Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Brak zgody ojca na powrót dziecka- do własnego domu za granicą

wyjazd brakzgody dziecko

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 atakama

atakama

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 10:36

Witam. Moja sytuacja następująca.
W Polsce byłam jedynym żywicielem rodziny(1600netto) : ja, mąż i małoletni syn (obecnie lat 6), mąż przepracował 2 lata i kilka miesięcy łącznie naszego 7 letniego stażu małżeńskiego. Miał problem z używkami (marihuana, piwa, papierosy na które nie było mnie stać) i chyba depresją ale nigdy nie podjął żadnego leczenia.
Ja zgłosiłam się do MOPR w związku z przemocą ekonomiczną- że nie szuka pracy, a szantażuje że jak nie dam na papierosy to etc... ale nic z tych wizyt nie wynikło.
Miał przed ślubem długi których nie spłacał i komornika. Wzięłam długi na siebie i do dziś spłacam i w związku z tym wpadłam w kłopoty. Już ledwie co zostawało do życia, więc postanowiłam szukać pracy za granicą bo znałam trochę j. niemiecki. W październiku dostałam pracę w Niemczech. Do lutego mieszkał z mężem u teściów bo musieliśmy opuścić wynajmowane mieszkanie. W lutym syn z mężem przyjechali do mnie, ale psychicznie nie dałam rady z nim już przebywać.
Mąż podpisał zgodę na zameldowanie syna i zapisanie do przedszkola.(jego nie meldowałam bo sprawia same kłopoty)
W kwietniu męża zastąpiła moja matka - jest z synem kiedy chodzę na 3 zmiany do pracy. On wyjechał do pracy w Holandii ale po 3 dniach złamał nogę i po hospitalizacji wrócił do Pl- do mieszkania rodziców.
Teraz są wakacje i matka pojechała z moim synem do Polski- ja dołączę za 2 tyg kiedy będę miała urlop- i w tym czasie zaplanowałam- i informowałam o tym męża że przyjadę do niego z synem.
O wcześniejszym wyjeździe mu nie mówiłam, bo jest skłócony z moją mamą i wiedziałam że skończy się awanturą , a chce żeby syn miał spokojne wakacje. Dodam że u moich rodziców syn spędza dużo czasu w ogrodzie na wolnym powietrzu i jest związany z moim ojcem.
Mąż się dowiedział i straszy że notarialnie zabroni wyjeżdżać synowi z kraju. 
czy może to zrobić?
 nie mając za co utrzymać dziecka (z emerytury swoich rodziców którzy jego tez utrzymują, nic na dziecko nie łoży, ale chce o wszystkim decydować)
Dodam, że zamierzam właśnie po przyjeździe do kraju złożyć wniosek do sądu o separację i ograniczenie mu praw a nie, jednak chciałabym żeby w przyszłości mąż miał dobry kontakt z dzieckiem, zmotywował się do podjęcia pracy!!! i odwiedzania swojego syna tak często jak to możliwe, albo nawet zamieszkał w pobliżu. Choć ja już z nim chyba żyć nie mogę pod 1 dachem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyjazd, brakzgody, dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych