Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana nazwy firmy

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:53

Jak wygląda kwestia zmiany nazwy firmy? To jest dowolna kwestia czy istnieją jakieś ograniczenia w tym zakresie i nie można sobie tak po prostu nazwy firmy zmieniać?

#2 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 13:11

Generalnie z tego co wiem to zmiany nazwy firm się zdarzają i taki renaming przydaje się szczególnie wtedy, kiedy wizerunek biznesu podupadł na tyle, że lepiej zacząć budować go od nowa już pod nowym szyldem, jak od strony prawnej to wygląda nie mam za bardzo pojęcia i trzeba się wczytać w szczegółowe informację ale podejrzewam, że w sieci jest to bez problemu do znalezienia

#3 awelko

awelko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 00:07

można zmienić, ale łatwiej jest po prostu za pierwszym razem mocno się zastanowić jak wybrać nazwę firmy. Oszczędza nam to sporo czasu i ułatwia promocję. ale wiadomo, z drugiej strony lepiej późno niż wcale 

#4 Nedelman

Nedelman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRadków

Napisano 04 styczeń 2018 - 19:25

Możesz bez żadnych ograniczeń nawet codziennie zmieniać :)

#5 adwokat-katowice.biz

adwokat-katowice.biz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 wrzesień 2018 - 07:59

Nie ma takich ograniczeń, ale pytanie czy warto, bo może to wprowadzić zamieszanie także wśród klientów.

Pozdrawiam

Kancelaria adwokacka Tomasz Piróg

http://adwokat-katowice.biz

#6 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 09 październik 2018 - 11:16

Można tylko trzeba sprawdzić czy nie istnieje już firma o takiej samej nazwie. Wtedy po protu trzeba wybrać inną. Najwięcej załatwiania jest ze zmianą siedziby firmy. Tam musisz trochę pozałatwiać, aby nie było potem nieporozumień i niedostarczonych listów. Ze znajomym przenosiłem kiedyś firmę do Gdańska to z jednej strony było dużo formalności, a z drugiej szukanie nowego lokum, kupowanie mebli i sprzętu bo się starego nie opłacało wozić i takie tam. Teraz jest to łatwiejsze, przynajmniej w większych miastach dzięki biurom serwisowym na przykład z http://cityspace.pl/jest kilka miast do wyboru. 

#7 comneonliverpool

comneonliverpool

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 maj 2019 - 12:46

To delikatna sprawa, ponieważ klienci mogą być przywiązani do tej nazwy. Jest ona immanentnie związana z Twoją marką. Z punktu widzenia prawnego nie ma natomiast problemu, możesz tego dokonać. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy, adwokaci Katowice na pewno pomogą. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych