Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy samozatrudnienie może zostać uznane za stosunek pracy?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197461 postów

Napisano 28 maj 2017 - 21:39

Wysokie koszty i niska elastyczność mogą stanowić bariery utrudniające zawieranie umów o pracę. W związku z tym wiele osób decyduje się na samozatrudnienie, które prowadzi do elastycznych relacji na linii firma-zleceniobiorca. W takim modelu należy jednak pamiętać o tym, że zasady współpracy oraz regulująca je umowa, nie mogą przypominać stosunku pracy.

Powrót do artykułu: Kiedy samozatrudnienie może zostać uznane za stosunek pracy?

#2 Guest_nie wierze w cuda

Guest_nie wierze w cuda
  • Goście

Napisano 28 maj 2017 - 21:39

niech ktos zainteresuje sie firma TSL z chelma specializuja sie w transporcie gazow w cysternach okolo 300 u kierowcow pracuje tam na samozatrudnieniu wykonujac scisle polecenia kierownika non stop jeden charakter pracy na rzecz jednej firmy pod nadzorem i pod dyktando co do minuty zleceniodawcy

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:22

najlepije mówi mój kolega ja nie pracuje ja robie

#4 Guest_Teodor

Guest_Teodor
  • Goście

Napisano 26 październik 2018 - 09:00

Panie Prezesie LOT!! Czy zmuszanie pracowników na przejście z etatu /umowy o pracę/ na samozatrudnienie jest zgodne z przepisami prawa, jeżeli wykonują taką tą samą prace, na tym samym stanowisku,jest taka sama zależność służbowa.Kto w tedy odpowiada za błędy popełnione przez pracownika np. pilota. Samozatrudnienie w LOT to jakieś wielkie nieporozumienie- co na to Inspekcja Pracy..

#5 Guest_lewcnadroj

Guest_lewcnadroj
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 17:58

To samo tyczy się firmy Mediaambassador z Wrocławia - połowa pracowników na umowie b2b, druga połowa ma pensję minimalną na UOP, a reszta z umowy o dzieło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych