Skocz do zawartości

wczesniejsza realizacja um.zlecenie a wyplata

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 15:16

Dzień dobry.
Moje pytanie -umowa zlecenie od maja do lipca, zlecenie zrealizowano tydzień przed upływem terminu na jaki zawarto umowę, czy należy się mimo to wynagrodzenie za te pozostale 7 dni?
Wynagrodzenie w umowie podane jest za godzinę 13 zł, dziennie 8 h.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 15:32

Musiałabyś dokładnie podać jak to zostało sformułowane w umowie. To, że umowa zlecenie została zawarta na pewien okres, nie oznacza, że w tym okresie masz pracować non stop codziennie przez 8 godz., jednego dnia możesz pracować 2 godz., drugiego 10, a trzeciego wcale, wynagrodzenie dostajesz jednak za ilość godzin pracy.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10494 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2017 - 21:52

"zlecenie zrealizowano tydzień przed upływem terminu na jaki zawarto umowę, czy należy się mimo to wynagrodzenie za te pozostale 7 dni?" - a co miałoby być robione przez te 7 dni skoro zlecone czynności zostały w całości wykonane ?

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:40

Tak zlecenie w całości zostało wykonane. W każdym miesiącu były podane godziny do przepracowania. W lipcu zostało jeszcze 48h do przepracowania. Nie dostałam żadnego potwierdzenia ze juz skonczylam wiec czy ta umowa nadal mnie wiąże?

#5 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6710 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 lipiec 2017 - 13:52

moim zdaniem nie

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 lipiec 2017 - 14:14

To w takim razie było "zlecenie"? Czy "godziny do przepracowania"?
Moim zdaniem zapisy umowy były odrobinę wykluczające się.
Rozumiem zadanie do wykonania, płatność za godzinę...ale żeby wskazywać ilość godzin do przepracowania?
W mojej ocenie to ociera się o umowę o pracę.

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 16:37

Właśnie w umowie nie ma zapisu ze umowa kończy się z dniem wykonania zlecenia, jest tylko podana data od do a zlecenie zostało wykonane tydzień przed jej końcem.

Umowa chyba jest niejasna, z jednej strony y była podana norma dzienna do wykonania a z drugiej strony ze zobowiązuje się pracować po 8 h, stawka za godzine 13,05gr ja się kompletnie nie orientuje dlatego jestem ciekawa jak to z tym wynagrodzeniem za ten ostatni tydzień...

#8 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 16:40

Ja rozumiem ze juz nie ma co robić bo zlecenie zostało wykonane wcześniej ale czy to ze wyrobilam się wcześniej oznacza ze mam mieć niezaplacone za resztę dnia obowiązywania umowy? Wiem że byly zmiany w styczniua ja tak jak pisze nie znam się na tym w ogóle

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 17:16

Tylko zleceniodawca może to rozstrzygnąć.
Albo wykonane zlecenie albo godziny.

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:33

Tylko wiadomo ze im na rękę jest nie wypłacić resztę pieniędzy...wiec nie wiem jak to załatwić...

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:43

Tego to ja też nie wiem.
Należy czytać umowy przed podpisaniem.

#12 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10494 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:47

Tak zlecenie w całości zostało wykonane. W każdym miesiącu były podane godziny do przepracowania. W lipcu zostało jeszcze 48h do przepracowania. Nie dostałam żadnego potwierdzenia ze juz skonczylam wiec czy ta umowa nadal mnie wiąże?

No i co masz do "przepracowania" w tych 48 godzinach skoro zlecenie zostało w całości wykonane ?

Zleceniodawca raczej nie będzie płacić za nicnierobienie, przynajmniej ja się z tym nie spotkałam. 

Takie dywagacje niewiele tu wnoszą, bo nie napisałaś ani słówka jakie to czynności wykonywałaś w ramach tego zlecenia. 

#13 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:59

A gdyby byli w umowie napisane tak : za wykonanie zlecenie należy się 1000 zł czas na wykonanie zlecenia od 1 lipca do 25 lipca wykonuje przed czasem dostaje cały 1000 zł.

Dlatego spytałam jak jest w takim przypadku, gdy oprócz terminu w którym mam się zmieścić są także godziny do wypracowania w tym przypadku w miesiącu lipcu 128h.

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 08:16

pytasz jak jest w takim przypadku......a ty myślisz, że takich przypadków jest na pęczki i są rozstrzygnięcia sądów?

Nie drąż tematu, ponieważ to nic nie da.

Ja nie spotkałam się z takim zleceniem.

Taka konstrukcja umowy w mojej opinii jest nieprawidłowa, ale....jeśli już doszło do jej zawarcia (dziwne, że wtedy nie zastanawiałaś się nad tym) to teraz tylko ze zleceniodawcą możesz to uzgodnić.

Bo nie wiadomo, czy masz miec zapłatę za zlecenie, czy za godziny, przeczytaj jeszcze raz uważnie umowę, może tam jest rozwiązanie.

Nikt ci gotowej recepty nie przedstawi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy