Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Budynek bez dojścia

nieruchomość dom działka grunt budynek

1 odpowiedź w tym temacie

#1 benia21

benia21

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 maj 2017 - 14:25

Nadleśnictwo sprzedało rodzicom budynek mieszkalny oraz 3 budynki gospodarcze. Przy przekształceniu budynku gosp nr 1 na budynek mieszkalny okazało się,że budynek gosp. nr 3 znajduje się poza naszą działką, działka na , której stoi budynek należy do Skarbu Państwa.Od 17 lat dbamy o tą działkę m.in. kosząc regularnie tam trawę myśląc,że należy ona do nas.. Budynek posiada przyłącze wody i prądu. Płacimy za niego podatek. Chciałabym go również przekształcić na mieszkalny, jednak najpierw muszę uregulować dostęp do niego. Nie chcę żeby dostęp był na zasadzie służebności. W jaki sposób mogę ubiegać się o to, żeby grunt potrzebny do dojścia do budynku oraz do spełnienia warunków zabudowy był moim. Chciałabym go najlepiej kupić od nadleśnictwa. Czy pismo należy złożyć do pobliskiego nadleśnictwa czy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Proszę o wskazówki..Chciałabym jeszcze dodać,że Nadleśniczy, który dokonywał sprzedaży nie pracuje już.

#2 norbertbu

norbertbu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 13:31

Myślę że najlepiej będzie zapytać w tym przypadku specjalisty.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomość, dom, działka, grunt, budynek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy