Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ile wymieniać olej silnikowy?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49084 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:03

Czy przed wyjazdem w trasę należy wymieniać olej silnikowy? A może wystarczy jedynie kontrola i w razie potrzeby dolewka?

Powrót do artykułu: Co ile wymieniać olej silnikowy?

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:03

Olej ważna sprawa, ale najważniejsze jest odpowiedni olej. Wybór odpowiedniego zawsze powierzam Unimot 1 Białystok. Sam jednak nie potarfię wybierać, o czym zdążyłem się już przekonać.

#3 Guest_darko

Guest_darko
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 12:46

jak myślicie do auta z gazem miałbym zakupić olej półsyntetyczny czy syntetyczny ?

#4 Guest_renny

Guest_renny
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 07:53

darko, wydaje mi się, że do auta z LPG to półsyntetyk pasowałby bez problemu.

#5 Guest_moyer

Guest_moyer
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 18:58

a moje to najlepiej to po prostu oficjalnie, że tak powiem zweryfikować. Jest taka aplikacja Shell Lube Match, która jest właśnie do tego celu, raz dwa wszelkie wątpliwości będą rozwiane.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 19:09

Kurde gdzie nie wejdę tam chamska reklama Shella. A prawda jest taka że ich obecne oleje są tak słabe wiele koncernow zamienilogo na Castrola...a wszyscy wiedzą jaki to jest chlam. Zatem jak słaby musi być ten Shell...

#7 Guest_kurmirz

Guest_kurmirz
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 20:24

@moyer, jak na nia trafiłeś na tę apkę? Płaciłeś coś za korzystanie jakiś abonament czy coś?

#8 Guest_whatsup

Guest_whatsup
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 16:58

Kurde gdzie nie wejdę tam chamska reklama Shella. A prawda jest taka że ich obecne oleje są tak słabe wiele koncernow zamienilogo na Castrola...a wszyscy wiedzą jaki to jest chlam. Zatem jak słaby musi być ten Shell...

A skad takie rzeczy wiesz? Osobiście czytałam że Marka Shell Helix została wyróżniona prestiżowym tytułem dobra marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii oleje silnikowe. To już siódma nagroda przyznana w Polsce olejom wyprodukowanym w Technologii Shell PurePlus przez konsumentów i ekspertów branżowych w ciągu trzech lat. 

#9 Guest_whatsup

Guest_whatsup
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 17:00

@moyer, jak na nia trafiłeś na tę apkę? Płaciłeś coś za korzystanie jakiś abonament czy coś?

Zarówno aplikacja jak i Shell lubematch jest darmowe. Ale w lube match nic nie musisz pobierac. Wchodzisz na strone ich i tam są do przeklikania dane auta. Wtedy shell wskazuje Ci jaki olej jest zalecany przez producenta dla Twojego  auta. 

#10 Guest_max

Guest_max
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 17:39

takie informacje mozna znaleść w instrukcji auta ja kiedy miałem w swoim Opelku tylko benzyne to co 15 tys obecnie przy LPG co 12 tys a stosuje olej Shell Helix Ultra 5W-40 który jest syntetyczny

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 20:40

Kolega zmienil Millera na Shella Helix Ultra i padło turbo bota słabe smarowanie było. GOLF VI 2.0 TDI

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych