Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48876 postów

Napisano 26 maj 2017 - 12:29

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejsze. Poniżej prezentujemy serię praktycznych porad, które przygotowali organizatorzy akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Zastosowanie ich w życiu pomoże podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze i w aucie.

Powrót do artykułu: Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 12:29

Dziecku powinno się zapewnić takie samo bezpieczeństwo w samochodzie, jak w domu, czy podczas spacerów. My z mężem specjalnie trochę się naszukaliśmy zanim znaleźliśmy odpowiednio zabezpieczony i solidny wózek, w którym mogłabym wozić naszą córeczkę. W końcu wybraliśmy Barlettę z adamexu, bo ma solidną i stabilną konstrukcję, a przy tym jest zwrotny i lekki + ma dobrą amortyzację. Lubię wiedzieć, że moje dziecko ma zapewnione bezpieczeństwo i wszystkie wygody.

#3 Guest_Margola

Guest_Margola
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:48

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to w większości wypadków wystarczy dobry wózek albo fotelik. Gorzej jest z zajęciem czymś dziecka w samochodzie. Ja staram się jechać z  synkiem w porze jego drzemki.  Prześpi wtedy większość drogi. Jednak czasem nie da się tak zaplanować wyjazdu.  Zazwyczaj siedzę z tyłu przy synku i go zagaduje, żeby nie płakał. Zabawki też się przydadzą, dobrze jest wybierać takie, które mają coś do zaczepienia. Ja ostatnio znalazłam w internecie na stronie Tublu takiego ludzika zrobionego z przyssawek. Można go przykleić do szyby i nie spada na podłogę.  To ważne, bo w podróży nie ma możliwości wyparzenia smoczka czy zabawki.

#4 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:25

Jeżeli chodzi o fotelik samochodowy, to trzeba wybrać taki, który ma atesty, mogę polecić markę Adamex, mają foteliki i wózki, to polski producenta. Na miejscu w razie czego jest serwis, firma produkuje bardzo solidne rzeczy, estetycznie uszyte.

#5 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:22

A słyszał ktoś o Smart Kid Belt? Używam od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, fajna alternatywa dla fotelika. Jest poręczny i bezpieczny, sprawdźcie go.

#6 Guest_poświątecznierozleniwiona

Guest_poświątecznierozleniwiona
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:49

A słyszał ktoś o Smart Kid Belt? Używam od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, fajna alternatywa dla fotelika. Jest poręczny i bezpieczny, sprawdźcie go.

Nie słyszałam , co to dokładnie jest ? Bo jak podkładka to byś sobie darowała , podkładki nie są bezpieczne. Bo innej alternatywy dla fotelika nie znam

#7 Jasiek37

Jasiek37

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 12:53

Nie słyszałam , co to dokładnie jest ? Bo jak podkładka to byś sobie darowała , podkładki nie są bezpieczne. Bo innej alternatywy dla fotelika nie znam

To nie jest podkładka. Oglądałem to urządzenie w Media Markt. To jest pas z klamrami  który dostosowuje pas samochodowy do wzrostu dziecka tak ze staje się w pełni bezpieczny. Ma homologacje i certyfikaty ECE i  FMVSS. No i  sprawdzałem tez w necie czy przechodziło to testy zderzeniowe i tak i to z pozytywnymi wynikami. . Są nawet na Yt filmy z testów PIMOT

Wygląda to całkiem ciekawie i producent zapewnia ze bezpieczne, co faktycznie potwierdzają wyniki testów

Poczytajcie sami  http://smartkidbelt.com/

Co sie samemu obejrzy i przeczyta lepsze niż opinie innych

#8 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:46

Również oglądałem ten pas. Wygląda bardzo sensownie a filmy ze zderzeń i badań są bardzo wiarygodne. Również badania Pimot jak i raport Calspan mnie przekonują. Fajne w Smart Kid Belt jest to, że zawsze można je mieć przy sobie. Tak na wszelki wypadek. Nie ma problemu z zapięciem dziecka w taksówce (a przecież rzadko która ma fotelik na wyposażeniu) lub nawet w autokarze. Oczywiście to rozwiązanie dla starszych dzieci, co zaznacza sam producent. Na opakowaniu jest chyba napisane że od 4+ lat ale gdzieś widziałem zalecenie od 5 lat.

#9 KrzysztofA36

KrzysztofA36

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:00

W razie wypadku komunikacyjnego można ubiegać się o odszkodowanie, oni udzielają bezpłatnych porad prawnych, https://mediatorexpe...k-komunikacyjny mail: bok@mediator.com.pl
prowizja jest tam u nich od wyegzekwowanej kwoty i jest zależna od stopnia trudności oraz tego czy ma to być postępowanie polubowne czy polubowne + sądowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych