Wagę i wzrost dziecka znałam więc tylko zostało wybrać odpowiedni model. Na razie jeszcze fotelik jest odpowiedni, ale syn rośnie jak na drożdżach więc niedługo będzie trzeba pomyśleć o kupnie nowego, większego.

#3 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:13

Ja zamiast fotelika zdecydowałam się na smart kid belt, jest wygodny w użyciu i co ważne bezpieczny. Zajmuje mniej miejsca niż fotelik, do kupna przekonał mnie szwagier który sam używa go już od pół roku.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 02:29

Ja zamiast fotelika zdecydowałam się na smart kid belt, jest wygodny w użyciu i co ważne bezpieczny. Zajmuje mniej miejsca niż fotelik, do kupna przekonał mnie szwagier który sam używa go już od pół roku.

Ciekawa jestem jak to dziala i skąd wiadomo że ten Smart Kid Belt jest bezpieczny, mozna więcej informacji  poprosić? Jak to wygląda?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 00:31

Smart Kid Belt to pas zapinany mocnymi klamrami na pasie samochodowym dzięki czemu odpowiednio dopasowuje pas samochodowy do wielkości dziecka. Wowczas pas przechodzi nie na szyi co jest wiekim błedem a pas biodrowy w odpowiednim miejscu. Ma za soba kilka testow zderzeniowych w tym bardzo rygorystyczne prowadzone w USA, jest dopuszczony w krajach unii europejskiej jako bezpieczne urzadzeni do wożenia dzieci , ma wiele certyfikatów, więc przebadany wzdłuż i wszerz, Stąd wiadomo że bezpieczny

#6 Guest_ludwiska

Guest_ludwiska
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 20:34

Smart Kid Belt to pas zapinany mocnymi klamrami na pasie samochodowym dzięki czemu odpowiednio dopasowuje pas samochodowy do wielkości dziecka. Wowczas pas przechodzi nie na szyi co jest wiekim błedem a pas biodrowy w odpowiednim miejscu. Ma za soba kilka testow zderzeniowych w tym bardzo rygorystyczne prowadzone w USA, jest dopuszczony w krajach unii europejskiej jako bezpieczne urzadzeni do wożenia dzieci , ma wiele certyfikatów, więc przebadany wzdłuż i wszerz, Stąd wiadomo że bezpieczny

Super rzecz jak czytam.  Zerknęłam w necie. Napiszcie tylko czy jest to proste w montazu?  Zalezy mi na przenoszeniu go z samochodu do samochodu

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 23:54

Ten Smart Kid to lipa totalna. Mieszkam w UK i tutaj zostało to wycofane z większości sklepów. Reklamacja goni reklamację. Pękają i nie wytrzymują w trakcie kolizji. Podobno tylko do testów z początku dosylali jakieś mocne pasy, ale potem dali jakieś gówno bo koszty produkcji nie do utrzymania. Nie ryzykujcie.

#8 Guest_Frania

Guest_Frania
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 21:12

Super rzecz jak czytam.  Zerknęłam w necie. Napiszcie tylko czy jest to proste w montazu?  Zalezy mi na przenoszeniu go z samochodu do samochodu

Montaż szybki i bardzo łatwy. Ja kupiłam Smart Kid Belt aby był zawsze w aucie u mych rodziców. Nigdy nie wiadomo kiedy zapragną z wnukiem pojechać na wycieczkę czy też kiedy będzie konieczność skorzystania z ich uprzejmości aby odebrali me dziecko ze szkoły.

#9 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 15:27

Moim zdaniem Smart Kid Belt to dość praktyczne rozwiązanie. Jakoś nigdzie nie czytałem by pękało jak to tu jest wyżej napisane. A mam też znajomych z UK, gdzie ten produkt pojawił się wcześniej niż na naszym rynku. I on też nic złego o tym nie słyszał. A sporo osób korzysta w UK z tego rozwiązania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych