Skocz do zawartości

Dziedziczenie środków z ZUS/OFE po śmierci ubezpieczonego

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:58

Witam,

chciałabym uporządkować swoje sprawy związane z ZUS i OFE. W zeszłym roku wyszłam za mąż, jednak wspólnie z mężem zawarliśmy umowę o rozdzielności majątkowej. Będąc panna zawarłam umowę w OFE i jako osobę uposażoną wskazałam mamę. Teraz chciałabym uposażyć męża. Moje składki są przekazywane częściowo do OFE i częściowo do ZUS. Chcąc zmienić osobę uposażoną powinnam to zgłosić do ZUS czy do OFE? Jaki dokument powinnam złożyć?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 11:21

A w jaki sposób zawierałaś umowę będąc panną i wskazując jako uposażoną mamę? W taki sam sposób anuluj teraz tamten zapis, a podaj jako nowego uposażonego męża. U nas takie coś odbywa się w zakładzie u konkretnej osoby, która zajmuje się składkami OFE

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 14:57

Czy tą zmianą muszę zgłosić oddzielnie do ZUS i do OFE. Czy jeżeli poinformują o tym tylko OFE to automatycznie będzie to obowiązywało w ZUS?

#4 marianek3

marianek3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 13 październik 2017 - 15:09

Myślę, że lepiej skorzystać z pomocy specjalistów, a nie forumowiczów. Ta firma prowadziła dla mnie sprawę http://dziedziczenie...ieniedzy-z-ofe/  dziedziczenie środków z OFE i bardzo skutecznie. Polecam zapoznać się z artykułem na tej stronie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych