Skocz do zawartości


Zdjęcie

13-stka dla osoby przechodzącej na emeryturę

emerytura

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorota-kadry-1981

Dorota-kadry-1981

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 25 maj 2017 - 09:23

Witam,

proszę o podpowiedz na temat 13- stki

 Nasza Główna księgowa odchodzi w sierpniu tego roku na emeryturę. Przy rozwiązaniu stosunku pracy wypłacamy odprawę. Natomiast organ prowadzący szkołę każe nam wypłacić również 13-stę. Moje pytanie jest Czy napewno musimy? i kiedy powinniśmy wypłacić jej 13-tkę dla takiej osoby która przechodzi na emeryturę w trakcie roku??

Potrzebuję jakieś podstawy prawnej



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14531 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 maj 2017 - 09:36

Termin wypłaty dodatkowego wynagrodzenia, tzw. \"trzynastki\" określa ustawa z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników (...) - to jest podstawa, o którą prosisz.

 

Nic nie zobowiązuje (nie ma podstaw prawnych) do wcześniejszej wypłaty "13-ki".

Nie musicie wypłacać.



#3 Dorota-kadry-1981

Dorota-kadry-1981

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 25 maj 2017 - 09:43

Termin wypłaty dodatkowego wynagrodzenia, tzw. \"trzynastki\" określa ustawa z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników (...) - to jest podstawa, o którą prosisz.

 

Nic nie zobowiązuje (nie ma podstaw prawnych) do wcześniejszej wypłaty "13-ki".

Nie musicie wypłacać.

dziękuje



#4 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3287 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 25 maj 2017 - 09:47

Dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się nie później niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje to wynagrodzenie. Jedynie pracownikowi, z którym rozwiązano stosunek pracy w związku z likwidacją pracodawcy, wynagrodzenie roczne wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy (art. 5 ust. 2 i ust. 3 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym).





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: emerytura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych