Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wolicie - dom czy mieszkanie?

wróć do serwisu Moja Firma 49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2018 - 10:11

ja wole mieszkanie bo mam wszedzie blizej, nie musze sie martwic o koszenie trawy ogrodzenie droge podjazd garaz itd. Mam nowe mieszkanie na osiedlu Miasteczko Wawer i w stanie deweloperskim wszystko juz masz w bloku i masz spokoj. Mieszkanie mam bardzo ladne 73m z widokiem na las w bardzo fajnej okolicy

#22 mustangV8

mustangV8

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:16

Pod wynajem to zdecydowanie mieszkanie, natomiast na przyszłość to dom! :)

#23 GrzegorzWet

GrzegorzWet

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2018 - 09:19

Ja wole mieszkanie, w razie czego prościej sprzedać :)

#24 Michał87

Michał87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:58

Tak jak kolega wyżej napisał. Dom jest bardziej przyszłościowy, można pozwolić sobie na większą swobodę w kwestii remontów. Sam jednak wole mieszkania, bo mieszkanie jest dużo łatwiej ogarnąć. Metry kwadratowe do posprzątania robią swoje w przypadku domu  :lol:

#25 Armia90

Armia90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 16:34

Najlepszy jest dom, zdala od miasta i hałasu. :)

#26 TuEmil

TuEmil

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 12:21

kto co woli, ale jak dla mnie dom jest zbyt drogi w utrzymaniu dlatego zdecydowałam się na mieszkanie. postawiłam na Wilanów, bo chciałam być stosunkowo blisko centrum, ale też nie za blisko żeby nie czuć tego zgiełku, tu ładne mieszkanka są na osiedlu Oaza Wilanów między innymi

Zgadzam się z Tobą. Lokalizacja niesamowita i będziemy sąsiadami bo zdecydowałem się na mieszkanie w niedalekiej odległości, tylko w inwestycji Wilania. Okolica jest super, wszystko blisko, ale jednak nie jest to ścisłe centrum, no i jestem tatą noworodka, więc szkoła i przedszkole w okolicy są dla nas idealnym rozwiązaniem.

#27 wajtulas

wajtulas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 13:42

Nie ma jednej odpowiedzi. To zależy kto co woli. Ja miałem to szczęście, że mieszkałem tu i tu i moge porównać.

Wybieram dom, co prawda jest dużo więcej pracy, aby podwórko było ładne i zadbane, ale jest też swoboda, którą kocham, nikt mi nie mówi, że za głośno, można grilla zrobić. Jest lepiej dla mnie.

#28 jest00

jest00

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 14:58

Dom :) 

#29 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 467 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 10:25

Ja wolę dom, gdyż od zawsze marzyło mi się posiadanie kominka. Moi rodzice posiadają taki w swoim domu i odkąd pamiętam, bardzo często spędzaliśmy przy nim chłodniejsze jesienne czy zimowe wieczory. Już wtedy wiedziałam, że kiedyś i ja w swoim domu będę miała kominek. Niedawno udało mi się osiągnąć ten cel, gdyż na stronie https://kratki.com/s...ory/15/piece/52 znalazłam przepiękne piece. Idzie zima więc na pewno będzie on używany i to bardzo często. Co najważniejsze, dostałam go w naprawdę atrakcyjnej cenie. Według mnie bardzo małej jak na to, że spełniłam jedno ze swoich marzeń. 

#30 magnolia32

magnolia32

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 24 październik 2018 - 13:23

Dom zdecydowanie. Inaczej się mieszka w mieszkaniu bo to wszystko słychać, bo to sąsiedzi głośno są i spać się nie da. A w domu to inaczej tylko domownicy ciszę mogą zagłuszać. Najprawdopodobniej będziemy wybierać projekt HomeKoncept-36 pasuje i mi i mężowi :) A może ktoś z Was ma projekt domu tej firmy??

#31 tanko

tanko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 październik 2018 - 18:11

Oczywiście dom!

#32 Guest_sitka

Guest_sitka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 15:06

Jak dla mnie mieszkanie, dla singla jest idealne a dla rodziny też jak dobrze wybierzesz lokalizacje, Nowa 6 ma fajną, nadaje się i dla singli i dla rodzin

#33 adamowska

adamowska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:41

Fakt, też wolę mieszkanie, najlepiej nowe, wykończone pod klucz, atal ma taką możliwość i bardzo ładne materiały  wykończenia, można wybierać z trzech standardów. Mi odpowiada wersja podstawowa, jest atrakcyjna cenowo.

#34 pieknyolek

pieknyolek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 09:36

Dom to o wiele większa wygoda.

#35 pieknyolek

pieknyolek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 09:36

Polecam poszukać na https://cordiapolska.pl/krakow/ 

#36 Guest_Lenia

Guest_Lenia
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 15:58

Zdecydowaliśmy zbudować dom za miastem, planujemy zacząć budowę w najbliższym czasie, ale trochę niepokoi mnie brak dojazdu na działkę/teren budowy. To znaczy niby jest polna dróżka i spokojnie da radę przejechać osobówką, ale obawiam się, że szczególnie w mokre dni cięższy sprzęt, np. betoniarka będzie miała problem. Czym możemy to nie wiem, jakoś utwardzić?

#37 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:22

Ja tam wolę dom.

#38 zespół_eBeton

zespół_eBeton

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:05

Dzień dobry,
rozpoczynając budowę domu warto pamiętać o takich kwestiach, jak stworzenie drogi dojazdowej dla samochodów dostawczych oraz betonomieszarki czy wywrotki. Warto stworzyć trwały i wytrzymały dojazd dla betonomieszarki, ponieważ jest to jeden z cięższych pojazdów, które przyjeżdżają na teren budowy. 
Istnieje kilka sposobów na utwardzenie nawierzchni:
- wykorzystanie do tego celu gruzu z budowy,
- układanie betonowych płyt,
- wylewanie tymczasowej betonowej drogi.
Państwa wątpliwości nie są bezzasadne - z każdym deszczem niestabilnie wykonana droga będzie się obsuwać, warto więc pamiętać o tym, że droga musi utrzymać ciężar załadowanej betonomieszarki, która wynosi ok. 35 ton.
Dobrze również byłoby, żeby droga dojazdowa do budowy miała około 6–7 metrów szerokości, dzięki czemu swobodnie będą się na niej mijać dwa samochody. Takim sposobem na miejsce bez problemu dotrą wszelkie ciężkie pojazdy. 
Aby dowiedzieć się więcej na temat dojazdu na budowę oraz zgód na przejazdy, polecam artykuł znajdujący się na naszej stronie: https://ebeton.pl/bl...o-przygotowana/
W razie pytań jesteśmy do Pana dyspozycji.
Zespół Portalu eBeton
www.ebeton.pl

#39 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 12:55

Zawsze dom.

#40 mancity

mancity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 13:19

Ja zdecydowanie wolę dom, mając dom można mieć nawet własną wodę całkowicie niezależną od miasta. Być może z lepszymi parametrami, można też oszczędzić nieco na opłatach i w przypadku braku wody z sieci wodociągowej być całkowicie niezależnym. To oczywiście tylko jedna z wielu zalet mieszkania w domu. https://naterm.pl/ kilka informacji jak rzetelnie podejść do tematu wykopania takiej studni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy