Skocz do zawartości

zasiłek chorobowy a zatrudnienie wstecz

ZUS zasiłek chorobowy okres wyczekiwania zatrudnienie wstecz

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2017 - 12:15

Witam.

Od stycznia pracuję w sklepie. Szefowa cały czas obiecywała mi umowę, ale niestety jej nie dostawałam. W lutym zaszłam w ciążę, mimo iż tego nie planowałam. Ze względu na to, że szefowa odwlekała podpisanie ze mną umowy w maju zgłosiłam sprawę do Inspekcji Pracy. Po ich kontroli zostało ustalone, że szefowa ma dać mi umowę od stycznia. Właśnie dzisiaj ją dostałam. Atmosfera w pracy jest nie do zniesienia, jak można się domyślić. Jestem teraz narażona ciągle na ogromny stres. Nie daję rady. Zastanawiam się nad zwolnieniem lekarskim. Ale czy dostanę zasiłek chorobowy? Czy okres wyczekiwania liczony jest od 12. stycznia, czyli od dnia podpisania umowy? Nawet jeśli nie zostałam w terminie zgłoszona do ubezpieczeń i nie były opłacane składki? Czy muszę czekać 30 dni, żeby iść na zwolnienie?

Proszę o pomoc

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 07 czerwiec 2017 - 07:31

moim zdaniem powienien byc liczony od stycznia

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 20:25

Potwierdzam. Jestem ubezpieczona od stycznia. Nie musiałam czekać kolejnych 30 dni, żeby dostać chorobowe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, zasiłek chorobowy, okres wyczekiwania, zatrudnienie wstecz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych