Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie założyć konto w banku?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 09:49

Jakieś propozycje? Mówię tutaj w kontekście chęci założenia konta w banku. Na co należy zwracać uwagę? Ktoś już to może ostatnio przeabiał? Z jakich banków zwykle korzystacie?

#2 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 09:52

Z darmowych kont to chyba tylko Nest Bank lub mBank. W innych też pewnie jest okey, dlatego jest to moja subiektywna opinia.

Inwestowanie bez ryzyka to chyba głónie w lokaty. Ale te umówmy się oprocentowane są na max 3% w skali roku i to jak jest dobra oferta, dla nowych klientów i do określonej kwoty. Standardem są lokaty oprocentowane na około 2%, ale zauważcie, że inflacja też jest w graniach 2 % co oznacza, że zarobek jest symboliczny. Na http://www.tanie-konto.pl/promocje/masz to dobrze wyjaśnione.

#3 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:54

W sumie wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. I generalnie nie da się jednoznacznie stwierdzić, który bank jest najlepszy, bo dla każdego liczyć się będzie coś innego ;)

#4 Guest_kotaJenota

Guest_kotaJenota
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 17:29

Ja patrzyłem na korzyści przede wszystkim i czy konto jest darmowe, padło zatem na Nest Bank, do tego mam dostęp mobilny do konta co dla mnie jest bardzo istotne - jestem w ciągłym ruchu. 

#5 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:35

Przede wszystkim radzę doczytać o deski do deski umowę ja się tak naciełam w swoim banku niby miało być darmowe ekonto a się okazało że teraz 5 zł mi zabiera w miesiącu plus odsetki jeśli nie wyrobię jakiejś tam sumy obrotu...

#6 opiekunnestbank

opiekunnestbank

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 12:53

Ja patrzyłem na korzyści przede wszystkim i czy konto jest darmowe, padło zatem na Nest Bank, do tego mam dostęp mobilny do konta co dla mnie jest bardzo istotne - jestem w ciągłym ruchu. 

Szanowny Panie, miło mi czytać, że wybrał Pan ofertę Nest Konto w Nest Banku. To bezwarunkowe i darmowe konto bankowe. W ramach jego oferty za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#7 KasiaIn

KasiaIn

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:49

Nie zawsze darmowe konto bankowe jest najlepsze. Tutaj znajdziesz wskazówki http://kredytporowna...akie-wybrac.php

Czytaj regulaminy firm oferujących pożyczki! Pożyczki pozabankowe w internecie. Informacje na temat kredytów, pożyczek na blogu Kredyt Porównanie - istotne informacje o finansach.

#8 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 10:37

Ja to muszę teraz zmienić. Przeglądałam sobie ostatnio na rankomat finanse i pare fajnych propozycji mi wyszło, muszę się im bliżej przyjrzeć ;)

#9 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:26

Być może przyda wam się ten portal - millenium konto 360 student. Można w nim porównać opinie oraz sprawdzić najnowsze rankingi bankowe. Sprawdźcie sami to miejsce.

#10 Tolubie

Tolubie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:31

Ja to muszę teraz zmienić. Przeglądałam sobie ostatnio na rankomat finanse i pare fajnych propozycji mi wyszło, muszę się im bliżej przyjrzeć ;)

Jak warunki takie same to nie ma gdzie indziej co przepłacać

#11 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 13:43

No tak, tymbardziej że dostanę jeszcze jakieś profity za założenie nowego konta. A tamto niech się buja

#12 Guest_attackerBill

Guest_attackerBill
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2017 - 12:19

Ale często diabeł tkwi w szczegółach, ja dlatego zdecydowałem się na Raiffeisen Polbank, bo jest fajnie oprocentowane konto, karta debetowa którą można w necie wpłacić, wygodna bankowosć internetowa - to czego potrzebowałem.

#13 tomika

tomika

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 20:31

Myślę, że zawsze należy zacząć od tego czego potrzebujemy bo naprawdę rzadko się zdarza aby korzystać ze wszystkich opcji. Jak dla mnie podstawa to konto za darmo, płatność kartą za darmo, przelewy i cała obsługa w internecie za darmo oraz fajnie jak wypłaty z bankomatów też są darmowe. Od kilku dobrych lat mam konto: https://www.deutsche...et-premium.html, warunki się nie zmieniają a ja jestem zadowolona.

#14 chalwa

chalwa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:03

Idea Bank ma darmowe konta. Chodzi Ci o osobiste czy firmowe? Ja mam oba u nich zresztą, przynajmniej nie czekam jak kasę przelewam między kontami.

#15 Micorazon

Micorazon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:35

Też mam konto prywatne i firmowe w jednym banku (PKO BP). Raz, że nie muszę czekać na przelew, dwa jest to wygodne, bo nie muszę się logować do dwóch różnych bankowości - obsługuję oba konta na jednym dostępie. To był w zasadzie główny czynnik, który wpłynął na mój wybór banku na konto firmowe. Minus taki, że odrzuciłem w ten sposób oferty, w których płaciłbym mniej za konto.

Kominy, opaski i czapki dla dzieci. Ręcznie robione, oryginalne wzory - kaszubskie, łowickie i inne.

#16 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:09

Ja mam konto w ING i jestem zadowolony :D płace tylko 2zł za ubezpieczenie karty - miesięcznie. Aplikacja bardzo intuicyjna i nigdy nie miałem żadnych problemów, płatności online za darmo, dużo bankomatów i wpłatomatów. 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#17 Guest_gaik

Guest_gaik
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 15:00

Właśnie wybór darmowych kont nie jest taki duzy... i dziwie sie ze piszecie ze nest ma dobra aplikacje. Przecież ich mobile leży i kwiczy. Brak tam podstawowych funkcjonalności.... Dla mnie odpada tez z tego wzgledu, ze nie moge jej zainstalowac na lumii (system windows phone). Wedlug mnie najlepszą strefę mobile ma mBank. Tyle, że tam są oplaty do konta. Alternatywą jest jednak Orange Finanse - aplikacja ta sama co w mBanku (tylko w kolorze pomaranczowym) i darmowe konto.

#18 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:31

Ja mam w mBnku. Nie ponoszę zbyt wysokich opłat.

#19 Guest_foreveryoung

Guest_foreveryoung
  • Goście

Napisano 04 październik 2017 - 09:12

Ja, jako, że często współpracuję z zagranicą, posiadam konta walutowe w Raiffeisen Polbank, mogę polecić, dobre przeliczniki walut, konto samo w sobie jest ok, nie mam nic do zarzucenia. Jeśli ktoś często korzysta z obcych walut to opcja jest zdecydowanie warta rozważenia.

#20 rekinek

rekinek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 09 październik 2017 - 20:18

Och to już naprawdę nie można poszukać w internecie tylko pytać na forum ? Tutaj to dopiero widzę mnóstwo pseudo doradców.

Podrzucam przydatne porównania kont:

Ja akurat jestem wierny kontu Inteligo

Odkąd przeczytałem bloga Rekin Finansów moje życie finansowe stało się lepsze. Dziś jako wielki fan Rekina staram się pomóc innym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych