Skocz do zawartości

Kontrola celna importowa - dług Vat i cło

kontrola import urząd celny

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Maruś

Guest_Maruś
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:59

witam,

trwa u mnie kontrola importowa, policzyłem nieprawidłowości, 

Niestety zgodziłem się na zaniżanie faktur i to było kompletną głupotą, bo przecież Vat i tak zawsze płaciłem i zapłaciłbym niższy przy delkaracji VAT-7, a ja płaciłem niższy Vat przy imporcie, a wyższy przy Vat-7. 

Obliczyłem, że kwota nieprawidłowości (od stycznia 2016 do marca 2017 - bo taki jest okres kontroli, wcześniej nic nie importowałem, zacząłem od stycznia zeszłego roku) wyniosła:

- cło: powinienem zapłacić więcej cła na kwotę około 1 900zł (słownie: tysiąc dziewięćset złotych)

- VAT:  powinienem zapłacić więcej ipodatku VAT na kwotę około około 17 000zł (siedemnaście tysięcy złotych)

Przygotowałem plik Excela i zastanawiam się, czy dać to też do UC. I tak wszystko jest czarno na białym. Przygotowuję faktury i płatności, bo tego zażadali.

I jeszcze jedną głupią rzecz robiłem. 

Księgowałem kwotę w KPiR faktycznie zapłaconą, a przyjmowałem faktury, które wysłał mi kontrahent.

Czy ktoś się orientuje, jakie mogę mieć konsekwencje po takiej kontroli importowej?

Oczywiście chcę się do tego przyznać, nie chcę niczego ukrywać, zapłacić co trzeba, bo to z mojej głupoty zgodziłem się na coś takiego, jak zaniżanie faktur importowych.

#2 Guest_Maruś

Guest_Maruś
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:14

jest tam ktoś?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kontrola, import, urząd celny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy