Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49591 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 16:38

Jak rowerzyści powinni postępować na przejściu dla pieszych? Mówimy oczywiście o sytuacji, kiedy to rowerzysta jedzie chodnikiem. W takich sytuacjach dochodzi bardzo często do potrąceń cyklistów przez samochody i są to niestety wypadki zazwyczaj zawinione przez kierujących jednośladami.

Powrót do artykułu: Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych?

#2 Guest_Z

Guest_Z
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 16:38

TUTAJ TO ROWERZYSTA NIE MIAŁ PRAWA WJEŻDŻAĆ NA PRZEJŚCIE TYLKO PRZEPROWADZAĆ ROWER PIESZO .

#3 Guest_darkimage

Guest_darkimage
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 21:22

A co powiecie na brak rozwagi kierowców i przejeżdżanie przejazdów rowerowych oraz przejść dla pieszych bez rozejrzenia się na prawo i lewo. Coś na ten temat przepisy mówią, a kierowca poza przestrzeganiem przepisów powinien też kierować się rozsądkiem.

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 21:28

A co powiecie na brak rozwagi kierowców i przejeżdżanie przejazdów rowerowych oraz przejść dla pieszych bez rozejrzenia się na prawo i lewo. Coś na ten temat przepisy mówią, a kierowca poza przestrzeganiem przepisów powinien też kierować się rozsądkiem.

Oczywiście! Tylko w tej nierównej walce rowerzysta zawsze przegra. Jak jadę rowerem to zawsze to biorę pod uwagę co i Tobie polecam

#5 laktigo

laktigo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 04:47

Po pierwsze po chodnikach nie można jeździć rowerem, po drugie na przejściu dla pieszych tak samo. Jak już ktoś jedzie rowerem po chodniku przed przejściem powinien zsiąść i przez przejście przeprowadzić.  Wiem to z praktyki 100 zł mandatu za to dostałem. 

#6 Guest_Przestępca rowerowy!!!

Guest_Przestępca rowerowy!!!
  • Goście

Napisano 10 październik 2018 - 15:52

Jadę rowerem po chodniku, zatrzymuję się przed prześciem dla pieszych, po jakimś czasie któryś z kierowców zatrzymuje się, aby mnie przepuścić, wtedy ja upewniwszy się, ze z drugiej strony mam wolne, wkraczam na jezdnię - i co? koniecznie mam kroczyć przez całą szerokość jezdni, czy może nic się nie stanie, gdy (powtarzam: będąc przepuszczany przez samochód) zamiast iść ruszę sobie spokojnie rowerem, czyli pojadę. I szybciej i mniejsze korki. Co w tym złego?!!! Inny przykład jadę rowerem, puste osiedle, szeroka jezdnia podwójna, żadnych samochodów - jadę przez przejście sobie spokojnie rowerem. Po drugiej stronie wyłazi zza słupa ogłoszeniowego facet i wyzywa mnie od gnojów i innych wszy, bo nie szanuję przepisów i należałoby mnie najlepiej spalić na stosie. A jaką i komu krzywdę ja uczyniłem? Przepisy są po to, aby porządkować nasze życie, a nie po to, żeby zastawiać pułapki. Te uzasadnienia, że jest konieczne schodzenie z roweru zawsze i bez względu na okoliczności są wątpliwe i nieprzekonywujące. Popatrzcie na uzasadniające przykłady - Już tam się pojawia "ze znaczną prędkością", "rowerzysta lawiruje", pojawia się kiosk, drzewa, brak widoczności, ARMAGEDON!!! Jeszcze śnieg, deszcz, mgła, ciemności i jednocześnie oślepiające słońce, pielgrzymka i kondukt... ale ja jadę po półpustym osiedlu i też dostaję mandat. Głupie przepisy i głupie te przykłady, Trzeba myśleć o sobie i innych i ogarniać rzeczywistość dookoła siebie, a nie narzucać szablony.

#7 Guest_roman

Guest_roman
  • Goście

Napisano 18 listopad 2018 - 21:48

Jadę rowerem po chodniku, zatrzymuję się przed prześciem dla pieszych, po jakimś czasie któryś z kierowców zatrzymuje się, aby mnie przepuścić, wtedy ja upewniwszy się, ze z drugiej strony mam wolne, wkraczam na jezdnię - i co? koniecznie mam kroczyć przez całą szerokość jezdni, czy może nic się nie stanie, gdy (powtarzam: będąc przepuszczany przez samochód) zamiast iść ruszę sobie spokojnie rowerem, czyli pojadę. I szybciej i mniejsze korki. Co w tym złego?!!! Inny przykład jadę rowerem, puste osiedle, szeroka jezdnia podwójna, żadnych samochodów - jadę przez przejście sobie spokojnie rowerem. Po drugiej stronie wyłazi zza słupa ogłoszeniowego facet i wyzywa mnie od gnojów i innych wszy, bo nie szanuję przepisów i należałoby mnie najlepiej spalić na stosie. A jaką i komu krzywdę ja uczyniłem? Przepisy są po to, aby porządkować nasze życie, a nie po to, żeby zastawiać pułapki. Te uzasadnienia, że jest konieczne schodzenie z roweru zawsze i bez względu na okoliczności są wątpliwe i nieprzekonywujące. Popatrzcie na uzasadniające przykłady - Już tam się pojawia "ze znaczną prędkością", "rowerzysta lawiruje", pojawia się kiosk, drzewa, brak widoczności, ARMAGEDON!!! Jeszcze śnieg, deszcz, mgła, ciemności i jednocześnie oślepiające słońce, pielgrzymka i kondukt... ale ja jadę po półpustym osiedlu i też dostaję mandat. Głupie przepisy i głupie te przykłady, Trzeba myśleć o sobie i innych i ogarniać rzeczywistość dookoła siebie, a nie narzucać szablony.

Długo nie pojeżdzisz. Zastanów się może teraz po miesiącu czasu co napisałeś. Kłaniam się

#8 Guest_user1

Guest_user1
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2019 - 16:27

Oczywiście masz rację. Zakazu jazdy rowerem po przejściu nie ma np. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii czy Niemczech. Wystarczy zwolnić i ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu. Zresztą zgodnie z art. 1 kodeksu wykroczeń w Polsce też nie należy się kara w takim przypadku.

Póki co ta nagonka na rowerzystów ostrożnie przejeżdżających po przejściu doprowadziła do tego, że ja przejeżdżam po zebrach "na hulajnogę" - w rozumieniu przepisów jestem wtedy pieszym, mam pierwszeństwo i zmuszam kierowców do zatrzymania. Skoro policja tak woli, zamiast żebym przepuszczał samochody i dopiero potem przejeżdżał na siodełku, to proszę bardzo.

Ten artykuł pokazuje, jak pokrętną logiką kierują się zwolennicy zakazu jazdy po przejściach. Na początku niby przejeżdżanie po przejściu jest bardzo niebezpieczne, ale potem się okazuje, że to jednak lawirowanie ze znaczną prędkością między pieszymi jest niebezpieczne.

Może w takim razie zakażmy też jazdy samochodem w poprzek przejścia, bo to jest bardzo niebezpieczne - kierowcy potrącili na przejściach setki pieszych. Zresztą sami kierowcy przyznają, że oni często nie są w stanie zauważyć pieszego wchodzącego na przejście, stąd prosty wniosek, że samochody powinno się przeprowadzać.

#9 Guest_Cyklista

Guest_Cyklista
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2020 - 07:47

Jak chcą to niech przejeżdżają rowerem ja będę przeprowadzał rower przez przejście . Tylko niech postąpią uczciwie i uprzedzą o tym bliskich bo to oni będą wyć nad trumną. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy