Skocz do zawartości

Wypowiedzenie a przysługujący urlop

urlop; wypowiedzenie; praca;

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 12:13

Witam,
czy mogę prosić o poradę i informacje?
Planuję złożyć wypowiedzenie w obecnej firmie.
Zastanawiam się kiedy złożyć wypowiedzenie aby móc się spokojnie przeprowadzić.
W ostatni tydzień czerwca przeprowadzam się do Wrocławia. Okres wypowiedzenia będzie trwał 1 miesiąc. Mam 20 dni bieżącego i 1 dzień zaległego urlopu. Wykorzystany to 5 dni.
Proszę o informację ile dni urlopu pozostanie mi do wykorzystania jeśli złożę wypowiedzenie w czerwcu. Chcę mieć cały ostatni tydzień czerwca już wolne.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o poradę.

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:31

ponieważ umowa skończy się w czerwcu, dlatego pracodawca będzie zobligowany do udzielenia Ci tej części urlopu, która przysługuje za okres I - VI/2017, czyli 10 dni (+ urlop zaległy oczywiście, jeśli takowy jest "na stanie");

wypowiedzenie możesz złożyć już dzisiaj (a najpóźniej z końcem maja) - i tak rozpocznie bieg od 01.06.2017r.

jeli złożysz wypowiedzenie w czerwcu, to 1-miesięczny okres wypowiedzenia zacznie swój bieg od 01.07;

#3 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 13:34

ponieważ umowa skończy się w czerwcu, dlatego pracodawca będzie zobligowany do udzielenia Ci tej części urlopu, która przysługuje za okres I - VI/2017, czyli 10 dni (+ urlop zaległy oczywiście, jeśli takowy jest "na stanie");

wypowiedzenie możesz złożyć już dzisiaj (a najpóźniej z końcem maja) - i tak rozpocznie bieg od 01.06.2017r.

jeli złożysz wypowiedzenie w czerwcu, to 1-miesięczny okres wypowiedzenia zacznie swój bieg od 01.07;

A to nie jest przykładowo tak, że złożę 5 czerwca to wypowiedzenie trwa do 5 lipca?

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:43

Nie. Miesięczny okres wypowiedzenia kończy się zawsze z końcem miesiąca, jeśli więc pracownik złoży wypowiedzenie np. 5 czerwca, to wypowiedzenie zakończy się 31 lipca;

#5 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:46

Jeśli więc chcesz zakończyć obecny stosunek pracy z datą inną niż ostatni dzień miesiąca (czy to czerwca, czy też lipca), to pozostaje "rozwiązanie umowy za porozumieniem stron" - tam można wskazać dowolną datę zakończenia umowy - ale warunkiem jest uzyskanie zgody pracodawcy (a ten, jak wiadomo, może się nie zgodzić - wszystko zależy więc od konkretnej sytuacji);

#6 dawid2301

dawid2301

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:53

Jeśli więc chcesz zakończyć obecny stosunek pracy z datą inną niż ostatni dzień miesiąca (czy to czerwca, czy też lipca), to pozostaje "rozwiązanie umowy za porozumieniem stron" - tam można wskazać dowolną datę zakończenia umowy - ale warunkiem jest uzyskanie zgody pracodawcy (a ten, jak wiadomo, może się nie zgodzić - wszystko zależy więc od konkretnej sytuacji);

Znając moją firmę i niechęć Prezesa do osób które zmieniają pracę wydaje mi się, że takie porozumienie stron jak najbardziej wchodzi w grę a nawet podejrzewam i skrócenie okresu wypowiedzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych