Skocz do zawartości

Urlop na pisanie magisterki

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 12:44

Czy przysługuje urlop na pisanie pracy magisterskiej oraz na przygotowanie się do egzaminu magisterskiego? Jestem od pół roku zatrudniony na umowę o pracę.

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 13:27

Czy przysługuje urlop na pisanie pracy magisterskiej oraz na przygotowanie się do egzaminu magisterskiego? Jestem od pół roku zatrudniony na umowę o pracę.

Art. 103-1 .

§ 1. Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez pracownika, z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą.

§ 2. Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe przysługują:

1) urlop szkoleniowy;

2) zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania.

§ 3. Za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnienia z całości lub części dnia pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Art. 103-2 .

§ 1. Urlop szkoleniowy, o którym mowa w art. 1031 § 2 pkt 1, przysługuje w wymiarze:

1) 6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminów eksternistycznych;

2) 6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu maturalnego;

3) 6 dni – dla pracownika przystępującego do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe;

4) 21 dni w ostatnim roku studiów – na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

§ 2. Urlopu szkoleniowego udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy

Urlop przysługuje Ci, pod warunkiem że pracodawca wysłał Cię na te studia abyś podniósł swoje kwalifikacje potrzebne w Twojej pracy.

W przeciwnym wypadku urlop się nie należy.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2017 - 14:05

dodam: i zawarł z toba umowę

#4 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:37

Dzień dobry.

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jestem zatrudniony na umowę o pracę od 10 lat. Zarząd firmy nie wysłał mnie bezpośrednio na studia magisterskie lecz przystał na propozycję „dokształcania”, jaka wyszła z mojej strony - wyrazem tego jest pisemna zgoda na dofinansowanie do studiów niestacjonarnych w wysokości 50% czesnego. Czy w takim przypadku przysługuje mi urlop szkoleniowy?

Pozdrawiam

Krzysztof

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 11:14

Dzień dobry.
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jestem zatrudniony na umowę o pracę od 10 lat. Zarząd firmy nie wysłał mnie bezpośrednio na studia magisterskie lecz przystał na propozycję „dokształcania”, jaka wyszła z mojej strony - wyrazem tego jest pisemna zgoda na dofinansowanie do studiów niestacjonarnych w wysokości 50% czesnego. Czy w takim przypadku przysługuje mi urlop szkoleniowy?
Pozdrawiam
Krzysztof

Moim zdaniem tak. Pracodawca dofinansował, więc wyraził zgodę na studiowanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy