Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wolicie - dom czy mieszkanie?

wróć do serwisu Moja Firma 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:45

Ja zdecydowanie jestem za mieszkaniem. Wprawdzie w dzieciństwie całe wakacje spędzałam  u babci na wsi, ale jestem urodzonym mieszczuchem i nie wyobrażam sobie codziennego dojazdu iluś kilometrów do pracy. Obecnie wynajmuję mieszkanie we Wrocławiu (przyjechałam tam na studia i zostałam), ale chciałabym pójść, że się tak wyrażę na „swoje”. Koleżanka, poleciła mi dewelopera „Vantage Development”, sprawdziłam ich stronę – i jestem zdecydowana na jeden z lokali. Także jeśli mam dać odpowiedź, to tylko mieszkanie, najlepiej deweloperskie, bo można je samodzielnie urządzić.

#2 marzenasz

marzenasz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:46

Dom oczywiście, ale nie każdego na niego stać, więc trzeba lubić swoje mieszkanie, jeśli się nie ma innych możliwości :)

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:53

Sugeruję nie odpowiadać na bezsensowne pytanie tym bardziej, że post miał na celu reklamę !!!

Poza tym "także" w tym przypadku piszemy osobno jako 2 wyrazy!!!

#4 dominikgala

dominikgala

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 21:25

A mi sie wydaje, że pod miastem lub w mniejszej miejscowości jednak jest trochę lepiej - taniej, ciszej i tak dalej. Oczywiście, jest kwestia dojazdów, ale taka Akacjowa Aleja z Radzymina daje szansę na wygodne dotarcie do pracy w Warszawie. 

#5 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 16:44

wszystko ma plusy i minusy, latem wolałabym dom ale zimą mieszkanie :D

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 804 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:00

Każdy może mieć inne potrzeby. To też z wiekiem przychodzi, że chcemy mieć spokój i mieszkać w domu :)

Always look on the bright side of life!

#7 Zetelte

Zetelte

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 10:13

w sumie nie do końca wiem czemu, ale mieszaknie :P chociaż nie, 10 piętro jednak robi swoje ;p

#8 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 21:57

Moim zdaniem to wszystko zmienia się z wiekiem i doświadczeniem. Kilka lat temu chciałem mieszkać w mieszkaniu, w bloku. Bo to wygoda, bo blisko do różnych atrakcji itd. Teraz wolę dom gzieś poza miastem. Większy spokój, bliżej natury. Mieszkałem w bloku, mieszkam w domu z bala. Różnica kolosalna, ale to przyszło z czasem. Uciekłem na mazury, w miejsce spokojne, otwarte przestrzenie i ciszę. Bardzo się cieszę ze swojego wyboru. Z domu z bala postawionego przez fantastyczną lokalną ekipę Natur Eko Dom (a lokalne firmy zawsze należy wspierać) w sposób doskonały. Ważne by to było w zgodzie z własnym ja.

#9 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 07:56

Zdecydowanie dom.

#10 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 13:01

Wszystko zależy czy mamy czas dbać o dom i ogród

#11 Guest_jadwiga

Guest_jadwiga
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 15:31

kto co woli, ale jak dla mnie dom jest zbyt drogi w utrzymaniu dlatego zdecydowałam się na mieszkanie. postawiłam na Wilanów, bo chciałam być stosunkowo blisko centrum, ale też nie za blisko żeby nie czuć tego zgiełku, tu ładne mieszkanka są na osiedlu Oaza Wilanów między innymi

#12 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 21 luty 2018 - 08:26

Ja wolę mieszkanie, ale moja żona bardzo chciała mieszkać w domu, bo tak wychowywała się całe życie i dla niej mieszkanie w bloku to męczarnia. Biuro nieruchomości ABC dom z Krakowa, z którymi współpracowaliśmy. Znalazło dla nas idealne rozwiązanie - dom bliźniak w podkrakowskich Zielonkach. Każdy z nas jest zadowolony

#13 Guest_killey

Guest_killey
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 17:55

kto co woli, ale jak dla mnie dom jest zbyt drogi w utrzymaniu dlatego zdecydowałam się na mieszkanie. postawiłam na Wilanów, bo chciałam być stosunkowo blisko centrum, ale też nie za blisko żeby nie czuć tego zgiełku

Dokładnie, Wilanów to jest idealne miejsce do życia- nie w centrum, ale wystarczająco blisko. Ja sobie tutaj kupiłam mieszkanko przez pośrednika Eugeniusza Jaworskiego (łapcie do niego tel. 603 195 624). Naprawdę super facet, sympatyczny i profesjonalny. Gdyby każdy agent był taki to kupno mieszkania nie byłoby takie stresujące :)

#14 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 23 luty 2018 - 12:41

Ja tam wolę wolność w swoim domku :)

#15 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 740 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 08:58

Dość częsty problem, ale nie ma tutaj normy, bo każdemu pasuje co innego, no i jeszcze pozostaje kwestia utrzymania, a to kosztuje.

#16 Frodo1988

Frodo1988

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 09:15

Teoretycznie to dom ma same plusy. Jednak wolę mieszkanie na parterze z ogródkiem chociaż 100 metrów dla dzieci.

#17 frini

frini

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 15:13

Cześć. A czy np. tego typu maty ochronne na dywany to Waszym zdaniem warte uwagi rozwiązanie? Zastnawiam się właśnie nad tym...

Przeszłość można unicestwić skruchą, negacją, zapomnieniem. Ale przyszłość jest nieunikniona.

#18 Guest_relog

Guest_relog
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 12:49

Co głos to inne zdanie. Każdy ma inne potrzeby i upodobania. Osobiście wolę mieszkanie. Osiedle bardzo przytulne z dogodną lokalizacją. Zarządza nie firma per modum i mieszka się super

#19 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 23:08

Zależy jak duża jest rodzina, czasami mieszkanie w zupełności wystarcza:)

#20 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:27

Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy:

mieszkanie mniejszy koszt, mało nas interesuje, pełna wygoda

dom - większa przestrzeń, ale również więcej prac oraz wyższy koszt

Polecam zastanowić się nad inwestycjami deweloperskimi. Wyremontowanie używanego mieszkania jest trudne, z kolei wybudowanie domu za własne pieniadze to spora inwestycja.

Zerknijcie sobie tutaj: http://pzfd.pl/sprawdzony-deweloper/- na stronie jest napisane jak szukać dobrego dewelopera. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych