Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49103 postów

Napisano 26 maj 2017 - 12:29

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejsze. Poniżej prezentujemy serię praktycznych porad, które przygotowali organizatorzy akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Zastosowanie ich w życiu pomoże podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze i w aucie.

Powrót do artykułu: Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 12:29

Dziecku powinno się zapewnić takie samo bezpieczeństwo w samochodzie, jak w domu, czy podczas spacerów. My z mężem specjalnie trochę się naszukaliśmy zanim znaleźliśmy odpowiednio zabezpieczony i solidny wózek, w którym mogłabym wozić naszą córeczkę. W końcu wybraliśmy Barlettę z adamexu, bo ma solidną i stabilną konstrukcję, a przy tym jest zwrotny i lekki + ma dobrą amortyzację. Lubię wiedzieć, że moje dziecko ma zapewnione bezpieczeństwo i wszystkie wygody.

#3 Guest_Margola

Guest_Margola
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:48

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to w większości wypadków wystarczy dobry wózek albo fotelik. Gorzej jest z zajęciem czymś dziecka w samochodzie. Ja staram się jechać z  synkiem w porze jego drzemki.  Prześpi wtedy większość drogi. Jednak czasem nie da się tak zaplanować wyjazdu.  Zazwyczaj siedzę z tyłu przy synku i go zagaduje, żeby nie płakał. Zabawki też się przydadzą, dobrze jest wybierać takie, które mają coś do zaczepienia. Ja ostatnio znalazłam w internecie na stronie Tublu takiego ludzika zrobionego z przyssawek. Można go przykleić do szyby i nie spada na podłogę.  To ważne, bo w podróży nie ma możliwości wyparzenia smoczka czy zabawki.

#4 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:25

Jeżeli chodzi o fotelik samochodowy, to trzeba wybrać taki, który ma atesty, mogę polecić markę Adamex, mają foteliki i wózki, to polski producenta. Na miejscu w razie czego jest serwis, firma produkuje bardzo solidne rzeczy, estetycznie uszyte.

#5 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 410 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:22

A słyszał ktoś o Smart Kid Belt? Używam od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, fajna alternatywa dla fotelika. Jest poręczny i bezpieczny, sprawdźcie go.

#6 Guest_poświątecznierozleniwiona

Guest_poświątecznierozleniwiona
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:49

A słyszał ktoś o Smart Kid Belt? Używam od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, fajna alternatywa dla fotelika. Jest poręczny i bezpieczny, sprawdźcie go.

Nie słyszałam , co to dokładnie jest ? Bo jak podkładka to byś sobie darowała , podkładki nie są bezpieczne. Bo innej alternatywy dla fotelika nie znam

#7 Jasiek37

Jasiek37

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 12:53

Nie słyszałam , co to dokładnie jest ? Bo jak podkładka to byś sobie darowała , podkładki nie są bezpieczne. Bo innej alternatywy dla fotelika nie znam

To nie jest podkładka. Oglądałem to urządzenie w Media Markt. To jest pas z klamrami  który dostosowuje pas samochodowy do wzrostu dziecka tak ze staje się w pełni bezpieczny. Ma homologacje i certyfikaty ECE i  FMVSS. No i  sprawdzałem tez w necie czy przechodziło to testy zderzeniowe i tak i to z pozytywnymi wynikami. . Są nawet na Yt filmy z testów PIMOT

Wygląda to całkiem ciekawie i producent zapewnia ze bezpieczne, co faktycznie potwierdzają wyniki testów

Poczytajcie sami  http://smartkidbelt.com/

Co sie samemu obejrzy i przeczyta lepsze niż opinie innych

#8 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:46

Również oglądałem ten pas. Wygląda bardzo sensownie a filmy ze zderzeń i badań są bardzo wiarygodne. Również badania Pimot jak i raport Calspan mnie przekonują. Fajne w Smart Kid Belt jest to, że zawsze można je mieć przy sobie. Tak na wszelki wypadek. Nie ma problemu z zapięciem dziecka w taksówce (a przecież rzadko która ma fotelik na wyposażeniu) lub nawet w autokarze. Oczywiście to rozwiązanie dla starszych dzieci, co zaznacza sam producent. Na opakowaniu jest chyba napisane że od 4+ lat ale gdzieś widziałem zalecenie od 5 lat.

#9 KrzysztofA36

KrzysztofA36

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:00

W razie wypadku komunikacyjnego można ubiegać się o odszkodowanie, oni udzielają bezpłatnych porad prawnych, https://mediatorexpe...k-komunikacyjny mail: bok@mediator.com.pl
prowizja jest tam u nich od wyegzekwowanej kwoty i jest zależna od stopnia trudności oraz tego czy ma to być postępowanie polubowne czy polubowne + sądowe

#10 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:19

Po pierwsze jazda zgodnie z zasadami prędkości.Nie powinnismy szarżować na drodze bo nie chodzi tutaj jedynie o nasze zdrowie i życie. Mamy pod opieką innych.

Po drugie odpowiedni fotelik. Nie powinniśmy kupować byle jakiego taniego fotelika, ale sprawdzić czy fotelik spełnia wszystkie normy jakosci oraz normy bezpieczenstwa.Z tego co słyszałam nie powinno sie kupować fotelików używanych.

No i weźmy równiez pod uwagę stan naszych dróg.... Zdecydowanie powinni poprawić ich nawierzchnię jak również zadbać o ich lepsze oświetlenie. Montować więcej tak zwanych kocich oczek:

http://tioman.pl/pl/...alowe-2-stronne

#11 marinet

marinet

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 październik 2018 - 12:09

Najważniejsze to przewozić dziecko w samochodzie zgodnie z przepisami w foteliku samochodowym dobranym odpowiednio do dziecka. Nasza córka korzysta  obecnie z fotelika Nino ISOFIX marki EasyGO przeznaczonego dla dzieci od 9 do 36 kg. Mamy możliwość regulacji zagłówka i pochylenia oparcia dzięki czemu zapewniamy dziecku wygodę i komfort. Posiada także innowacyjny system napinania pasów. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych