Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda po alkoholu w Szwecji co jest wykroczeniem a co przestemstwo?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 janowy

janowy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2017 - 12:25

Witam serdecznie mam pytanie,w szwecji policja na parkingu podeszla do mnie i wziela mnie na alkomat,twierdzac ze jechalem moim autem ktory byl zaparkowany,ja bylem tylko po dokumenty i nie jechalem,odmowilem dmuchania wiec wzieli mnie na krew,wyszlo mi 1,5 promila,ja sie nie przyznawalem do jazdy wiec mnie wypuscili,byla rozprawa i dostalem 80godzin czynu spolecznego plus koszta sadowe nie zabrano mi prawa jazdy.Sad stwierdzil ze policjanka zaniedbala swoje obowiazki niezabezpieczajac dowodu przestemstwa czyli auta.Teraz mam pytanie.czy to bylo wykroczenie czy przestemstwo,bo jak wykroczenie do dlatego nie zabrano mi prawa jazdy a jak przestemstwo to czemu go nie zabrali tylko dali czyn spoleczny?Prosze o odpowiedz?

Użytkownik janowy edytował ten post 24 maj 2017 - 12:31

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 12:51

Witam serdecznie mam pytanie,w szwecji policja na parkingu podeszla do mnie i wziela mnie na alkomat,twierdzac ze jechalem moim autem ktory byl zaparkowany,ja bylem tylko po dokumenty i nie jechalem,odmowilem dmuchania wiec wzieli mnie na krew,wyszlo mi 1,5 promila,ja sie nie przyznawalem do jazdy wiec mnie wypuscili,byla rozprawa i dostalem 80godzin czynu spolecznego plus koszta sadowe nie zabrano mi prawa jazdy.Sad stwierdzil ze policjanka zaniedbala swoje obowiazki niezabezpieczajac dowodu przestemstwa czyli auta.Teraz mam pytanie.czy to bylo wykroczenie czy przestemstwo,bo jak wykroczenie do dlatego nie zabrano mi prawa jazdy a jak przestemstwo to czemu go nie zabrali tylko dali czyn spoleczny?Prosze o odpowiedz?

Jesteś na forum prawnym polskim, nie znamy tu prawa obowiązującego w Szwecji.

#3 Thife

Thife

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 maj 2017 - 08:12

Byłem kilka razy w szwecji, taki urok pracy spedytora. Obowiązujące tam zasady są bardzo rygorystyczne. Co km fotoradar dla przykładu. Dbają o to żeby każdy przestrzegał ustalonych prędkości. Mandaty są tak wysokie że to się w głowie nie mieści. Raz dostałem fotkę, przekroczenie o 4 km/h i akurat miałem telefon w ręku. Przeliczając na nasze, 3,5 tys zł mandatu. Fajnie co nie? Z tego co słyszałem po alkoholu jeśli cię złapią oczywiście, jest kara aresztu. Ale na jak długo to nie wiem.

#4 jan866

jan866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 16:07

Warto przeczytać ciekawy artykuł na ten temat, jakie są ograniczenia zawartości alkoholu w organizmie u kierowców na świecie. :) 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych