Skocz do zawartości

Szkolenia wstępne, instruktaż stanowiskowy Kierownik na działalności

samozatrudnienie szkolenie kierownicze bhp działalność

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nieKlarowny

Guest_nieKlarowny
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 12:34

Witam.

W firmie kilku kierowników przeszło na działalność. Nadal pełnią swoje funkcje.

Nie mam pewności co do tego:

*czy muszą mieć aktualne bhp dla osób kierujących pracownikami?

Jeśli jest to konieczne to kto ponosi koszty: zleceniodawca - jako ten co musi zapoznać pracownika z przepisami bhp; czy kierownik jako samozatrudniony.

Czy kierownik na działalności może przeprowadzać szkolenia wstępne i instruktaż stanowiskowy?

Proszę o rozwianie moich wątpliwości :)

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6705 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 lipiec 2017 - 07:28

1. tak

2. kierownik

3. tak, jeżeli ma odpowiednie szkolenie lub uprawnienia

#3 Specjalista ds.kadr i płac

Specjalista ds.kadr i płac

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:45

z Twojej strony nie masz obowiązku robić im bhp, gdyż nie są pracownikami, możesz ale nie musisz, jeżeli nie, no to wiadomo kosztów nie ponosisz. Kierownik mógłby prowadzić szkolenia gdyby zgodnie z rozporządzeniem posiadał uprawnienia specjalisty, w innym wypadku nie może

#4 Guest_Mar-Jolek

Guest_Mar-Jolek
  • Goście

Napisano dziś, 12:04

Z tym prowadzeniem szkoleń bhp przez kierowników samozatrudnionych dla nowych pracowników mam mętlik.

Z jednej strony jeśli kierownik na działalności posiada aktualne szkolenie bhp dla osób kierujących pracownikami (a w zakresie szkolenia dla kierowników jest również metodyka szkoleń) mógłby prowadzić szkolenia dla nowozatrudnionych pracowników (osobiście jestem tego zdania).

Z drugiej zaś strony słyszę opinie, że kierownik na działalności jest traktowany jako oddzielna jednostka (osobna firma) - więc jeśli chciałby przeprowadzać szkolenia dla pracowników swojego zleceniodawcy musiałby mieś uprawnienia niczym BHP-owiec (co wydaje mi się niedorzeczne).

#5 Guest_Mar-Jolek

Guest_Mar-Jolek
  • Goście

Napisano dziś, 12:04

Z tym prowadzeniem szkoleń bhp przez kierowników samozatrudnionych dla nowych pracowników mam mętlik.

Z jednej strony jeśli kierownik na działalności posiada aktualne szkolenie bhp dla osób kierujących pracownikami (a w zakresie szkolenia dla kierowników jest również metodyka szkoleń) mógłby prowadzić szkolenia dla nowozatrudnionych pracowników (osobiście jestem tego zdania).

Z drugiej zaś strony słyszę opinie, że kierownik na działalności jest traktowany jako oddzielna jednostka (osobna firma) - więc jeśli chciałby przeprowadzać szkolenia dla pracowników swojego zleceniodawcy musiałby mieś uprawnienia niczym BHP-owiec (co wydaje mi się niedorzeczne).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samozatrudnienie, szkolenie, kierownicze, bhp, działalność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych