Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC.

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:21

Witam!

Mam pytanie w związku z podwyższeniem składek OC przez ubezpieczycieli- jakie czynniki decydują o wysokości polisy oraz którą z ofert dostępnych na rynku najlepiej wybrać? Wiem, że ceny oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe mogą się od siebie bardzo różnić. 

Pozdrawiam.

#2 Guest_Spears

Guest_Spears
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:39

Jest dużo różnych, ale najczęściej patrzy się na wiek kierowcy, ilość bezszkodowych lat i pojemność samochodu. A jeśli chodzi o samo ubezpiecznie OC samochodu to najlepiej wybrać najtańszą. Każdemu liczą inaczej, więc indywidualnie się to sprawdza. Ja ze swojej strony polecam PZU, od 4 lat zawsze najtaniej.

#3 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 459 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 09:04

PZU może nie najtaniej, ale rzeczywiście jakość usług, pomocy jest na ponadprzeciętnym poziomie. Wynika to trochę z faktu, że płaci się stosunkowo więcej za ubezpieczenie niż w innych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Całkiem dobre oferty mają też w Link4, ale z tego co wiem, to jest to zależne towarzystwo od PZU.

Warto moim zdaniem sprawdzić również możliwość połączenia usługi bankowej oraz ubezpieczeniowej. mBank posiada taką możliwość. Polecam sprawdzić np tutaj: http://www.tanie-kon...ont-osobistych/

#4 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:11

Są specjalne kalkulatory jak ten - https://kalkulator.n...lkulator/oc-ac/gdzie można sobie porównać ubezpieczenie u różnych ubezpieczycieli. Mają takie przejrzyste to wszystko, trzeba spędzić chwile, bo wiadomo trzeba podac wszystkie dane, a wylicza dobrze no i jest wygodnie bo mozna w jednym miejscu sobie wszystko porównać.

#5 valtorboy

valtorboy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:21

Może dobrym sposobem będzie wybrać się do agenta - multi agencji gdzie z pewnością dowiesz się na czym u danego ubezpieczyciela polega sposób dobierania składników do ubezpieczenia OC.

#6 Hanneman

Hanneman

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 12:38

Agent lepiej odpowie na pytania niż porównywarka ofert. Ja mam już doświadczenie z różnymi agentami, przez kilka lat, szczególnie gdy nie było jeszcze tak łatwego dostępu do internetu, chodziłem do wielu różnych i pamiętam, że przez te wszystkie lata większość polecała do ubezpieczenia PZU, nawet gdy samo ubezpieczenie nie było najtańsze. Wielu zwracało uwagę na profesjonalizm firmy w każdym calu. No i tym sposobem od dawna ma wykupione ubezpieczenie OC, AC, na życie i na mieszkanie właśnie w PZU. Jeśli ktoś nie wie jaką firmę warto wybrać to ja ze swojej strony polecam właśnie PZU.

#7 Krystiaan

Krystiaan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 wrzesień 2017 - 07:57

najlepiej iść i sprawdzić samemu ... nie korzystaj z porównywarek.

#8 Addam

Addam

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 10:55

porównywarki = zło :P

#9 Jaanek

Jaanek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 13:42

również nie polecam porównywarek, lepiej iść do kilku biur osobiście i porównać propozycję.

#10 Addi

Addi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:04

tutaj się nie dowiesz ... dostaniesz masę linków i tyle.

#11 Guest_agens

Guest_agens
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:06

Witam,

Jeżeli ktoś poszukuje i chce znaleść najlepsze ubezpieczenie - to najlepiej mieć duży wybór: agens.pl - tutaj mozesz byc w jednej chwili widoczny dla wielu agentow ubezpieczeniowych i mieć przegląd wielu ubezpieczeń, do wyboru do koloru :)

Najlepsze jest że jeszcze oferują dodatkową kasę za polecenie klienta 

#12 Krystiaan

Krystiaan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:48

w życiu nie kupiłbym ubezpieczenia z ofert które notorycznie wklejacie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych