Skocz do zawartości

płot

ogrodzenie

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AK

Guest_AK
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 17:53

Witam
właśnie wróciłam z działki i
 bardzo mnie zaskoczyła sytuacja ;(
Obok moje działki jest remiza wiejska. Ostatnim czasem jest remontowana na lokal na wynajem

(imprezy rodzinne itp.)

Została nawet ogrodzona z trzech stron.
Od mojej strony działki nie postawiono nowego ogrodzenia, tylko przyłączano się do mojego obecnego płotu.
Mój płot postawiłam w 2003 r i była jedynym inwestorem tego przedsięwzięcia.
Od granicy osunęłam się 1,5 metra.
Obecnie gmina nie podejmuje kroków, aby dokończyć ogrodzenia remizy z braku funduszy. Nawet mnie nie powiadomiła, że coś takiego chce uczynić.

Jak mam wezwać sołectwo, gminę, aby usunęli przyłącze do mojego cześć działki i ustawienia nowego płotu.

z góry dziękuję za pomoc 

AK

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 czerwiec 2017 - 18:09

Jakie "przyłącze"? Co to znaczy?
Ogrodzili z 3 stron,czwarta strona jest ogrodzona, w naturalny sposób stanowi twoje ogrodzenie.
Co mają postawić wzłuż twojego płotu postawić drugi?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:46

Jakie "przyłącze"? Co to znaczy?
Ogrodzili z 3 stron,czwarta strona jest ogrodzona, w naturalny sposób stanowi twoje ogrodzenie.
Co mają postawić wzłuż twojego płotu postawić drugi?

Przyłącze w postaci siatki do mojego płotu na mojej działce.

Bym chciała aby postawili nowy płot w wzdłuż mojego obecnie starego.

Zaznaczam że nie spytali mnie o zgodę na takie podłączenie. Powiększyli tym swa działkę.

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:54

Ja proponuję samemu odłączyć to, co łączy się z twoim ogrodzeniem

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:19

Może ja wyjaśnię: Pani AK postawiła płot 1,5 metra od granicy działki wewnątrz działki, więc gmina stawiając ogrodzenie i przyłączając je do istniejącego płotu zajęła bezprawnie pas 1,5 metra działki Pani AK przyłączając ten pas do działki na której jest remiza.

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:41

Może ja wyjaśnię: Pani AK postawiła płot 1,5 metra od granicy działki wewnątrz działki, więc gmina stawiając ogrodzenie i przyłączając je do istniejącego płotu zajęła bezprawnie pas 1,5 metra działki Pani AK przyłączając ten pas do działki na której jest remiza.

Komu potrzebne to wyjaśnienie? Nie problem w 1.5 m
Ale w przyłączeniu rozumiesz?
Chyba tobie należy wyjaśnić

#7 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:44

Proponuję wysłać oficjalne pismo z wyznaczeniem terminu odstąpienia od zagradzania Twojej działki, po tym czasie możesz zacząć żądać opłat za użytkowanie Twojego gruntu. Natomiast w żaden sposób NIE możesz ich zmusić do podstawienia dodatkowego płotu.Należy też założyć, że sprawa może skończyć się w sądzie.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:31

Nie mi należy wyjaśniać, bo to nie ja zadawałem pytania. Główny problem jest w 1,5 metra, bo jak sama Pani AK napisała "Powiększyli tym swą działkę". Jeżeli przyłączenie do płotu byłoby na granicy działek, to Pani AK nic do tego.

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:23

Właśnie przyłączenie jest problemem, bo niby dlaczego ktoś "dotyka" moich słupków i robi sobie z tego słupek do dołączenia swojej siatki

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 15:25

Nie jest jasno powiedziane, że wykorzystano słupek z płotu (być może tak jest, ale bywa też, że stawia się obok drugi), a w pozostałych wątpliwościach proszę zwrócić się do autorki wątku (Pani AK) z pytaniem co jest jej głównym problemem w tej sprawie.

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 15:36

Niespecjalnie mnie to obchodzi.
A w kwestii słupka....jasno napisano "przyłączono".
Słupek jest dużym uproszczeniem

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 18:21

To po co się wypowiadasz skoro Cię to nie obchodzi? Poza tym dziwne masz podejście: dużym problemem jest wbicie paru gwoździ w słupek, a bezprawne zagarnięcie znacznej części działki problemem nie jest?

#13 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 19:49

Każdy może się wypowiadać :) takie prawo.
Moje podejście jest nie mniej dziwne od twojego.
Ona dobrowolnie odsunęła swoje ogrodzenie pozostawiając 1.5 metra

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2017 - 18:12

Pociągnę temat dalej bo mnie coraz bardziej zaciekawia.

Załóżmy, że dobrowolnie odsuwasz swój płot od granicy swojej działki o 1,5 metra, ja jako Twój sąsiad stawiam ogrodzenie i załóżmy, że nie zgadzasz się na przyłączenie do Twojego płotu więc stawiam swoje ogrodzenie odsunięte od Twojego płotu o załóżmy 10 cm i zagarniam 1,4 metra Twojej działki bo przecież dla Ciebie to nie jest żaden problem i nie masz nic przeciwko temu (tak wynika z Twoich wypowiedzi). Sytuacja analogiczna do Pani AK. Czekam na odpowiedź.

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13452 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 18:18

Ciebie ciekawi temat a mnie już nudzi, po co bić pianę?
Mogła płotu nie odsuwać, dobrowolnie zrezygnowała z 1.5 m.
Koniec wypowiedzi z mojej strony.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2017 - 18:39

Dalej nie rozumiem: nigdzie nie napisała, że zrezygnowała z 1,5m, postawienie płotu dalej od granicy działki nie oznacza przecież, że nie jest już właścicielką tego 1,5 metrowego pasa - nadal jest to jej własnością i nie ma obowiązku ogradzania tego pasa oraz nie musi się zgadzać, a wręcz nie zgadza się na jego użytkowanie przez kogoś obcego. Tak sytuacja wygląda zgodnie z ustanowionym w Polsce prawem własności nieruchomości, a Ty twierdzisz zupełnie coś innego co nie zgadza się z jakimikolwiek przepisami. Temat jest jak najbardziej zrozumiały i oczywisty, ciekawi mnie tylko Twoje podejście do tego tematu i nie do końca rozumiem na czym ma polegać dobrowolne oddawanie dużej części działki bez zgody właściciela i na podstawie jakich przepisów prawa?

#17 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 15:56

Witam, dziękuję za wszelkie wpisy. 

Wystąpiłam do sołtysa wsi o odczepienie siatki od mojego przedmiotowego płotu, informując że w ten sposób zagarnął mój pas działki.

Ma czas do 1 lipca, jeśli tego nie wykonana powiadomię wójta jako zwierzchnika sołtysa -że jako sąsiad tego terenu winna być powiadomiona o takiej inwestycji i wypadało by aby wpierw zapytali czy mogą tak zrobić na jakiś czas czy razem sfinansujemy wspólnie ogrodzenia ( 400 metrów wiec wydatek spory ).

Poprzednio ja sama finansowałam płot. 

pozdrawiam

Ania

#18 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 447 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 14:05

Ja też będę musiała postawić płot odgradzający mnie od sąsiadów bo ma ich serdecznie dość. Teraz miałam taką siatkę ogrodzeniową ale notorycznie siatka jest zrywana i powyrywana. Mam tego dość, tym razem wydam wszystkie pieniądze ale postawię sobie ogrodzenie jak mur zamkowy. Znalazłam ciekawą ofertę na murki ogrodzeniowe z profesjonalnych i solidnych materiałów które oferuje firma Kostbet. Opinie widzę, że mają bardzo dobre więc chyba z tego skorzystam. Chcę mieć wreszcie święty spokój.

#19 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 14:07

I tak sobie reklamujemy cichaczem?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych