Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy 2017 r.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:36

Prawo do urlopu przysługuje każdemu pracownikowi zatrudnionemu w oparciu o umowę o pracę. Ma ono charakter niezbywalny co oznacza, że pracownik nie może się go zrzec. Kwestie dotyczące urlopu wypoczynkowego zostały uregulowane w Kodeksie pracy (dalej: k.p.).

Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy 2017 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:36

Ciekawe jaki był cel ustawodawcy w takim uregulowaniu kwestii urlopu wypoczynkowego dla podejmujących pracę po raz pierwszy. Sprawia to tylko kłopoty.

#3 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:22

obecnie jestem zatrudniona (w pierwszej pracy) na umowę o pracę od dnia 01.09.br, aktualnie kończę studia 1-go stopnia - jak mam rozumieć ile dni urlopu mi przysługuje? w umowie istnieje zapis, że po każdym przepracowanym miesiącu zgodnie z k.p. "Pracownikowi, który podejmuje pracę po raz pierwszy również przysługuje prawo do urlopu. Taki pracownik nabywa prawo z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku."

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:43

obecnie jestem zatrudniona (w pierwszej pracy) na umowę o pracę od dnia 01.09.br, aktualnie kończę studia 1-go stopnia - jak mam rozumieć ile dni urlopu mi przysługuje? w umowie istnieje zapis, że po każdym przepracowanym miesiącu zgodnie z k.p. "Pracownikowi, który podejmuje pracę po raz pierwszy również przysługuje prawo do urlopu. Taki pracownik nabywa prawo z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku."

Po każdym przepracowanym pełnym miesiącu masz 1,66 dnia urlopu, aż do końca grudnia. Od styczna przyszłego roku będziesz miała już 20 dni urlopu.

#5 Guest_Bob

Guest_Bob
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:09

Co w przypadku gdy 10 lat przypadnie równo na 31.12. Czy 26 dniowy urlop przysługuje od następnego roku czy jeszcze w tym roku?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:57

Co w przypadku gdy 10 lat przypadnie równo na 31.12. Czy 26 dniowy urlop przysługuje od następnego roku czy jeszcze w tym roku?

Jeszcze w tym roku, a przechodzi jako niewykorzystany na następny rok.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych