Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gaśnica w miejscu pracy

gaśnicabhp ppoż praca przepisy pożar

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wacław75

Wacław75

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 15:30

Mam pytanie w związku z przepisami BHP. Trudno mi sie przebić przez prawny żargon w ustawach. Zakładam małą firmę i potrzebuję w biurze umieścić gasnicę. Jakie to powinny być i ile należy ich rozmieścić? O czym jeszcze poza gaśnicą powinienem pamiętać?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 lipiec 2017 - 07:29

rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) 

#3 klebber

klebber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:22

Jesli chodzi o przepisy dotyczące budynków to są wyłożone tutaj: www.ogniochron.eu/!data/attachments/rozp._mswia.pdf . Wystarczy sobie wyszukać interesującą frazę, np "gaśnica" i poczytać. Ciebie pewnie zainteresuje strona 13 

#4 Denciak

Denciak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 09:27

Gość mówił, że żargon prawny go przerasta, wieć podsyłasz tekst rozporządzenia z ministerstwa? Dobry pomysł :D 

#5 Wacław75

Wacław75

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 09:41

Nie było tak źle, dowiedziałem się nawet czego chciałem. Jako, że moje biuro nie ma 100m2 tylko około 70, to wystarczy mi 2kg środka gaśniczego tak? To jeszcze mam pytanie: jaki wybrać? Najtańsze są proszkowe i nie ukrywam chętnie bym kupił najtańsze, bo staram się objechać wszystko niskim kosztem. Ale może są jkeiś skuteczniejsze a nie o wiele droższe?

#6 klebber

klebber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 11:27

Istnieją różne rodzaje gaśnic, sa nieźle opisane w tym filmiku, mniej więcej która jest do czego i czym się różnią: Ja osobiście polecam komputerówke zwłaszcza jak masz cenny sprzęt elektroniczny, ale ona do tanich nie należy, bo koło 300 zł trzeba wydać.

#7 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:24

Gość mówił, że żargon prawny go przerasta, wieć podsyłasz tekst rozporządzenia z ministerstwa? Dobry pomysł :D

Moim zdaniem tak bo wszelkie informacje sa tam zawarte ogólnkowo trudno cos napisac

#8 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:46

Zabezpieczenia przeciwpożarowe, w tym i gaśnice można kupić w atrakcyjnej cenie w sklepie www.gasnice.gliwice.pl/. Wszystko wysokiej jakości atestowane. Kompetentni fachowcy. Profesjonalna i miła obsługa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gaśnicabhp, ppoż, praca, przepisy, pożar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych