Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49428 postów

Napisano 29 maj 2017 - 08:35

Zbliżają się wakacje i wakacyjne podróże. Oznacza to, że będziemy przemieszczać się naszymi samochodami na długich dystansach i w wysokich temperaturach. Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Powrót do artykułu: Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

#2 Guest_edo

Guest_edo
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 08:35

Podstawą jest podjechanie na serwis i to najlepiej trochę wcześniej, żeby w razie problemu móc ustarkę usunąć przed planowanym urlopem, sam teraz umówiłem się na serwis do forda żeby sprawdzić wszystko przed podróżą można sobie zarezerwować termin przez internet na ford.pl

#3 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 15:35

To co wymienione to raczej podstawa przy długich wojażach. Dobrze jest też mieć samochód przeznaczony de facto do podróży. jeżdżę citroenem c4 picasso, mam granda bo 6 osobową rodzinę posiadam. Klima jest, nawigacja z mapami wbudowana i wszytko się na kokpicie wyświetla. Nawet fotele z masażem dla kierowcy i pasażera. Podróż w takim aucie mija szybko. Czasami trochę mógłby mniej palić ale to minivan więc trochę paliwa potrzebuje szczególnie przy tylu pasażerach.

#4 Guest_przemo

Guest_przemo
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:22

Trzeba zadbać, żeby nic luzem po aucie nie latało, wszystko musi być dobrze rozmieszczone i poukładane. U mnie w xlv mam mnóstwo zaczepów funkcyjnych, więc mam odpowiednie miejsce nawet na klapki na zmianę. Podczas wypadku telefon komórkowy może szybę wybić, taką ma siłę uderzenia, więc przezorny zawsze zabezpieczony. 

#5 Guest_zenuś

Guest_zenuś
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 12:27

Jestem zdania że przed dalszą trasą trzeba sprawdzić stan techniczny auta. U mnie sie okazało ze klocki sie kończą i przydałaby sie wymiana więc zamówiłem sobie zamienniki delphie na necie i zaraz na drugi dzień doszly więc zdążyłem na spokojnie załatwić sprawe przed urlopem.

#6 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2017 - 15:18

Przygotowując się do podróży, warto także sprawdzić sobie taki poradnik - http://blog.e-horyzo...droz-w-tropiki/. Sprawdźcie, a być może również i wam ten blog turystyczny się spodoba. 

#7 Guest_Zuzanna

Guest_Zuzanna
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 08:57

Niby drobiazg ale dobrze mieć pod ręką coś żeby móc auto w podróży przetrzeć, tak jak chusteczki te z K2 Polo k2.com.pl/produkty/kategorie?search=polo+protectant?utm_source=b2cms&utm_medium=wu bo nieźle się auto w podróży potrafi ukurzyć, a jak się na bieżąco deskę rozdzielczą przetrze to zawsze to jakoś lepiej wygląda

#8 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:13

Zależy właśnie gdzie jedziesz. My z południa Polski jechaliśmy w tym roku nad nasze morze, a dokładniej to do Mielna. Mieliśmy tam zarezerwowany bardzo fajny hotel: http://www.unitral.pl/. :)

#9 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:37

Trzeba zrobić przegląd samochodu i kupić winiety.

news.jpg

#10 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 20:30

Jeżeli posiadamy profesjonalną taką jak nawigacja amundsen  , to w żaden błąd nie będzie Cię wprowadzać. A wręcz przeciwnie, bardzo skutecznie i dość szybko doprowadzi Cię do celu. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych