Skocz do zawartości

Zdjęcie

VPS, czy serwer dedykowany?

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 hannaa89

hannaa89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 09:21

Jaki serwer będzie bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? - VPS, czy dedykowany?

#2 oskarr85

oskarr85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2017 - 10:53

Serwery dedykowane skierowane są dla największych sklepów, takich z naprawdę sporym ruchem, dla pozostałych bardziej odpowiednie będą VPSy - są znacznie tańsze, co nie znaczy, że gorsze, są bardzo wydajne i co najważniejsze niezawodne. Sprawdź VPSy od cal.pl/vps - powinny nadać się pod sklep, zarówno mniejszy, jak i większy.

#3 wojciechczech

wojciechczech

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 09:46

Wiesz to już zależy od Ciebie. W serwerze dedykowanym masz kontrolę nad wszystkim, jednak musisz mieć również sporą wiedzę żeby dobrze nim zarządzać. VPSy mają dużo bardziej przystępną cenę, a możliwości jego konfiguracji są równie ogromne. Ja osobiście na Twoim miejscu wybrałbym VPSa. I chyba najbardziej bym się skłaniał za managed https://domeny.pl/serwery-vps.html. Ale wiesz co specjalistą nie jestem, więc najlepiej chyba jakbyś zadzwonił do firmy, której ofertą jesteś zainteresowany i na pewno odpowiedzą na Twoje wątpliwości i pytania.

#4 oskarr85

oskarr85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2017 - 14:28

Jaki serwer będzie bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? - VPS, czy dedykowany?

O ile sklep nie jest nadzwyczaj popularny, to w zupełności wystarczy VPS. Jaki konkretnie to już zależy od potrzeb, ale na początek powinien wystarczyć taki w najmniejszym pakiecie - później można przejść na wyższy. Tu cal.pl/vps mają dość dobrego, a przy tym taniego VPSa - działa bez zarzutu, ma też niezłe parametry.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych