Skocz do zawartości

Odprawa emerytalna

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kos

Guest_Kos
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 09:29

Pracownik, który osiągnie podwyższony wiek emerytalny w dniu 12.06.2017 r. (ur. 12.04.1951 r.) złożył w zakładzie wniosek o rozwiązanie z nim umowy o pracę za porozumieniem stron w dniu 16.06.2017 r. Poinformował mnie również, że papiery do ZUS zaniósł 06.06.2017 r., a więc pewne jest, że do dnia rozwiązania umowy nie otrzyma pisma z ZUS potwierdzającego wysokość emerytury.

Moje pytanie brzmi. Czy odprawę emerytalną powinienem wypłacić mojemu pracownikowi w dniu rozwiązania umowy (czyli 16.06) bo wiem, że będzie miał już osiągnięty wiek emerytalny i we wniosku o rozwiązanie umowy napisał, że "odchodzi w związku osiągnięciem wieku emerytalnego z przejściem na emeryturę", czy mam czekać na dokumenty z ZUS, który może otrzymać dopiero w lipcu (ZUS ma 30 dni na rozpatrzenie jego wniosku)?

Bardzo proszę o pomoc

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 czerwiec 2017 - 09:44

Nie czekasz, wypłacasz odprawę.

#3 Guest_Kos

Guest_Kos
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 09:49

Bardzo dziękuję za pomoc

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:46

Proszę

#5 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 07:59

Słuchajcie

#6 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:03

Słuchajcie, temat jest emerytalny, więc podczepiam się pod niego i liczę na Waszą pomoc. Zastanawiam się bowiem, czy warto zainwestować w III filar, a jeśli tak to jaki konkretnie. Szczerze napisawszy, nie wierzę już w emeryturę od państwa, w jakiekolwiek środki, które mogłabym ewentualne otrzymać na starość. Wiadomo, jaka jest sytuacja demograficzna w Polsce, ludzi się rodzi wciąż mniej, a więcej umiera. Jak myślicie , taki fundusz jak ten - https://www.esaliens.../kalkulator-ike byłby dobrym rozwiązaniem?

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:17

Podczepiasz się aby wrzucić reklamę, taki marketing dla leniwych......a może tematu wątku nie załapałeś!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych