Skocz do zawartości

Pierwsza działalność - sposób rozliczania

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 11:30

Witam.Zakładam właśnie działalność gospodarcza.Na początku przejmuje sklep który cały czas działa internetowy na zasadzie dropshipingu.Sklep sprzedaje biżuterię.Mógłbym państwa poprosić o poradę w formie wyboru czy ryczałt czy zasady ogólne przy tego typu działalności? Powienienem zostawać Vat-owcem?

Przychody obecnego właściciela sklepu były w okolicach 2300zł jednak nie miał on czasu za bardzo sklepem się zajmować,reklamować,z tego co się orientuje był na zasadach ogólnych.Jaką formę opodatkowania powinienem wybrać? 

Pozdrawiam

#2 Carinly7

Carinly7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 16:38

Up... Mam to same pytanie...

#3 adwokatkatowice

adwokatkatowice

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 17:24

Witam.Zakładam właśnie działalność gospodarcza.Na początku przejmuje sklep który cały czas działa internetowy na zasadzie dropshipingu.Sklep sprzedaje biżuterię.Mógłbym państwa poprosić o poradę w formie wyboru czy ryczałt czy zasady ogólne przy tego typu działalności? Powienienem zostawać Vat-owcem?

Przychody obecnego właściciela sklepu były w okolicach 2300zł jednak nie miał on czasu za bardzo sklepem się zajmować,reklamować,z tego co się orientuje był na zasadach ogólnych.Jaką formę opodatkowania powinienem wybrać? 

Pozdrawiam

Zdecydowanie na zasadach ogólnych - obowiązują dwie stawki podatku, w zależności od uzyskanego dochodu rocznego. W Twoim przypadku będzie to zapewne niższa stawka 18 proc gdyż Twój dochód roczny jak mniemam nie przekroczy 85 528 zł. , a dużą zaletą tej formy rozliczenia jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych i rozliczenia się z małżonkiem.

Profesjonalne porady prawne Adwokat z Katowic Kancelaria Adwokacka Krzysztofa Bohosiewicza

#4 katarzynas

katarzynas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:28

Polecam zaczerpnąc wiedzy na Europejskim Forum Gospodarczym Łódzkie 2017. Myślę, że to rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. 

#5 Kajtek9

Kajtek9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 październik 2017 - 11:06

Ja zaczynam z działalnością gospodarczą. Bardzo pomaga mi to forum, mogę dowiedzieć się wiele praktycznych informacji.

#6 Kajtek3

Kajtek3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 październik 2017 - 11:56

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Uścisnęliśmy sobie dłonie i rozstaliśmy się. On ruszył zdobywać świat, a ja wróciłem do swego bagna

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14524 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 październik 2017 - 12:03

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Wszyscy już to wiemy - NIE znasz się na niczym

#8 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 16:33

Kiedy przymierzałem się do otwarcia swojej małej firmy nie przywiazywalem za szczegolnej uwagi do jej nazwy. Dzis wiem, jak dużego błędu uniknąłem dzieki tworzenienazw.pl. Zajrzyj na http://tworzenienazw...ac-nazwe-firmy/ i bądź madrzejszy ode mnie.

#9 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 00:38

Rejestracja znaku towarowego i zastrzezona nazwa firmy to wbrew pozorom istotne elementy firmowej układanki. W tej kwestii nazwydla firm.com przychodzą z nieoceniona pomocą - http://nazwydlafirm....-znak-towarowy/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych