Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Gdzie założyć konto w banku?

51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:13

Ja polecam konto bankowe https://www.bzwbk.pl...zeb-bz-wbk.html Sondując ofertę kont bankowych warto pamiętać o kryterium funkcjonalności, którego wyznaczniki to m.in. łatwy, szybki, nieograniczony, ale jednocześnie w odpowiedni sposób zabezpieczony dostęp do naszych pieniędzy. Sprawdźmy więc, jak działa internetowy system obsługi rachunku i jakie operacje można załatwić za pośrednictwem sieci, bez konieczności wychodzenia z domu.

#22 Karolkus

Karolkus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 październik 2017 - 13:31

Również mogę polecić nest bank jeśli chodzi o konto bankowe. Bardzo fajna obsługa przez internet i aplikacje, a co najważniejsze jest darmowe i ma fajne bonusy, dodatkowe udogodnienia. No i w sumie na wielu rankingach wypada najlepiej z tego co pamiętam.

#23 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 852 postów

Napisano 26 październik 2017 - 09:46

Z tego co widzę, to wszystko to dosyć szybko się zmienia.

Jedynie kilka banków nie zdecydowało się na podniesienie różnego rodzaju opłat związanych z prowadzeniem konta bankowego. To cieszy, ale konkurencja uważam powinna być bardziej zażarta. Obecnie większość banków zachowuje się trochę jak tłuste koty. Zwłaszcza, że jak czytam na http://www.koscian.n...0_zl,29759.html- to darmowe konta bankowe nie zawsze bywają darmowe.

#24 Fera

Fera

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 październik 2017 - 17:51

Polecam zajrzeć do http://biznes.interi...ik,2490759,4200. To świetnie napisany poradnik. Sporo wyjaśnia w kwestii kont bankowych.

#25 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 30 październik 2017 - 18:38

konto bankowe najlepiej znaleźć w jakimś rankingu. są różne, dla firm, dla osób indywisualnych itd. ja korzystałem z https://6krokow.pl/r...nkowych-sp-zoo/bo mam spółkę. ale na tej stronie też są inne jakbyście potrzebowali 

#26 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:21

Przeglądam sobie porównania i zestawienia kont osobistych na http://bankowe-konta...orownanie-kont/i dochodzę do wniosku, że oprócz Nest Banku, nie ma już w zasadzie banku który nie pobierałby jakiejś kasy za usługę prowdzenia konta bankowego.

Fakt, są jeszcze takie jak mBank czy BZ WBK, ale w praktyce wygląda to tak, że bezwarunkowo darmowy jest aktualnie jedynie Nest Bank.

#27 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 01 luty 2018 - 08:33

A słyszeliście może, że z początkiem sierpnia ma wejść regulacja która nakazuje każdemu bankowi stworzenie darmowego konta bankowego z podstawowym zakresem usług. Pytanie, jaki to będzie podstawowy zakres usług?

Ciekawy jestem jak to bedzie w praktyce funkcjonowało.

A tym czasem trzeba posiłkować się tym co jest. W zasadzie wybór pomiędzy tymi darmowymi będzie wykluwał się pomiędzy kontami w mBanku i Nest Banku. A więc tutaj: http://www.tanie-kon...bank-czy-mbank/

#28 Aida

Aida

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 12:23

Jeśli jakiś rachunek osobisty, to najlepiej aby było to bezpłatne konto bankowe. Bank, który nie pobiera prowizji za podstawowe usługi na koncie (prowadzenie, przelewy, bankomaty, karta) na pewno warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. 

#29 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 19:02

Można też założyć bankowe konto internetowe, jakie Inteligo ma do zaoferowania , w ten sposób zajmowanie się naszymi finansami staje się z pewnością wygodniejsze. Czy ktoś z was przetestował taką opcję?

#30 marta963

marta963

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 12:26

Ja ostatnio zmieniałam konto i przy wyborze posiłkowałam się porównywarkami. W dużej mierze korzystałam z tej strony https://www.comperia.pl/konta_osobistewięc mogę ją spokojnie polecić.

#31 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:46

Konto w Eurobanku zdaje mi się być bardzo dobrym rozwiązaniem i takowe bym właśnie polecał. Oczywiście ich wewnętrzna oferta jest dość zróżnicowana, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie szczególnie ucieszyła możliwość wykonywania przelewów ekspresowych - https://www.eurobank...sowe,126,9.html . To po prostu dobra opcja awaryjna, gdy doszło do jakiejś, odpukać, tragedii i musimy komuś w rodzinie szybko przesłać pieniądze. Spokojniej się śpi wiedząc, że jesteśmy lepiej zabezpieczeni w takiej sytuacji.

#32 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 21:29

Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretne konto, to skorzystaj może z porównywarek kont, jest tego mnóstwo w necie, a to naprawdę przydatne narzędzie.

#33 Guest_Ofkors

Guest_Ofkors
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 19:05

Ja prowadzę swoje konto w BGŻ i korzystam z konta optymalnego. Tak jak pisał rekinek korzystałem trochę z różnych porównań kont bankowych ale optymalne przekonało mnie tym że jest darmowe od a do z no i aplikacja mobilna jest mega dobrze zrobiona!

enzymata, dnia 29 Wrze 2017 - 8:31 PM, napisał:
Ja mam w mBnku. Nie ponoszę zbyt wysokich opłat.
A to ponosisz jakiekolwiek opłaty za prowadzenie konta?

foreveryoung, dnia 04 Paź 2017 - 09:12 AM, napisał:
Ja, jako, że często współpracuję z zagranicą, posiadam konta walutowe w Raiffeisen Polbank, mogę polecić, dobre przeliczniki walut, konto samo w sobie jest ok, nie mam nic do zarzucenia. Jeśli ktoś często korzysta z obcych walut to opcja jest zdecydowanie warta rozważenia.
To za niedługo będziesz już też w BGŻ jak ja Bo z tego co wiem to się połączą te dwa banki W sumie będziesz miał dodatkowy plus w postaci darmowych wypłat kasy z bankomatów na całym świecie przy koncie maksymalnym

#34 Guest_daniel

Guest_daniel
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 23:04

Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretne konto, to skorzystaj może z porównywarek kont, jest tego mnóstwo w necie, a to naprawdę przydatne narzędzie.

To prawda, jeżeli nie wiesz czego szukasz. Czasem opinia kolegi/koleżanki tez jest spoko 

A to ponosisz jakiekolwiek opłaty za prowadzenie konta?

To za niedługo będziesz już też w BGŻ jak ja Bo z tego co wiem to się połączą te dwa banki W sumie będziesz miał dodatkowy plus w postaci darmowych wypłat kasy z bankomatów na całym świecie przy koncie maksymalnym

teraz prowadzenie jest w zasadzie wszedzie darmo, gorzej tak jak mówisz z wypłatami 

#35 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 08:46

teraz prowadzenie jest w zasadzie wszedzie darmo, gorzej tak jak mówisz z wypłatami 

Z tym prowadzeniem to też tak nie do końca. Wiele banków oferuje taką możliwość ale np. w zamian za comiesięczne zasilenie konta min 1000zł (tak było w moim poprzednim banku). Takich ofert że bezwarunkowo masz za darmo prowadzenie jest stosunkowo niewiele, a jeżeli jeszcze darmowe wypłaty z wielu bankomatów to już wgl jest extra! 

Porównywarki są fajne jak się wie chociaż mniej więcej czego szukamy. Inaczej mogą nieźle namieszać w głowie. Ale jak tak było wspominane warto też czasem podpytać znajomych czy są zadowoleni ze swoich kont bankowych albo w rodzinie popytać.

#36 Guest_Nunu

Guest_Nunu
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 10:26

Z tym prowadzeniem to też tak nie do końca. Wiele banków oferuje taką możliwość ale np. w zamian za comiesięczne zasilenie konta min 1000zł (tak było w moim poprzednim banku). Takich ofert że bezwarunkowo masz za darmo prowadzenie jest stosunkowo niewiele, a jeżeli jeszcze darmowe wypłaty z wielu bankomatów to już wgl jest extra! 

Porównywarki są fajne jak się wie chociaż mniej więcej czego szukamy. Inaczej mogą nieźle namieszać w głowie. Ale jak tak było wspominane warto też czasem podpytać znajomych czy są zadowoleni ze swoich kont bankowych albo w rodzinie popytać.

Co prawda ja u siebie mam prowadzenie za darmo, ale żeby mieć kartę płatniczą darmową też muszę spełnić określone warunki 

Myślę że porównywarki to dobre miejsce do szukania fajnych ofert. Jak już znajdziemy coś co nas zainteresuje wtedy będziemy mogli przejść się nawet do placówki danego banku i podpytać o to konto którym jesteśmy zainteresowani 

#37 Guest_Doms

Guest_Doms
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 12:56

Myślę że porównywarki to dobre miejsce do szukania fajnych ofert. Jak już znajdziemy coś co nas zainteresuje wtedy będziemy mogli przejść się nawet do placówki danego banku i podpytać o to konto którym jesteśmy zainteresowani 

Porównywarki dobre są do porównania ofert dwóch/trzech banków na które się wstępnie decydujemy. W innych przypadkach można zwariować od ilości informacji.

Co prawda ja u siebie mam prowadzenie za darmo, ale żeby mieć kartę płatniczą darmową też muszę spełnić określone warunki 

Jakie warunki musisz spełniać? Ja przy moim koncie mam kartę i konto da darmo zawsze.

#38 Guest_telefon

Guest_telefon
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 21:18

Porównywarki dobre są do porównania ofert dwóch/trzech banków na które się wstępnie decydujemy. W innych przypadkach można zwariować od ilości informacji.

czy ja wiem... raczej nic w tym dziwnego, że trzeba się naczytać aby dobrze wybrać. Ja z takiej porównywarki wybrałem konto i nie żałuję spędzonego czasu na czytanie

Jakie warunki musisz spełniać? Ja przy moim koncie mam kartę i konto da darmo zawsze.

jeśli jest mowa o koncie maksymalnym w bgż to jeśli się przekroczy 26 lat to trzeba w ciągu miesiąca wykonać płatności kartą na minimum 300 zł

#39 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 10:38

jeśli jest mowa o koncie maksymalnym w bgż to jeśli się przekroczy 26 lat to trzeba w ciągu miesiąca wykonać płatności kartą na minimum 300 zł

Nic wielkiego jeżeli ktoś korzysta z takiego konta jak przeciętny zjadacz chleba. Jedzenie, benzyna i wyjście na miasto chociaż raz w miesiącu = 300zł bez problemu.

Zawsze można szukać takiej oferty która daje bezwarunkowo kartę i konto za darmo. W temacie bgż to chyba konto optymalne oferuje właśnie taką opcję.

#40 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 15:15

Nic wielkiego jeżeli ktoś korzysta z takiego konta jak przeciętny zjadacz chleba. Jedzenie, benzyna i wyjście na miasto chociaż raz w miesiącu = 300zł bez problemu.

Też mi się tak wydaje, o ile płacimy za wszystko kartą to spokojnie te 300 zł jesteśmy w stanie wydać :P no a ceny paliwa nam w tym skutecznie pomagają xd

Zawsze można szukać takiej oferty która daje bezwarunkowo kartę i konto za darmo. W temacie bgż to chyba konto optymalne oferuje właśnie taką opcję.

A Ty masz takie konto?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy