Skocz do zawartości

motywacja

motywacja pracownik

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jasiek

Guest_jasiek
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:16

Jak najskuteczniej motywować pracowników?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7052 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 czerwiec 2017 - 10:29

pienieżnie :D

#3 Specjalista ds.kadr i płac

Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 09:08

pieniądze jak najbardziej, ale jak się ma kierownika bezpośrednio nad sobą a nie prezesa czy tez dyrektora firmy, to ważne żeby ten kierownik doceniał nas przed prezesem. Ja mam taką sytuacje w firmie, że pracuje w kadrach i odkąd zaczęłam pracę w obecnej firmie, naprawiłam wiele błędów, źle liczone ekwiwalenty, odprawy, nieaktualna dokumentacja kadrowa, niewłaściwie przeprowadzane rozwiązania umów bez wypowiedzenia. Wniosłam wiele swojej wiedzy i doświadczenia i naprawiłam funkcjonowanie kadr. Gdybym chciała powiedzieć szefowi o moich osiągnięciach, musiałabym donieść uprzejmie na moją kierowniczkę, która od wielu lat źle prowadziła sprawy działu. Za swoją lojalność płacę tym, że w oczach prezesa jestem jedynie szarym pracownikiem, a dobre funkcjonowanie działu to wszystko zasługa pani kierownik ... Co jest oczywiście nie prawdą. Zupełnie inaczej byłoby gdyby kierownicy rzetelnie raportowali osiągnięcia pozostałych pracowników działu, dzięki temu "zwykli" pracownicy mogliby zostać dodatkowo docenieni bez konieczności oczerniania innych (w moim przypadku pani kierownik).

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 czerwiec 2017 - 09:53

pieniądze jak najbardziej, ale jak się ma kierownika bezpośrednio nad sobą a nie prezesa czy tez dyrektora firmy, to ważne żeby ten kierownik doceniał nas przed prezesem. Ja mam taką sytuacje w firmie, że pracuje w kadrach i odkąd zaczęłam pracę w obecnej firmie, naprawiłam wiele błędów, źle liczone ekwiwalenty, odprawy, nieaktualna dokumentacja kadrowa, niewłaściwie przeprowadzane rozwiązania umów bez wypowiedzenia. Wniosłam wiele swojej wiedzy i doświadczenia i naprawiłam funkcjonowanie kadr. Gdybym chciała powiedzieć szefowi o moich osiągnięciach, musiałabym donieść uprzejmie na moją kierowniczkę, która od wielu lat źle prowadziła sprawy działu. Za swoją lojalność płacę tym, że w oczach prezesa jestem jedynie szarym pracownikiem, a dobre funkcjonowanie działu to wszystko zasługa pani kierownik ... Co jest oczywiście nie prawdą. Zupełnie inaczej byłoby gdyby kierownicy rzetelnie raportowali osiągnięcia pozostałych pracowników działu, dzięki temu "zwykli" pracownicy mogliby zostać dodatkowo docenieni bez konieczności oczerniania innych (w moim przypadku pani kierownik).

To twoja sprawa jeśli ci taka rola "myszki" odpowiada.

Jak już wszystko naprawisz możesz okazać się zbyteczna pani kierownik.

#5 Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 10:12

To twoja sprawa jeśli ci taka rola "myszki" odpowiada.

Jak już wszystko naprawisz możesz okazać się zbyteczna pani kierownik.

No to oczywiste, że moja sprawa :) na swoje zasługi mam dowody, niestety źle liczonych ekwiwalentów czy odpraw nie usuniesz ... i innych błędów też nie :) mam wiedzę, wiec zawsze się obronię. W tym przypadku nie kwestia bycia myszką, a kwestia bycia donosicielem wchodzi w grę. Wątek był taki, jak najskuteczniej motywować, moim zdaniem nie tylko pieniądze, ale i słowne docenianie jest ważne, zwłaszcza  w przypadku, gdy po drodze do prezesa ma się kierownika.

#6 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 14:04

jeżeli chodzi o motywowanie pracowników to wyjazdy firmowe są świetną opcją bo raz że motywują pracowników do działania a dwa, że jednak integrują zespół a rola tego jest moim zdaniem ogromna Wyjazdydlafirm.pl organizuje takie rzeczy na naprawdę świetnym poziomie i wyjazdy potrafią być w nawet najbardziej nietypowych kierunkach więc nie ma to nic wspólnego ze sztampowym wyjazdem jakich wiele 

#7 Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 08:22

wyjazdy firmowe jak najbardziej :D

#8 grzesiekGRT

grzesiekGRT

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:20

Oj tak, wyjazdy firmowe są jak najbardziej dobre :D

#9 kitki

kitki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 01 sierpień 2017 - 15:46

To wszystko co wymieniliście jest bardzo istotne. Uważam jednak, że dobrze byłoby gdyby każdy pracodawca zapewniał swoim pracownikom opiekę medyczną na odpowiednim poziomie jak w Imed24 https://imed24.pl/of...amenty-medyczne. Abonamenty są dopasowywane do indywidualnych potrzeb pracowników. Czy u Was w firmach pracodawcy zapewniają Wam tego typu benefity ?

#10 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 595 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 13:54

Najlepiej pieniężnie i dając szansę na rozwój.

Always look on the bright side of life!

#11 tilos

tilos

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:17

Oj sposobów jest mnóstwo  Ważne by pracodawca mądrze motywował, przyczyniał się do rozwoju pracownika. Uważam, że warto przede wszystkim inwestować w ich rozwój i pozwalać im zdobywać cenne doświadczenie. Jeśli prowadzi się dużą firmę to warto zgłosić pracowników do tego konkursu http://gmcpoland.pl/. To takie symulacje biznesowe - 5 osobowe grupy, które wspólnie zarządzają biznesem w sieci i rywalizują o nagrody. Do wygrania cenne nagrody, kolejna edycja rusza już w październiku.

#12 Majeczka19

Majeczka19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:58

Można ich motywować systemem nagród, konkursów, loterii, wspólnych wyjazdów, pakietów socjalnych. Tutaj: https://www.motivati...katalog-nagrod/ znalazłam ciekawy katalog nagród.

#13 playskin

playskin

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 10:59

wyjazdy firmowe to świetna sprawa

Дополнительные советы

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motywacja, pracownik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0