Skocz do zawartości


Zdjęcie

Split payment, czyli duże zmiany dla VAT-owców od 2018 r.


wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 196755 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 17:11

Pojawią się kolejne zmiany w przepisach, które mają na celu uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Rząd planuje uruchomienie mechanizmu podzielonej płatności, tzw. split payment. Projekt ustawy w tej sprawie zakłada, że od 1 stycznia 2018 r. każdy podatnik VAT będzie musiał posiadać rachunek VAT, na który będzie odprowadzana wartość zapłaconego podatku.

Powrót do artykułu: Split payment, czyli duże zmiany dla VAT-owców od 2018 r.

#2 Guest_Autor

Guest_Autor
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 17:11

Co to za bzdury? A jeżeli podatnik ma odliczenie, to wg. Państwa interpretacji i Pana z firmy X kwota zwolnienia jest zamrożona, czyli jej nie ma. Albo Napiszcie to inaczej, albo wytłumaczcie dlaczego ma nie być odpisu jakiegokolwiek dla kogokolwiek, be gdyby to było wprowadzone w takiej postaci w życie to zabiło by rynek samochodowy jako pierwszy i Niemcy wypowiedzieli by nam wojnę z dnia na dzień.

#3 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2017 - 10:38

A co z płatnościami kartą płatniczą? u mnie w firmie transakcje zakupowe odbywają się głównie z użyciem karty płatniczej, czy banki będą dzieliły i takie transakcje? Jeżeli nie to mam wielki problem bo znaczą kwotę będę miała zablokowaną na rachunku Vatu i znając Polskie prawo nie łatwo Naczelnik US da zgodę na jego korzystanie.#4 Guest_Ryś

Guest_Ryś
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2017 - 14:22

Jak nie będzie obowiązkowy jak będzie. Poczytałem sobie ostatnio serię ekspert wapro wyjaśnia i jasno jest tam napisane że nabywca decyduje o sposobie płatności. wapro.pl/wapro/split-payment Nabywca zdecyduje o podzieleniu płatności Podzielona płatność ma być dobrowolna. Zgodnie z projektem regulacji, to nabywca towaru lub usługi będzie podejmował decyzję, na jaki rachunek wpłaci wartość VAT wynikającą z otrzymanej faktury – czy jak dotychczas, łącznie z wartością netto, na standardowe konto bankowe sprzedawcy, czy też na specjalny rachunek VAT sprzedawcy. Czyli wystarczy jeden, który podejmie taką decyzję i już muszę modyfikować system informatyczny (choćby import wyciągów). Także ten, ja idę odkładać kasę.

#5 Guest_giki

Guest_giki
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 15:50

Bardzo dobre rozwiązanie zwiększające przejrzystość działań. Oby przeszło bez problemów!

#6 Guest_3,1415

Guest_3,1415
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 19:22

Oby padło razem z Morawieckim - Wielkim Uszczelniaczem. Co chwila nowe utrudnienia, vat odwrócony i tym podobne i oczywiście wzrost sprawozdawczości. 

Niech cały ten nieudony VAT zlikwidują i dadzą ludziom spokój. Każda firma będzie musiała mieć specjalistę od vatu albo likwidacja .

Jak tak dalej będą "uszczelniać" to padną wszystkie małe firmy.#7 Guest_krs

Guest_krs
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:41

O tak, wszystko ci padnie. Jeśli ktoś obraca VATem to znaczy, że nie powinien brać się za biznes. Według takich januszy biznesu już wszystko dawno powinno leżeć i kwiczeć.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych