Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasiłek na zagospodarowanie dla nauczyciela 2017 r.


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197362 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:46

Zasiłek na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi gdy nie wykonywał on wcześniej żadnej pracy na podstawie umów wynikających z Kodeksu pracy. Jest to forma wsparcia finansowego dla początkującego nauczyciela, który dopiero rozpoczyna karierę zawodową.

Powrót do artykułu: Zasiłek na zagospodarowanie dla nauczyciela 2017 r.

#2 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:46

Czyli jeżeli pracowałam wcześniej w żłobku i w przedszkolu w oparciu o kodeks pracy, a w tym roku robię awans na kontraktowego w szkole państwowej, o zasiłek ubiegać się nie mogę ?

#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18062 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:57

Przecież masz wyżej artykuł, w którym jasno napisano.

#4 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 18:20

A co jeśli prawo (Karta Nauczyciela) mówi "3 lata od uzyskania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego" a dokument o przyznaniu zasiłku mówi "3 lata od otrzymania zasiłku"? Mówię o sytuacji gdzie np. stopień otrzymano w czerwcu a zasiłek otrzymano w październiku. Datę z którego dokumentu brać pod uwagę?



#5 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 18:55

A co w sytuacji gdy pierwszą umowę miałam do końca roku szkolnego, a po wakacjach podpisałam kolejną (w tej samej placówce, na tym samym stanowisku) więc miałam dwa miesiące przerwy. Praca w szkole była moją pierwszą na "umowę o pracę"

#6 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:37

A co, jeśli przechodzę ze szkoły publicznej (umowa o pracę) do przedszkola prywatnego (nadal na stanowisko "nauczyciel"), ale z możliwością robienia stopni awansu zawodowego?



#7 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18062 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:43

A co? :P jeśli przechodzę............to przechodź :lol:  :lol:  :lol: pytasz o coś? czy tylko informujesz, że przechodzisz? no to się nie przewróć przy przechodzeniu....

Faktycznie, jak na nauczyciela logicznie i precyzyjnie zadane pytanie :o



#8 Guest_Aneczkaaaa

Guest_Aneczkaaaa
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 18:12

Witam, chciałabym też spytać o zwrot zasiłku na zagospodarowanie: Pracuję w szkole drugi rok, właśnie otrzymałam zasiłek na zagospodarowanie. Od przyszłego roku przeprowadzam się praktycznie na drugi koniec Polski i w związku z tym zastanawiam się, czy "zgodnie z art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego" podejmując w trzecim roku pracę jako nauczyciel w szkole znajdującej się nie w tej gminie/powiecie/województwie, w której pracuję obecnie będę zmuszona zwrócić zasiłek szkole, w której otrzymałam w/w dodatek? W skrócie: czy mogę zostać nauczycielem na drugim końcu Polski, zachowując 3-letnią ciągłość pracy, i nie zwracać zasiłku? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18062 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 18:42

Jeśli zmienisz szkołę, to zgodnie z przepisami nie będziesz miała obowiązku zwrotu zasiłku na zagospodarowanie, gdyż przepisy nie stanowią, że musisz przepracować 3 lata w szkole, w której otrzymałaś zasiłek, ale w ogóle w szkole – jakiejkolwiek.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy