Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpoczęcie ebiznesu

wróć do serwisu Księgowość 60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kowalczuk

Kowalczuk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 luty 2018 - 11:38

Ja stoję przed dylematem założenia sklepu internetowego na bazie oferty, którą tu https://obuwie365.pl/ prezentuje hurtownia obuwia z Łodzi. Przez mnogość systemów zajmie mi to sporo więcej czasu, niż zakładałem.

#42 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 14:29

Teoretycznie racja, bo np. tu http://wolpol.com hurtownia w Wólce Kosowskiej też ma niezłą ofertę, ale nie zapominaj, że nie kupisz stamtąd pojedynczych par butów. Mrożenie kapitału może być problematyczne.

#43 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 23:21

Jeżeli chodzi o rozwój ebiznesu to przede wszystkim trzeba pomyśleć o odpowiednich narzędziach, które ułatwią komunikację i nawiązywanie relacji z klientem. W moim przypadku świetnie sprawdziła się wtyczka do wordpressa https://playsms.pl/b...e-do-wordpress/która umożliwia automatyczną wysyłkę smsów do klientów sklepu. Dzięki temu udało się zbudować bazę stałych klientów.

#44 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 626 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 13:38

Tylko klient musi wyrazić wcześniej na to zgodę:)

#45 wiekuista

wiekuista

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 15:53

Ja się całkowicie zgadzam z moim poprzednikiem... Nic dodać oraz nic ująć...

Wiedział, że prędzej czy później będzie musiał odejść (dokąd - nigdy nie mówił, a ja przestałam pytać) i dlatego wydawało się, że rzucił całą ostrożność na wiatr. Sama natomiast, zanim go poznałam, nigdy niczego nie rzucałam na wiatr, z ostrożnością włącznie.

#46 Drygu

Drygu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:54

MPomyśl też o staregii marketingowej dla sklepu, bez tego świata nie zawojujesz, musisz jakiś budżet na to też przeznaczyć, samo postawienie sklepu kleintów Tobie nie napędzi.

#47 iconsa

iconsa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 maj 2018 - 13:08

Handel w sieci to nie jest łatwi temat. Podstawa to dobra oferta i z tym się zgodzę. Ofert hurtowni obuwia, czy innego asortymentu jest na rynku trochę. Moim zdaniem trzeba dobrze trafić i inwestować z głową, żeby się nie okazało, że zwrot z reklamy nie pokryje jej kosztów.

#48 biznesik

biznesik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 maj 2018 - 13:24

To fakt, bo każda tego typu oferta http://butycentrum24.pl/ to minimum logistyczne. Do tego dochodzą koszty reklamy i inne, które się kumulują. Finalnie robi się tego na tyle dużo, że trzeba mieć wydatki pod kontrolą.

#49 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 13:28

Z tego co pamiętam to są platformy gdzie tylko wystarczy się zalogować i to wystarcza.

#50 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 12:00

Wystartowanie z własnym biznesem to wcale nie łatwa sprawa.

#51 dorotiss

dorotiss

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 13:10

Zgadzam się, to nie jest tak łatwa sprawa jak mogłoby się wydawać. Z takim biznesem również liczą się koszta, które czasami mogą nas zaskoczyć. W pozyskaniu kredytu na start firmy mogą pomóc w 

https://www.habza.co...kredyt-nastart/

dokładnie zapoznają się z oczekiwaniami klienta, przedstawią najlepsze oferty i pomogą w dopełnianiu formalności dzięki czemu można zająć się rozwojem firmy.

#52 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2018 - 20:39

a czy ktoś z Państwa zakładał sklep internetowy we współpracy z firmą black-art.com.pl z Poznania?

#53 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 17 październik 2018 - 09:25

Według mnie nie ma dużej różnicy między biznesem stacjonarnym, a tym prowadzonym w internecie. Zanim założysz działalność, czeka cię długa i czasochłonna przeprawa przez urzędy i różnego rodzaju instytucje. Niestety nie znam się dokładnie na obowiązujących przepisach, gdyż swoją firmę zakładałam kilkanaście lat temu. Jeżeli masz wątpliwości i obawy przed całą papierologią, to polecam ci sprawdzić ofertę firmy TMF Group - https://www.tmf-grou...pany-formation/ gdyż specjalizują się oni w różnego rodzaju usługach dla firm, jak np. pomoc przy założeniu działalności. Dodatkowo, możesz zlecić im również prowadzenie księgowości czy obsługę kadr. A jeżeli chodzi o rzeczy niezbędne do dalszego prowadzenia firmy, to niewątpliwie odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Dość ciężko wypowiedzieć się na ten temat w konkretny sposób, gdyż pod pojęciem ebiznes, może znajdować się wiele różnych typów firm. Myślę, że powinieneś dać kilka konkretów np. czym twoja firma dokładnie ma się zajmować. Wtedy na pewno będzie nam łatwiej coś polecić.

#54 anna00

anna00

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 październik 2018 - 08:19

Dodam tylko, że przy zakładaniu własnej firmy - nawet w Internecie - warto też pamiętać o ważnych kwestiach prawnych, jak np. ochrona danych osobowych czy przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Za niedopełnienie formalności w tych kwestiach grożą kary finansowe, a po co sobie dokładać kosztów?  ;)

#55 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 25 październik 2018 - 07:07

Własny biznes to wyzwanie i to niekiedy naprawdę duże. Warto pamiętać o tym, że większość naszych wydatków powinno pójść na marketing bez tego ani rusz. Tym bardziej, że trudno jest znaleźć naprawdę pustą niszę bez konkurencji. Dlatego trzeba się przygotować na wydatki na marketing internetowy i pewnie reklamę wizualną jak oklejanie samochodów, albo baner, dostępne opcje można sprawdzić na http://kopikom.com.pl/tam mają wiele ciekawych propozycji. Nie zapominajmy też o targach czy wystawach. 

#56 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 25 październik 2018 - 19:23

Rozpoczęcie biznesu wymaga czasem skorzystania z usług fachowców. Jeśli będziecie potrzebować speców od reklamy czy IT to polecam https://ogloszenia.taelo.pl/Na tym portalu dodaje się darmowe ogłoszenia. Trafiają one do fachowców i dopasowane oferty wykonania z powrotem do nas. Wszystko szybko i prosto. Polecam.

#57 PatrycjaSV

PatrycjaSV

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 październik 2018 - 07:12

Założenie sklepu internetowego jest zdecydowanie mniej skomplikowane niż jego prowadzenie.

Pamiętaj o zabezpieczeniach strony internetowej, zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić transakcję online. Zgodnie z RODO wszystkie dane klientów powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed potencjalną utratą lub przejęciem informacji przez hakerów.

Formularze kontaktowe, dostęp do panelu logowania są sporym ryzykiem dla firmy, jeśli nie posiada ona certyfikatu zabezpieczenie strony. SSL zaszyfruje dane osobowe odbiorców i zabezpieczy przed ich przejęciem.

https://www.virtline...rona-chroniona/

#58 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 12:31

W jaki sposób dotrzeć do klientów, którzy byliby zainteresowani Państwa produktem?

#59 Monikaxxx

Monikaxxx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2018 - 19:04

Zaczyna się właściwie tak jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej, czyli od złożenia wnioskuj w Urzędzie. Jeśli natomiast chodzi o samo prowadzenie sklepu, to najlepiej zacząć od dokształcenia się pod względem e-commerce. Trzeba naprawdę dużo wiedzieć i znać wiele technik, żeby umiejętnie prowadzić sklep internetowy. Może jakiś kurs, albo warsztaty?

#60 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 18:01

E tam. Wystartowanie to pikuś. Kwestia problematyczna to utrzymanie tego sklepu i wygenerowanie zadowalającej sprzedaży. Konkurencja w sieci jest obecnie duża, a jeśli nie masz dobrych produktów, dobrego marketingu, nie dokonałem analizy SWOT i jeszcze wielu innych rzeczy nie zrobiłeś, to może być różnie. Z drugiej strony zawsze też możesz skorzystać z firmy doradczej w kwestii własnej działalności. O tu podejrzyj informacje, może to coś ci pomoże, a może i nie.

Co do platform sklepowych to może i dobre rozwiązanie, ale sam jakoś za tym nie szaleję. Osobiście wolę mieć swój sklep, może z mniejszą ilością funkcjonalności, ale sklep stabilny. O!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy