Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49370 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 04:28

Część rowerzystów jeździ po jezdniach, część po chodnikach. Niestety często nie znają oni przepisów regulujących te kwestie, a i same przepisy pozostawiają wiele do życzenia i są oderwane od realiów. Często bywa też tak, że rowerzyści zupełnie lekceważą przepisy i uważają, że mogą jeździć wszędzie. Powodują w ten sposób wiele niebezpiecznych sytuacji. Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Powrót do artykułu: Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

#2 Guest_Jedrek

Guest_Jedrek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 04:28

Jeden idiota wpuścił rowerzystów na drogi bez uprawniającego dokumentu zdobytego dzięki egzaminowi ze znajomości przepisów kodeksu drogowego a inny idiota zezwala na jazdę po chodnikach. Pogoda niewłaściwa to siedzieć w domu lub z buta a nie jeszcze na 3 z prawej strony nawet jak auto ma włączony koerunkowskaz w prawo. Kierowcy aut mają coraz więcej na głowie innych lebieg drogowych bo bum motoryzacyjny, coraz większe kary z mandatów i zwyżki na OC a rowerzyści i piesi praktycznie bezkarni. Stanie się taki sprawcą zajścia da nogę w tłum czy porzuci rower i tyle szukaj wiatru w polu. Wystarczyło by rejestrować rowery i inne pojazdy uprawnione do poruszania sie pO drogach i też niech płacą OC i na przeglądy a nie widuje się hamowanie z buta na rowerze bo klocki wytarte...

#3 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 23:15

Jako kierowca i pieszy raczej wolę rowerzystów na chodniku.

news.jpg

#4 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 15:08

Jazda rowerem po chodniku dopuszczona jest tylko w kilku przypadkach jadenarowerze.pl/czy-moge-jechac-rowerem-po-chodniku/

#5 Guest_Milusia

Guest_Milusia
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 08:45

Można jeździć po chodnikach jeżeli mają jakąś tam szerokość, ale ogółem to droga prawnie jest najbezpieczniejsza. Jednakże ja jako rowerzysta rzadko kieyd jeżdżę drogą, tym bardziej po szczecinie, gdzie kierowcy jeżdzą jak świry. 
Btw. znacie portal rowerowy Multibike ? Niedawno go poznałam i myślę, że jest świetnym przedsięwzięciem. W końcu mogę poszukac dorbych rowerów w przyzwoitej cenie ;]

#6 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 18 luty 2019 - 22:33

Jeśli chodzi o rowery, to myślę, że można porozmawiać również o czymś takim, jak meble miejskie w postaci stojaków na rower. Niestety w moim mieście jest ich bardzo mało, a takie ciekawe propozycje posiada firma https://www.metaltec...meble-miejskie/że aż szkoda nie skorzystać.

#7 Guest_Radas

Guest_Radas
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 14:16

Nie ma obowiązku jazdy rowerem, jeśli nie zgadzasz się z przepisami jeździj komunikacją miejską albo idź pieszo. Stop rowerowym bandytom!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych