Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę w 2017 roku?

wróć do serwisu Kadry 45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515617 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:37

Wypowiedzenie umowy o prace może być złożone zarówno przez pracodawcę jak i pracownika. Jakie są okresy wypowiedzenia w 2017 roku? Ile dni wolnych przysługuje na poszukiwanie nowego zatrudnienia?

Powrót do artykułu: Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę w 2017 roku?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:37

Pracuję w firmie od 4 lat, umowa kończy mi się z końcem października. Mam na oku nową pracę i chciałbym jak najszybciej rozwiązać obecną umowę. Kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie?

#3 Guest_dangel

Guest_dangel
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 08:11

Najczęściej wypowiedzenie składa się w ost. dzień roboczy miesiąca. Następnie na rozmowie z kierownikiem spróbuj wynegocjować rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jeżeli się nie uda to będziesz na wypowiedzeniu 3 m-ce.

#4 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:14

Pracuje w firmie od 7 lat,umowa skończy mi sie w 2021r. Otrzymałem propozycje zmiany pracy i chciałbym złozyc wypowiedzenie. Kiedy najlepiej to zrobić.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:17

Kiedy? a o co pytasz? od kiedy chcesz zacząć pracować?

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:18

Masz 3 m-ce okresu wypowiedzenia

#7 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:29

Masz 3 m-ce okresu wypowiedzenia

Niekoniecznie ma 3 miesiące, zelży, czy to umowa terminowa sprzed 22.02.2016 r. - jeżeli tak i jeżeli w umowie ma klauzulę dopuszczającą wypowiedzenie, to ma miesięczny okres wypowiedzenia.

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:32

"Pracuje w firmie od 7 lat,umowa skończy mi sie w 2021r"

#9 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:33

"Pracuje w firmie od 7 lat,umowa skończy mi sie w 2021r"

A hasło 'przepisy przejściowe' i  brzmienie skreślonego art. 33 mówią ci coś w ogóle?

No chyba, że dogłębnie sprawdziłaś sytuację pytającego poza forum i wypowiadasz się bazując na pełnych informacjach - w takim przypadku nie mam pytań.

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:40

A hasło 'przepisy przejściowe' i  brzmienie skreślonego art. 33 mówią ci coś w ogóle?

No chyba, że dogłębnie sprawdziłaś sytuację pytającego poza forum i wypowiadasz się bazując na pełnych informacjach - w takim przypadku nie mam pytań.

no i po co ten sarkazm?

tyle samo wiem co ty, czyli tyle ile napisał pytający, zwróć uwagę, że to co w #8 jest cytatem bo jest cudzysłów, czyli nie moja widza.

zrozumiałaś mam nadzieję

#11 Guest_aaa1

Guest_aaa1
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 08:47

niemożliwe, czyżbyś się oburzyła za sarkazm, którego sama nadużywasz? i się dziwisz, że ludzie tak reagują...

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 11:53

niemożliwe, czyżbyś się oburzyła za sarkazm, którego sama nadużywasz? i się dziwisz, że ludzie tak reagują...

coś więcej masz do powiedzenia? ach!! nie, ponieważ wiedzy bark? popraw mnie jeśli się mylę

#13 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:00

Pierwsza umowę miałam na czas określony 5 lat. Rok temu przedłużyli mi ta umowę na kolejne 5 lat. Moje pytanie jest takie: czy okres wypowiedzenia liczy się od wszystkich lat przepracowanych czy ważna jest tylko ta ostatnia umowa która podpisałam rok temu na kolejne 5 lat? Zastanawiam się czy mnie obowiązuje 3 czy 1 miesiąc wypowiedzenia?

#14 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:25

Jeżeli ci tę umowę przedłużyli 22 lutego 2016 r. lub później to twój okres wypowiedzenia wynosi 3 m-ce. Jeżeli umowę przedłużono ci przed 22.02.2016 r. to masz 1 m-c wypowiedzenia. 

Chodzi o to, że w przypadku trwających w dniu 22.02.2016 r. umów na czas określony okres zatrudnienia do długości wypowiedzenia liczy się od 22.02.2016 r. Jeżeli kolejna umowa zostanie zawarta po tym dniu to wliczamy już cały okres zatrudnienia do długości okresu wypowiedzenia

#15 Guest_luna

Guest_luna
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 12:26

Dzień dobry, ja piszę z zapytaniem ponieważ 30 września, chcę złożyć wypowiedzenie, mam umowę na czas nieokreślony, jednakże 13 października minie trzy lata mojej pracy, jaki tym samym będę miała okres wypowiedzenia miesiąc czy trzy?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 23:01

Koss dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

#17 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 07:47

Dzień dobry, ja piszę z zapytaniem ponieważ 30 września, chcę złożyć wypowiedzenie, mam umowę na czas nieokreślony, jednakże 13 października minie trzy lata mojej pracy, jaki tym samym będę miała okres wypowiedzenia miesiąc czy trzy?

3 miesiące

#18 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:51

Witam, Proszę o pomoc. Podpisałam umowę w marcu na okres próbny 3 miesiące (umowa o pracę). Później otrzymałam umowę na okres 2 lat (umowa o pracę). Pracuję 7 miesięcy (umowa próbna + umowa o pracę). Czy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie czy miesiąc? Nie wiem czy liczyć od zawarcia umowy próbnej czy tej następnej? ;)

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2017 - 12:09

Witam, Proszę o pomoc. Podpisałam umowę w marcu na okres próbny 3 miesiące (umowa o pracę). Później otrzymałam umowę na okres 2 lat (umowa o pracę). Pracuję 7 miesięcy (umowa próbna + umowa o pracę). Czy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie czy miesiąc? Nie wiem czy liczyć od zawarcia umowy próbnej czy tej następnej?

Umowa na okres próbny też się wlicza do okresu wypowiedzenia, więc masz 1 miesiąc.

#20 Guest_ewela

Guest_ewela
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:56

witam chce złożyć wymówienie z pracy , jestem zatrudniona prawie rok już , i pytanie moje kiedy musze złożyć wymówienie aby w listopadzie móc isc do innej pracy ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych