Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy w niedalekiej przyszłości nie będziemy posiadać samochodów?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48776 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 19:37

Model posiadania samochodów nie uległ większej zmianie na przełomie ostatnich stu lat. Drogi stają się jednak coraz bardziej zatłoczone, a surowce naturalne nieubłaganie się kurczą, dlatego nastał czas, aby został on zoptymalizowany.

Powrót do artykułu: Czy w niedalekiej przyszłości nie będziemy posiadać samochodów?

#2 Guest_iwan

Guest_iwan
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2017 - 19:37

Nie ma takiej opcji. Przy aktualnych cenach i tak bardziej opłaca się mieć samochód, zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci. Jak któreś jest chore to pakujemy się w rextona i jedziemy do lekarza, a nie tłuczemy się z gorączkującym maluchem trzęsącym się autobusem. Zawsze zostaje taksówka, ale każdy wie, ile to kosztuje. Własne auto to wygoda i niezależność.

#3 Guest_rexton?

Guest_rexton?
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 08:33

Nie ma takiej opcji. Przy aktualnych cenach i tak bardziej opłaca się mieć samochód, zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci. Jak któreś jest chore to pakujemy się w rextona i jedziemy do lekarza, a nie tłuczemy się z gorączkującym maluchem trzęsącym się autobusem. Zawsze zostaje taksówka, ale każdy wie, ile to kosztuje. Własne auto to wygoda i niezależność.

"Zawsze zostaje taksówka, ale każdy wie, ile to kosztuje" - no tak. Czy mam rozumieć, że według Ciebie wydanie co jakiś czas 30 zł na taksówkę kosztuje więcej w skali roku niż wydanie 20 tys. zł na samochód, plus wydanie pieniędzy na ubezpieczenie, plus wydanie pieniędzy na parkowanie, plus wydanie pieniędzy na płyny eksploatacyjne, plus wydanie pieniędzy na naprawy, plus wydanie pieniędzy na myjnie plus wydanie pieniędzy na opony, plus utrata wartości?

#4 Guest_iwan

Guest_iwan
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 18:29

"Zawsze zostaje taksówka, ale każdy wie, ile to kosztuje" - no tak. Czy mam rozumieć, że według Ciebie wydanie co jakiś czas 30 zł na taksówkę kosztuje więcej w skali roku niż wydanie 20 tys. zł na samochód, plus wydanie pieniędzy na ubezpieczenie, plus wydanie pieniędzy na parkowanie, plus wydanie pieniędzy na płyny eksploatacyjne, plus wydanie pieniędzy na naprawy, plus wydanie pieniędzy na myjnie plus wydanie pieniędzy na opony, plus utrata wartości?

Realia rodzica posiadającego trójkę małych dzieci są takie, że jedno przynosi z przedszkola wirusa i zaraża kolejne i koło się zamyka. W tym roku non stop po lekarzach jeździliśmy jak nie grypa to trzydniówka, jak nie trzydniówka to zapalenie wyrostka itp. itd. W moim mieście parkometrów nie ma, a auto myję sam. Klocki też sam wymieniam, a rexton mi się już odpukać w niemalowane nie psuje. Już trzeci rok mija a oprócz standardowego zużycia żadnych poważnych awarii nie miałem. Opony kupuje się raz na jakiś czas, nie co miesiąc. Owszem OC i paliwo kosztuje, ale konkretnie w mojej sytuacji i wygodniejsze i bardziej ekonomiczne jest posiadanie własnego auta

#5 Guest_szybkiiwsciekly

Guest_szybkiiwsciekly
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 10:24

Wynajęcie auta jest drogie, przejazd taksówką tak samo. W mniejszych miejscowościach tak jak moja jest jeden autobus na godzinę więc posiadanie wlasnego środka transportu to konieczność. Teraz samochody nie są drogie, drogie jest oc i paliwo, ale człowiek sie stara oszczędzać tam gdzie może i zamiast orginałów to szuka zamienników z delphi np. Nie sądzę żeby w najbliższej przyszłości ludzie przestali kupować auta

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych