Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpoczęcie ebiznesu

wróć do serwisu Księgowość 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 carlosss

carlosss

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:28

Jak wygląda założenie sklepu internetowego w polsce? Droga do ząłożenia samego biznesu pewnie ta sama ale kwestia prowadzenia, od czego się zaczyna?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 czerwiec 2017 - 20:07

W Polsce /a nie polsce/ najpierw trzeba się udać do Urzędu Miasta/Gminy/Dzielnicy i złożyć wniosek zgłaszający działalność gospodarczą. Od tego się zaczyna.

#3 carlosss

carlosss

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:28

Po pierwsze będę sobie pisał jak będę chciał - z dużej czy małej. Napisałem jak wół, że wiem jak się zakłada działalność (sklep internetowy to ta sama droga jak zwykły sklep) - widać dlaczego masz taką liczbę wypowiedzi, bo piszesz nie na temat. Mi chodzi o praktyczne ujęcie, od czego w takim sklepie zacząć, czym się zająć, czy jest jakaś liczba niezbędna osób które będą mi potrzebne poza księgową?

#4 Guest_FOKUS

Guest_FOKUS
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 11:19

spokojnie ludzie, nie ma co się ciskać o takie rzeczy. wróćmy do meritum sprawy - jeśli chodzi o zakładanie internetowego sklepu (tylko z tego mam doświadczenie, inne dziedziny internetowe to nie moja działka) to przede wszystkim silnik całego sklepu, musisz wybrać oprogramowanie na jakim będzie działać. Kolejna sprawa pod względem ważności to hosting, musi być szybki żeby Twoi klienci nie czekali pół godziny zeby się zdjęcie wgrało i żeby nie znikały zdjęcia itp. Ach i byłbym zapomniał - domena. Nazwa prosta do zapamiętania, nieskomplikowana.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 czerwiec 2017 - 18:08

"czym się zająć, czy jest jakaś liczba niezbędna osób które będą mi potrzebne poza księgową?" - wystarczy jedna osoba z olejem w głowie 

i nie ciebie mam na myśli  :wub: 

#6 mrzon07

mrzon07

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 05:57

Samo założenie sklepu internetowego, to żaden problem i wygląda tak samo, jak założenie innej działalności. Oczywiście musisz poprosić kogoś, aby ci ten sklep w Internecie zrobił (chyba, że sam potrafisz). Problem pojawi się później, bo musisz ten sklep wypozycjonować czyli wprowadzić wysoko do wyszukiwarki. A to nie jest już takie proste. 

Dla Władcy Mroku na czarnym tronie jest Pierścień Jeden

#7 AntoniGie

AntoniGie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 08:23

z osób to ja bym wymienił kogoś od spraw informatycznych - strona, oprogramowanie, pozycjonowanie. jeśli sam się tym nie zajmujesz to musisz mieć kogoś pod ręką. ewentualnie kupić oprogramowanie pod sklep które ma wsparcie techniczne i zatrudnić osobno marketingowca. tak tez można z tego wybrnąć.

#8 Guest_chusteczka39

Guest_chusteczka39
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2017 - 12:54

ja wybrałam drugą opcję, sellingo i wykupowana reklama. z racji że sprzedaję lakiery hybrydowe i tytanowe to temat chodliwy i dość łatwo idzie. chociaż na pewno celuję w jeszcze szersze grono odbiorców i jak się uda to planuję być bogata :D

#9 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 215 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:06

Jeżeli chodzi o start z takim biznesem to najważniejsze jest pierwsze stadium pozyskiwania klientów. Dzisiaj trafiłem na mega ciekawy artykuł z tym związany a mianowicie http://melle.com/blo...nowych-klientow?utm_source=ms Warto poczytać i się zainteresować bo sposób wygląda naprawdę obiecująco :)

#10 izabella-1979

izabella-1979

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:39

Zgadzam się z przedmówcami. Na początek powinieneś wybrać oprogramowanie. Wszystko zależy od tego jakie masz umiejętności. Jeśli ogarniasz programowanie, to jak najbardziej możesz spróbować założyć sklep na oprogramowaniu otwartym, np. Preście. Ale jeśli niekoniecznie znasz się na tym, to lepiej założyć sklep internetowy na abonament. Tutaj polecam Sky-Shop.pl. Swoją drogą możesz pobrać ten poradnik o założeniu i prowadzeniu sklepu: https://sky-shop.pl/...lep-internetowy :) Jeśli chodzi o ilość osób do pracy, to zależy ile będziesz miał produktów i w końcu na jaki silnik się zdecydujesz. PRzy otwartym oprogramowaniu możesz potrzebować kogoś od obsługi i utrzymania, a przy platformie na abonament, ten temat Ci odpada. Hostingiem, bezpieczeństwem i rozwojem zajmują się technicy z platformy. Dochodzi też kwestia promocji i znowu zależy, czy się na tym znasz. Moim zdaniem social media, jak poczytasz, sam ogarniesz. Natomiast gorzej może być z pozycjonowaniem. Wszystko zależy od Twoich umiejętności  :) Ale wiem, że wiele osób na początku działalności radzi sobie w pojedynkę  :D

#11 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 07:13

najpierw powinna być ochrona znaku towarowego jak już to przejdziesz to reklamujesz się na maxa zeby być widocznym :) i jak masz dbry asortyment to już samo poleci ;) 

#12 Guest_takalanek

Guest_takalanek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 14:49

tak jak mowia, najprosciej oddac to w rece specjalistow. ja sie zdecydowalem na wspolprace z firma coolbrand. Oni mi zrobili strone i teraz ja ciagle pozycjonuja. koszty nie sa bardzo duze, a watpie w to, zebys bez odpowiedniej wiedzy zrobil to sam. Wiadomo, trzeba troche zaplacic na poczatku, ale potem zarabiasz na biznesie, wiec to szybko sie zwraca. Szczegolnie jak jest strona dobrze pozycjonowana

#13 awelko

awelko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:16

jak chcesz hosting to mogę Ci zaroponowac firmę z której sam korzystam http://2hi.pl/ dla mnie fajnie bo wiedzą co robią. Mają kilka pakietów i pomogli mi dobrać cos dla siebie 

#14 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:40

Ebiznes oprócz oczywiście mnóstwa papierkowej roboty, najlepiej rozpocząć od poszukania dobrej Firmy, która pomoże Ci stworzyć platformę sprzedażową, stronę WWW i zadba o to, żebyś dobrze się wyszukiwał. To gwarantuje Ci, że już na starcie nie zaginiesz wśród konkurencji - a to przecież Ebiznes i działania w sieci to podstawa. Ja korzystałam z usług świetnej Firmy IT, Interfeo. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, napisz.

#15 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:09

Pewnie najważniejszym aspektem ebiznesu jest odpowiednia reklama. Adsense czy pozycjonowanie to klucz do sukcesu.

Najlepsze darmowe chwilówki online.

#16 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 20:38

Na pewno trzeba pomyśleć o dobrej reklamie, tutaj z pomocą może Ci przyjśc firma KKMMEDIA polecam poczytać ofertę i najlepiej uderzyć mailowo do nich coś doradzą.

#17 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 11:16

dobry początek to dobra nazwa firmy :) i wydaje i się że najlepiej od ego zacząć. nie zależnie od kraju :P 

#18 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 14:31

Przy e-biznesie bardzo ważne jest jakie rozwiązania informatyczne wprowadzisz do swojego sklepu. Nowoczesne systemy e-commerce sa bardzo istosnym elementem wiec radze sie zainteresować tym tematem. Pomoże Ci w ich wyborze firma http://sidgroup.pl/ polecam sie do nich zgłosić po pomoc.

#19 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 22:02

Są specjalne platformy dedykowane pod sklepy internetowe więc warto na takiej załozyć swój sklep. Wtedy masz całe oprogramowanie jakie potrzebujesz do jego prowadzenia pod ręką. Na samym początku jak już założysz swój sklep warto zadbać o pozycjonowanie strony tak aby była ona widoczna w wyszukiwarce na wyższym szczeblu a nie gdzieś na szarym końcu.

#20 AnnaB123

AnnaB123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 10:51

Zrób rozeznanie, wybadaj konkurencję, zatroszcz się o towar i zajmij się formalnościami. To tyle jeśli chodzi o podstawę i rozpoczęcie takiej działalności. Kolejnym krokiem jest zadbanie o platformę  - w końcu to główny element prowadzenia takiej działalności. Drogi są dwie : gotowe rozwiązania, które są stosunkowo tanie ( a czasem nawet darmowe), oraz zlecenie stworzenia e-sklepu firmie która zajmuje się takimi usługami. Osobiście wybrałam drugie rozwiązanie - uważam że możliwość personalizacji i modyfikacji, oprogramowanie do zarządzania sklepem i wsparcie techniczne to bardzo istotne czynniki. Firma którą wybrałam, to Interfeo. Polecam ich serdecznie, są profesjonalni i stawiają na komunikację, co sprawia że efekt końcowy będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzysz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych