Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożyczka przez Internet, na co uważać?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671756 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 06:25

Czy pożyczki udzielane przez Internet są zawsze korzystne? Na co trzeba uważać i czego żądać – na te pytania odpowiedzi poszukiwał UOKiK podczas akcji przeszukiwania Internetu w ramach Międzynarodowej Sieci Ochrony Konsumentów (ICPEN).

Powrót do artykułu: Pożyczka przez Internet, na co uważać?

#2 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 06:25

Z tymi kosztami za wcześniejszą spłatę to trochę nie do końca tak jest, że ich nie ma. Przy mniejszych kwotach biorąc chwilówki to faktycznie tak wychodzi, że można spłacić wczesniej bez kosztów. Dokładniej www.twoja-pozyczka.pl/zanim-pozyczysz/koszty-pozyczek-pozabankowych - obniżenie kosztów pożyczki przez jej wcześniejszą spłatę.

#3 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:02

Wystarczy, że będzie się korzystało z zaufanych firm, które są na rynku już dłuższy czas, wtedy mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani i pożyczka przez internet będzie łatwością. 

#4 KasiaIn

KasiaIn

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:12

Podstawowe informacje dotyczące pożyczek pozabankowych online (i nie tylko), na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji o pożyczce niebankowej: http://kredyty-exper...-o-pozyczke.php

Czytaj regulaminy firm oferujących pożyczki! Pożyczki pozabankowe w internecie. Informacje na temat kredytów, pożyczek na blogu Kredyty Porównywarka - istotne informacje o finansach.

#5 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 579 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 22:01

Pożyczka to nic strasznego, jeżeli weźmie się ją na normalnych zasadach, bez żadnych ukrytych płatności. Dlatego żeby dobrze wybrać dobrze jest się wspomagać porównywarkami, takimi jak https://chwilowkionline.eu/

#6 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:22

W sumie to na wszystko chyba :) po prostu czytajcie uważnie umowy i jak cos bedzie niejasne od razu pytajcie. Kto pyta nie bladzi przeciez. Najlepiej szukajcie takich ofert jak https://mikrorata.pl/ gdzie na starcie macie juz jasno podane warunki czyli wiecie dokladnie ile was taka przyjemnosc bedzie kosztowac

#7 Guest_fi_fan

Guest_fi_fan
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 22:24

Odstąpienie odstąpieniem, ale warto zwrócić uwagę na formularz informacyjny. W jednym miejscu najważniejsze informacje o pożyczce. Znajdziemy koszty, również te powstałe na skutek braku spłaty w terminie, weryfikacje w bazach, informacje o pożyczkodawcy i ewentualnie pośredniku oraz kilka innych przydatnych rzeczy. Warto zapoznać się z formularzem informacyjnym szczególnie pożyczając przez internet, weź udział w sondzie i zagłosuj na Twoja Pożyczka

#8 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:19

Ciekawe propozycje pożyczek dajecie, według mnie dobre są pożyczki pozabankowe. Sam kiedyś korzystałem z oferty, pożyczka online ale właśnie od firmy pozabankowej, mowa w moim przypadku o firmie AASA POLSKA. Bardzo rzetelna i sprawdzona firma na rynku w Polsce, świetne podejście do klienta i zero ukrytych kosztów co się ceni w dzisiejszych czasach !

Hurtownia zabawek Odpustowe.pl to dobry i bogaty wybór zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. W ofercie firmy znajdą Państwo wiele ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach, które gwarantują rozrywkę w każdym przedziale wiekowym. Niektóre kategorie obejmują wiele ciekawych produktów związanych z grami i zabawami edukacyjnymi. Znajdziecie w ofercie wiele artykułów sportowych i szkolnych a także zestawy klocków lego wielu znanych firm. Odpustowe wspiera polskich producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości wykonanie i bezpieczeństwo. Oferta skierowana do Państwa to nie tylko zabawki.

#9 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 31 październik 2017 - 10:57

Na kilka rzeczy:

na oprocentowanie pożyczki

na dodatkowe opłaty takie jak opłata manipulacyjna czy prowizja

oraz na to jakie firma ma monity  ( czasami zdarza sie,że zapomnimy o spłacie raty i taki monit przypominający może byc bardzo wysoki.....).

Warto jest również rozejrzeć się za promocjami pożyczek prywatnych. Niektóre z nich bywają naprawde korzystne. Przykładem tutaj jest moneyman: https://www.moneyman.pl/

1600 zł za darmo na 2 miesiące. 

#10 Guest_Anna Ł.

Guest_Anna Ł.
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2018 - 11:53

Trzeba zapoznać się z wszelkimi dokumentami udostępnionymi przez pożyczkodawcę (regulamin, warunki umowy). Należy czytać uważnie i ze zrozumieniem. Sprawdzoną przeze mnie firmą jest taratatu.pl. Zweryfikowałam ich w rejestrze instytucji pożyczkowych. Chwalę sobie współpracę z nimi.

#11 olaaowoc322

olaaowoc322

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 15:16

Pożyczki chwilówki online z oferty pozabankowej
Pożyczki firmy pozabankowe
Wszystkie firmy pozabankowe i pożyczki chwilówki online, które zapewniają pełne bezpieczeństwo i wiarygodność swoich usług, m.in. dzięki promowaniu wyłącznie instytucji zweryfikowanych przez Rejestr Firm Pożyczkowych.
U nas każdy zainteresowany znajdzie m.in. chwilówki online, pożyczki za darmo, bez bik na dowód osobisty. Pożyczki chwilówki na 60 dni długoterminowe czy bez przelewu weryfikacyjnego.
Informację o aktualnych promocjach i wydarzeniach na rynku. Szczegółowe doradztwo w pełnym zakresie czynności związanych z procesem pożyczania...
Więcej na: netpozyczka24.pl

#12 Kaśka89

Kaśka89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 23:53

Trzeba zapoznać się z wszelkimi dokumentami udostępnionymi przez pożyczkodawcę (regulamin, warunki umowy). Należy czytać uważnie i ze zrozumieniem. Sprawdzoną przeze mnie firmą jest taratatu.pl. Zweryfikowałam ich w rejestrze instytucji pożyczkowych. Chwalę sobie współpracę z nimi.

Trafna uwaga, podstawa to wczytanie się w umowę, inaczej człowiek nie wie na co się tak naprawdę pisze.. Jedyny serwis, który dobrze to opisuje, to Pożyczkopedia. W dziale o pożyczkach pozabankowych dokładnie przybliżają elementy umowy, na które trzeba zwrócić uwagę, bo inaczej będzie kicha.

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 996 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:07

Przede wszystkim trzeba uważnie czytać umowy takich pożyczek, zanim się je weźmie. Warto też wiedzieć, jakie dokumenty będą do tego potrzebne, o tym można dowiedzieć się więcej z http://pozyczka-oglo...dpisania-umowy/. Jest tam lista niezbędnych dokumentów.

Always look on the bright side of life!

#14 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 09 luty 2019 - 13:57

Pożyczki przez internet to jest naprawdę dobry pomysł w niektórych przypadkach, jednak najważniejsze jest żeby posiadać odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Podjęcie świadomej i dobrej decyzji właśnie tego wymaga, dlatego chciałem polecić Wam zajrzeć między innymi na wpis https://unlimitedcs....mania-wiezniow/, który dość mocno otworzył mi oczy na problem. Myślę, że również inne zamieszczane artykuły mogą dać sporo dobrego, bo są na świetnym poziomie merytorycznym

#15 krisstof

krisstof

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 14:51

Mam troszkę doświadczenia wiec dorzucę swoje 5 groszy... W mojej ocenie napewno trzeba uważać na swoje dane osobowe i rozważnie podchodzić do przesyłania skanów dowodu. Druga sprawa to podchodzenie z dystansem do darmowych pożyczek, bo jak wiadomo nie ma nic za darmo. A poza tym wybierajcie oferty na spokojnie, nie w 5 minut bo można się naciąć. Lepiej poczekać na weryfikację jeden dzień dłużej w takiej Dziesiątce i dać sobie czas na przemyślenie pożyczki online niż na wariackich papierach a potem płacz i lament... Banki też nie udzielają kredytów w 10 minut. Pozdrawiam i apeluję o rozwagę.

#16 Adambb

Adambb

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 06:33

Ja również byłbym bardzo ostrożna przy tego typu kredytach Obecnie chwilówki są bardzo wysoko oprocentowane i tak naprawdę to bardzo łatwo jest wpaść w pętlę kredytową, z której tak lekko się nie uwolnicie.

Odsyłam ewetntualnie do tematu, w którym możecie sobie poczytać o tym jakie chwilówki są obecnie oprocentowane na 0%:

Jeśli już chcecie się na coś takiego zdecydować to na taką właśnie chwilówkę.Tylko spłaćcie ją w terminie bo potem odsetki rosną lawinowo.

#17 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:41

Co zrobić w sytuacji, gdy osoba wpadła w taką pętlę kredytową, jak sobie poradzić z tym problemem? Nawiązując do tego tematu znalazłam jeszcze artykuł o pożyczkach dla zadłużonych https://xn--poyczki-...la-zadluzonych/ jestem teraz w ciągu czytania takich wiadomości. Ciekawa jestem gdzie jeszcze szukacie informacji na ten temat? Widziałam Twój link Adamie, za darmo tak się da?

#18 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:30

Jak chcecie wziąć pożyczkę przez internet to polecam zajrzeć na stronę https://eportfel24.p...przez-internet/. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym będziecie mieli odpowiedź na wszystkie pytania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych