Skocz do zawartości

VAT wspólnota mieszkaniowa

VAT wspólnota zwolnienie

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 18:56

Czy wspólnota mieszkaniowa nie będąca vatowcem może wystawić refakturę? Czy ta refaktura ma być wystwiona ze stawką ZW jeśli otrzymana faktura ma naliczony VAT? Chodzi o refakturę za wodę.

#2 jabba405

jabba405

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:52

Ja się na tym niestety kompletnie nie znam... W związku z tym nie jestem w stanie pomóc.

Tylko bankruci umysłowi prowadzą sprzeczki.

#3 Guest_denon

Guest_denon
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:49

U nas takimi sprawami zajmuje się firma Per modum, która zarządza naszą wspólnotą mieszkaniową. Odpowiada też za wszelkie rozliczenia księgowe. Naszą rolą jako członków wspólnoty jest przyjęcie bądź nie, rocznego sprawozdania.

#4 sarsolot

sarsolot

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 21:42

Ja to się niezbyt na tym znam, dlatego tez nie będę w stanie pomóc. Soryy...

Łatwiej jest żyć w jakimś ustroju niż go zwalczać.

#5 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:35

Przepisy ustawy o VAT nie regulują kwestii refakturowania kosztów ale w praktyce takie refakturowanie jest dopuszczalne i tolerowane przez fiskusa. Dlatego koszty niektórych usług (zwłaszcza dostawy tzw. mediów - np. wody, prądu, gazu) mogą być w ramach zawartych umów przenoszone na faktycznego odbiorcę (np na najemcę), poprzez wystawianie tzw. "refaktur".

#6 Guest_robertuss

Guest_robertuss
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 10:20

Udało mi się przenieść kwestię  do firmy zewnętrznej, coś takiego w kraku robi CRWM-  crwm.pl.  Mogę polecić, zoptymalizowali nam finanse, o wiele łątwiej mi się teraz środkami zarządza, wiem jakimi sumami dokładnie dysponuję.

#7 qado

qado

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 13:56

Kompletnie nie jestem zaznajomiony z tym tematem... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Prawda jest zgodnością rzeczywistości z intelektem.

#8 martinrekk

martinrekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:37

Podpowiem Crwm, na stronie  crwm.pl  jest ich oferta dość dobrze rozpisana, ale co do wyceny to już trzeba indywidualnie pytać. Szybki kontakt ze strony biura, tego samego dnia dostałem konkrety co do zakresu obsługi i rozliczeń i kosztów.

#9 jarjar

jarjar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 11:18

Ja bym popytał jeszcze w tej sprawie znajomych. To może być bardzo dobre rozwiązanie.

Zmienia się świat, jednak ludzie nie przestają wierzyć w moc natury, nawet jeśli pojawiają się prorocy, którzy definiują rzeczywistość wciąż od nowa. To tylko nazwy się zmieniają. Ogień jest zawsze ten sam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych