Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo do sprzedaży

nowa firma plan na biznes

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 artix97

artix97

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 23:41

Witam! 

Mam pytanie związane z prawem dotyczącym sprzedaży zakupionego towaru w innej firmie.

Mam plan na działalność z produktami innej firmy i nie wiem czy jest to legalne. Mianowicie, jeżeli kupiłbym produkt innej firmy, przerobił zgodnie ze swoim pomysłem to byłaby możliwość sprzedaży tego dalej?

Pozdrawiam!

#2 grzesiekASK

grzesiekASK

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 07:32

Możliwość taka istnieje, ale są pewne paragrafy.

#3 artix97

artix97

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 19:25

Możliwość taka istnieje, ale są pewne paragrafy.

to znaczy?  Mógłbyś mi przedstawić szczegóły?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11010 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 lipiec 2017 - 20:50

"przerobił zgodnie ze swoim pomysłem" - napisz coś więcej na ten temat, bo trudno coś odpisać nie znając konkretów i szczegółów.

#5 artix97

artix97

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 22:50

To znaczy, zamówić u producenta towar , który jest codziennego użytku, wytworzony wedle moich kryteriów i mojego projektu ( oczywiście producent oferuje taka możliwość ) poźniej sprzedaż tego towaru do indywidualnych klientów , np na olx

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2017 - 10:58

To znaczy, zamówić u producenta towar , który jest codziennego użytku, wytworzony wedle moich kryteriów i mojego projektu ( oczywiście producent oferuje taka możliwość ) poźniej sprzedaż tego towaru do indywidualnych klientów , np na olx

W pierwszym poście napisałeś, że cudzy produkt byłby przez Ciebie przerobiony, a już w kolejnym poście, że wykonany przez producenta, ale wytworzony wedle Twoich kryteriów. To już całkiem coś innego, więc zdecyduj się, o co tak naprawdę Ci chodzi, bo trudno zrozumieć.Może podaj to na konkretnym przykładzie.

#7 artix97

artix97

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 11:09

Jak najbardziej, już wyjaśniam: chodzi mi o własny pomysł na reczniki, nie będą to ręczniki z logo, samochodami czy czymś w tym stylu tylko będą to ręczniki do konkretnej czynności , na początku myślałem o kupnie u kogoś , i przerobieniu we własnym zakresie , ale teraz znalazłem taką sposobność u producenta . Proszę o szczegóły , z jakimi muszę się liczyć , jeżeli chcialbym to wprowadzać na rynek

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11010 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 sierpień 2017 - 20:55

"Proszę o szczegóły , z jakimi muszę się liczyć , jeżeli chcialbym to wprowadzać na rynek" - nie wiem jakie szczegóły masz na myśli.

Skoro kupisz jakiś towar handlowy, to przecież żaden przepis nie zabrania ci dalszej jego sprzedaży. Po to kupisz aby sprzedać, pewnie z jakimś zyskiem.  

#9 artix97

artix97

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 21:09

O to chodziło, wielkie dzięki, koleżanko ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowa firma, plan na biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych