Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaległy urlop wypoczynkowy pracownika na zwolnieniu lekarskim

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 14:51

Od 2 stycznia br. jeden z naszych pracowników przebywa na zwolnieniu lekarskim, w związku z tym ma 7 dni niewykorzystanego urlopu z zeszłego roku. Czy w takiej sytuacji mam wypłacić pracownikowi ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czy bezpośrednio po powrocie ze zwolnienia wysłać na zaległy urlop?

Powrót do artykułu: Zaległy urlop wypoczynkowy pracownika na zwolnieniu lekarskim

#2 Guest_Aleks

Guest_Aleks
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 14:51

A co w sytuacji gdy pracownik prawie cały rok był na zwolnieniu lekarskim w kolejnym roku idZie na macierzyński urlop na cały rok a nie wykorzystal urlopu

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19034 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:21

No będzie zaległy do wykorzystania

#4 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 19:05

ale co w sytuacji gdy wraca pod koniec sierpnia a według przepisu musi wy korzystać urlop do września zaległy z zeszłego roku. pracownik ma 25 dni urlopu zaległego z tego roku 14 a po powrocie do pracy czeka na niego wypowiedzenie.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19034 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 19:36

Wykorzysta w okresie wypowiedzenia a za pozostały ekwiwalent

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2018 - 09:02

dzieki za odpowiedz.
a jeśli nie wróci do pracy do 30 września. to musi dostać ekwiwalent za urlop za ubiegły rok?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2018 - 09:40

dzieki za odpowiedz.
a jeśli nie wróci do pracy do 30 września. to musi dostać ekwiwalent za urlop za ubiegły rok?

Tak, dostanie ekwiwalent za wszystkie urlopy, również za urlop zaległy.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2018 - 19:50

Witam. Pracuje w firmie na umowe o prace . W grudniu 2017r. wypracowalam pelna ilosc godzin obowiazujaca w w/w miesiacu . Godziny te wyrobilam w okresie od 6 do 22 grudnia, w grafiku mialam rozpisane godziny pracy do konca miesiaca (mialy zostac naliczane nadliczbowo) jednak od 23 grudnia do konca m-ca mialam L4. Czyli po wypracowaniu obowiazujacych na etacie godzin. Jezeli w grafiku bylam wpisana do konca m-ca to czy dni kiedy bylam na L4 licza sie jako dodatkowe godziny ?

dzieki za odpowiedz.

Ekwiwalent wypłaca się tylko w przypadku rozwiązania umowy, a prawo do zaległego urlopu wygasa po trzech latach od dnia wymagalności,czyli od 30 września.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2018 - 12:10

Mam pytanie.od 1 czerwca 2017 zachorowałam. Byłam pół roku na chorobowym i rok na świadczeniu rehabilitacyjnym.teraz zwolniłam się za porozumieniem stron.czy należy mi się ekwiwalent za urlop za 2017 rok,jeśli to nie wykorzystalam, czy mi przepadł?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19034 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 13:18

Przysługuje ekwiwalent

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2018 - 13:28

Bardzo dziękuję

#12 Guest_gol1

Guest_gol1
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 13:10

mam pytanie 27.11 otrzymałam zdolność od lekarza prowadzącego 28.11 idę do lekarza medycyny pracy czy 28 11 mam dzień przepracowany czy mogę wziąść urlop .Pracodawca chce mnie zwolnić więc urlop chcę wykorzystać mam zaległy jeszcze z2017 roku

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19034 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 13:16

28 idziesz do lekarza medycyny pracy, po uzyskaniu zdolności prosisz o urlop i możesz go otrzymać, albo nie, ale do pracy przyjść musisz chociażby żeby dostarczyć wynik badania LMP i złożyć wniosek urlopowy

#14 Guest_gol1

Guest_gol1
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 14:29

więc 28 może mi wpisać tzw dniówkę i wręczyć wypowiedzenie

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19034 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 14:36

28 może ci kazać pracować, nie musi wyrażać zgody na urlop, może wręczyć wypowiedzenie.......warianty są różne.

jedno jest pewne, zaświadczenie LMP musisz dostarczyć

#16 Guest_gol1

Guest_gol1
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 14:50

dziękuję wiem na czym stoję pozdrawiam

#17 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 21:52

mam pytanie od lipca jestem na zwolnieniu chorobowym a umowę o pracę miałam do pazdziernika ale dwa pierwsze miesiące byłam na zwolnieniu 80 % a od września poszłam na 100 % ponieważ zaszłam w ciąże . Ale od kiedy dostarczyłam zwolnienie 100% nie mogli mnie zwolnić a z dniem 7 lutego zostałam poinformowana że jest likwidacja zakładu czy należy mi się ekwiwalent za urlop. 

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 08:01

Tak

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 22:03

Tak

#20 Guest_blanka

Guest_blanka
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 18:30

mam pytanie .. od listopada jestem na L4 .. za 2018r mam 16 dni urlopu .. czy mam pisać podanie że po L4 chcę iść na urlop wypoczynkowy? zaraz po tym urlopie ide na urlop wychowawczy na 1,5 roku .. czy będzie mi się również należał urlop za ten urlop wychowawczy? bo tak naprawdę to nie będę w pracy ani jednego dnia .. czy lepiej iść na 1 dzień i wtedy nabywam prawo do urlopu za 2019?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy